Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elitéled azokat, akik lemondan...

Elitéled azokat, akik lemondanak az életről?

Figyelt kérdés
Sajnálod vagy elitéled az öngyilkosokat?
2009. jan. 12. 15:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
közömbösek, saját életük azt csinálnak vele amit akarnak, ha nem gondolnak azokra akiknek hiányoznának, akkor meg sem érdemelték azokat a szeretteiket. szerintem.
2009. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ennyire rossz életük van/volt, hogy abbol már nem tudtak más kiutat találni, csak hogy megöljék magukat, őket csak sajnálni tudom, senki nincs melletük, senkire nem számíthatnak, senkijük/semmijük nincsen.

Azt viszont elítélem akik lemondanak valaki más életéről, ezt az abortuszra értem, lehet hogy még nem született meg de akkor is az egy icipici élet, amit a felelötlenek kioltattak. Mert nem vigyáztak, vagy véletlen becsuszott a baj (bár annak is van megoldása, ha baj történt, nem várni kell arra, hogy na vajon terhes vagyok-e vagy nem, nem megvárni kell a teszt eredményét, hanem még ellötte tenni valamit.)

2009. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kérdés: nagyon nem mindegy, milyen körülmények között.

Megkockáztatom, hogy a kérdező vallásos, azért kérdezi így. Neki mindegy.

2009. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
a kis divatöngyilkos emokákat elítélem.
2009. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, bár vallásos vagyok, de ezt a kérdést emberileg kérdezem... bocsi ha nm érthető, vhogy ugy értettem, h ha neked lenne egy közelebbi ismerős---netán rokon, haragudnál rá, h itt hagyott vagy inkább sajnálnád, megértenéd?

Remélem igy már érthetőbb:)

2009. jan. 12. 20:13
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem ítélem el őket..

mindenki azt csinál amit akar.

Én is gondolkodtam már öngyilkosságon.. de pff.. így is utálnak.. úgy is, szóval.. Na meg így se hiányzok senkinek, de úgyse..

2009. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el őket. Biztos, hogy okuk van rá, hogy megtegyék. Az ember nem szórakozásból tesz ilyesmit, hanem csak akkor, ha az élete egyenlő a teljes kilátástalansággal, vagy minden nap egy rettenetes rémálomnak tűnik, és nem akar tovább szenvedni.
2009. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen megközelítésben kérdezed: az, hogy "itt hagyott" - egyszerűen jelentéktelen probléma az ő problémájához képest. Az esetek 99%-ában még haragudni sincs jogom rá, hogy miért tette. Inkább azon kell elgondolkozni, hogy miért nem tudtam segíteni.
2009. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindegy, hogy 'sikerült-e' az öngyilkosság vagy sem! Mert ha igen, azon komolyabban elgondolkodik az ember, hogy miért nem vette észre a jeleket, a másik gondját-baját!

DE!!! Ha nem sikerül, meg lehet őt kérdezni, miért tette, miért volt felelőtlen, mert ez az! Ugyanis (mivel kórházban dolgozom, ismerem a szitut) nem mindig tudom sajnálni azokat a (sok esetben tizenéveseket), akik pillanatnyilag elborult elmével bevesznek 5 altatót, és azt hiszik, ezzel minden el van intézve, vagy netán "rotring ceruzával" megkarcolják a kezüket és most ők sajnálnivalók, meg öngyilkosok... Na neee!

2009. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval válaszban némi ellentmondást látok. Ugyanis épp az a probléma, hogy ha valaki sikeres öngyilkosságot követ el, akkor mindenki szánja-bánja, hogy miért nem vette észre a jeleket és miért nem tett valamit a megakadályozására. De ha nem sikerül, akkor azzal elintézik, hogy jaj, de hülye vagy, hogy jutott eszedbe ilyesmi. Pedig hát talán épp a kísérlet az első jel, ugyanis aki egyszer megpróbálta, az sajnos várhatóan később is megteszi. És hogy befejezett öngyilkosság lesz, vagy csak kísérlet, az sokszor csak a "szerencsén" múlik. Úgyhogy akkor hogy is van ez? Ejnye-bejnye ha nem sikerült, és jaj istenem, ha sikerült???
2009. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!