Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha jól tudom Eutanáziát nem...

Ha jól tudom Eutanáziát nem lehet vègre hajtani Magyarországon. Vagyis az aktív Eutanáziát nem viszont a passzívat igen. Hogyan zajlik ez a folyamat?

Figyelt kérdés
Szóval èn személyisègzavarban küzdök règen nem tapasztaltam ilyet. Nagyon nehezen nyílok meg az emberekhez. Vagyis hát nem mindig tudok nyitni felèjük. Mivel nehezen èrem el a cèljaimat is ès csak azèrt nem adom fel, mert a szüleim èlnek ès ezèrt nem adom fel az èletemet sem de nem tudok már evvel èlni. Azt szeretném kérdezni hogy milyen beavatkozások kellenek a passzív eutanáziához? Vagy hogyan zajlik ez a folyamat?

ápr. 9. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Passzív eutanázaiának azt nevezik, amikor a halálos betegségben szenvedő ember elutasítja a segítséget.
ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A passzív eutanázia azt jelenti, hogy kérésére hagyják meghalni. A gondod nem halálos, így nincs is mit tenni.

Amiket leírsz, azok nem is súlyos mentális zavarok. Rengeteg olyan ember van, aki zárkózott, magányos, nem tudja elérni a céljaimat.

Itt vagyok például én. Lassan 67 éves leszek. Családom soha nem volt. De testi okai is vannak az egyedüllétemnek. Nők szemében alacsony vagyok a 172 centimmel, és görbe a hátam, beesett a mellkasom. Pupos mondják. Ez nem az, de elhiszem, hogy nem vonzó.

Életem első felében azzal múlattam az időt, hogy sajnáltam magam. Sehova nem mentem. Aztán - hogy miért és hogyan - elkezdtem gyalogtúrázni egyesületben, majd kerékpár túrázni. Sok ismerőst szereztem közben.

Igaz, családot nem. De nem érzem szükségét a gyors végemnek. Szüleim 80 felett mentek el, és az ő szüleik is. Tehát genetikailag adott a hosszú élet. 100-ra tervezek.

ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából èn elèg fiatal lány vagyok. 23 èves vagyok mèg csak meg magányos. Meg sokszor akartam öngyilkossági kísèrletet is hajtani magamon ami tudom hogy nem ez a megoldás csak nèha már ezt látom jónak
ápr. 9. 18:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordulj orvoshoz. Öngyilkosból 2 féle létezik, aki megteszi és aki nem. Előbbi algiha kérdez előtte.
ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleim èlnek ès ezèrt nem adom fel az èletemet sem de nem tudok már evvel èlni"

Még te is élsz!! És minden jó lehet, ha nyitsz, mint a 2-es válaszoló.

ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!