Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok társaságba illeszked...

Nem tudok társaságba illeszkedni. Nem tudom hova való vagyok, keresem a helyem a világban 19 évesen. A suliban az utolsó évet töltöm, király lesz így elválni mindenkitől h fokozatosan elhidegülünk. Szeretnék változtatni magamon, de hogyan?

Figyelt kérdés
azért szeretnék változtatni a hozzáállásomon mert ez nem én vagyok! én nem ilyen voltam!!nagyon sok minden nyugtalanít az utóbbi pár hétben. (-persze ez nem most kezdődött, de most kezdett el foglalkoztatni.) pl. legutóbb voltunk egy teázóban, egy ideig jól elvoltunk, nevetgéltünk de azután nem tudtam semmi témához szólni semmit, majd megkérdezte az asztalnál egy számomra ismeretlenné vált alak h "te mindig ilyen jókedvű vagy?" lerítt róla az irónia... bedurrantam és elmentem. hasonló dolog történt múlt7en is. mostanság mindig sírva ballagok haza és azon merengek, miért van ez így? begyöpösödöttnek érzem magam, szürkének. pedig régen tökre az ellenkezője voltam ),: kérlek titeket segítsetek rajtam én ezt már nem bírom tovább ): ): ): már nem tudom kikkel járjak el helyekre... 19/L
2010. nov. 18. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is gyakran van!! És ez teljesen találó ahogy leírtad. Én is begyöpösödöttnek és szürkének érzem magam. Szerintem lehet, hogy (tudom nem hangzik szépen) meguntad az osztálytársaid. Nem tudok mást tanácsolni, mint hogy ennek ellenére próbálj pozitívan gondolkodni! Aztán jövőre úgyis minden megváltozik, egyetem (gondolom), új társaság..

Örülj, hogy neked csak egy évet kell így kibírnod, nekem még van kettő..

17/L

2010. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
iggen köszönöm választ, meg h "nem vagyok egyedül a problémámmal". de attól félek h az egyetemen is ezt az arcomat ismerik meg -ami nem az enyém, csak egy rossz "maszk". nem bírok ennyire nem oldódni... úgy érzem magam mint egy rossz pezsgőtabletta... és tessék, itt vagyok pesten és nem történik körülöttem semmi...
2010. nov. 18. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ha úgy érzed, hogy a hiba benned van nem a többiekben, lehet el kéne menned egy pszichológushoz. Persze nem akarom bebeszélni, de szerintem ez az egész úgy hangzik, mint egy kezdődő depresszió. Ne várd meg, hogy rosszabb legyen! (Ha biztos vagy benne, hogy nem ilyenről van szó, akkor bocsi, nem tudtam segíteni.)
2010. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igazából már én is gondoltam erre... de hamar kivertem a fejemből... ennyire bolond nem lehetek emiatt... ):
2010. nov. 18. 21:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó pár évvel ezelőtt nekem is így kezdődött. Aztán minden csak romlott. Öngyilkossági kísérlet után kerültem pszichiáterhez, majd pszichológushoz. Depressziós vagyok, szociális fóbiával. Lehet, hogy nálad nincs ilyen gond, de szerintem jó lenne a végére járni egy pszichológussal! (pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez!). 20/F
2010. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
totál ugyanez volt velem a középiskolában, első 2 év szörnyü volt, utána mindenkivel jóba lettem, de mégse volt senkim...megértelek. Ha gondolod irj privit, beszélhetnénk:) 20/L
2010. dec. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja és ez még mindig igy van...:Sezt kihagytam. előző.
2010. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor még gimnazista voltam én is sokszor éreztem így, a végefelé már alig vártam, hogy leérettségizzek, és otthagyjam az egészet.

Bár az osztály nagy részével jóban voltam, mégsem mondhattam el, hogy akár egy igaz barátom is lett volna ott.

Tudod, az az érzés, amikor megkérdezed magadtól, hogy kit szeretsz az osztályból a legjobban, és akkor jössz rá, hogy tulajdonképpen senkivel nincs komolyabb kapcsolatod.

Mindenki csak haver. És ez nagyon rossz.

Később bekerültem az egyetemre, és ott próbáltam váltani.

Nem a mennyiségre mentem rá, hanem a minőségre, mivel lehet, hogy a középiskolában az érvényesül, aki maga mögé tudja állítani az egész osztályt, és külső szemlélő számára ö az aki mindenkit ismer, akit mindenki szeret, aki mindenkivel jóban van, csakhát az ilyen emberrel is maximum azért barátkoznak, hogy a középpontban legyenek ők is.

Az egyetemen is jóban vagyok szinte mindenkivel, de annak a 95%a csak haver, viszont amit szerettem volna, hogy legyen 1valaki, aki igaz barát, azt sikerült elérnem.

2010. dec. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!