Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Engem sokan utálnak az iskoláb...

Engem sokan utálnak az iskolában (megvan rá az okuk, tettem fel néhány embernek sok hülye kérdést). De az miért van hogy sok esetben olyanok is utálnak, akikhez még szinte nem is szóltam, nem beszéltem velük? 14/F

Figyelt kérdés
Ja meg az hogy miért nem adnak esélyt újra haverkodni, miután régen hülye kérdéseimmel idegesítettem őket, már nem tenném, de esélyt miért nem adnak megváltozni?
2010. nov. 7. 21:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
Gondolom elterjedt a híred... sajnos ez normális reakció... az emberekben a bizalmat újra fel kell építeni... kemény meló, de sztem sikerülni fog... én drukkolok
2010. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az először a külsődön is látszódjon és persze az is jó, ha valamit iskolán kívül csinálsz és megtudják...
2010. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nem menő jóban lenni azzal, akit sokan utálnak. Majd kinövik.
2010. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Eljátszottad az emberek bizalmát és most megtörtént az általános reakció: kiközösítenek, nem haverkodnak veled, stb.

Viszont gondolkozz egy kicsit a dobozon kívül, mondok egy példát: amikor egy király elszórakozza a háborút a csatatéren és folyamatosan veszíti el a küzdelmeket akkor híre megy és a többieknek nem marad okuk, hogy bízannak abban a királyban a továbbiakban, hiszen az ilyen magatartás komolytalanságra és hanyagságra vall. Namost gondolj bele, hogy az a király mit tudna tenni, hogy visszaszerezze a szomszédos országok bizalmát ? Hát nem az lenne a nyerő módszer, hogy odamegy mindegyikhez és megpróbálja kimagyarázni magát, vagy rosszabb esetben elvárja, hogy a többiek felejtsék el az egész ügyet, hiszen a legtöbb ember nem felejt. Viszont azzal igenis újra felépítheti a bizalmat, ha tovább küzd és győzelmet arat. Mert ekkor jönnek rá a többiek is, hogy ez az ember valóban ér valamit.


Sose SZÓVal próbáld meg megnyerni az embereket, hanem TETTEl. A beszéd is fontos, természetesen, de az nem pótolja a tényeket. Hiába beszélsz, ha közben nem valósítasz meg semmit.


Úgyhogy a következő pár hétben/hónapban ajánlanék neked egy tervet: alkoss és hallgass. Az első fele gondolom világos ( tanulj jól, sportolj, foglald el magad okosan és ne tétlenkedj )

A második fele arra vonatkozik, hogy amikor már tele van a pohár akkor felesleges tovább tölteni bele a folyadékot, értsd metaforikusan. Vagyis ameddig az emberek már nyakig vannak veled akkor a legjobb, ha nem zavarod őket többet, hanem hagyod az eddigi viselkedésed és egy komolyabb magatartást kezdesz el gyakorolni. Túl sok fecsegés mellett amúgysem lehet rendesen dolgozni.


Ez volna a tanácsom, ha megfogadod akkor sok esélyed van rá, hogy újra megszerezd azt, amit elvesztettél ( És ezúttal gondold meg 2x, hogy mit kockáztatsz, mielőtt valamit megtennél )

2010. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

15:36

Ez valóban hasznos tanács. Vagyis az lenne, ha nem 14 évesekről lenne szó.

2010. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

10:05- Köszönöm, hogy hozzászóltál, de lenne egy apró javítanivalóm a véleményeden: ez a tanács hasznos volna, még 14 évesek esetében is, ha a kérdező megértené amit leírtam. Mivel nem kaptam visszajelzést arra gondolok, hogy valószínűleg a kérdező nem fogta fel az üzenetem és ezt sajnálom, de ebben az esetben érvényesül az, hogy egy embert elvezethetsz a kútig, viszont innia már nem tudsz helyette.


Üdv !

2010. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értettem én amit írtál
2010. nov. 14. 10:30
 8/15 anonim ***** válasza:

10:05 vagyok


Megérteni és megtenni két különböző dolog. Függ a környezetében/osztályában lévők személyiségétől. Függ attól, hogy vannak e olyan emberek az osztályában akiknek eldeformálódott személyiségük miatt képesek valakit örökre megutálni, ezt sem tudhatjuk. Több millió tényező játszhat még közre, így a tanácsodat végső esetben csak egy lehetséges pozitív végkimenetelnek lehet tekinteni.

2010. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bár én lány vagyok, velem is ez volt a helyzet általánosban. Amikor még bekerültem az iskolába (6 évesen) igencsak hisztis voltam, minden nap bőgtem, és ráadásul meg kell mondjam, suttyó is voltam, mert mindenkit beárultam, aki nem csinált jó dolgot. Azóta kinőttem ebből, de az én drága barátaim mindenkinek így mutattak be, aki mindenen bőg, és áruló stréber. nEKEM csak a középsuli segített. :D
2010. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11:01- Tévedsz, nem az osztályért kell megváltozzon, hanem saját magáért. Ezenkívül meg nem lehet így gondolkozni, hogy "na, ez az osztály úgyis romlott, úgyhogy mit számít, hogyha én is csináltam sok hülyeséget és utána meg sem próbáltam javítani,mit számít úgyis?", hát ez nem épp így van. Csak azért, mert nem várunk vendégeket attól még kitakarítjuk a házat, ha már volt időnk összepiszkolni azt.
2010. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!