Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki csinálja még ezt vagy...

Ki csinálja még ezt vagy kigondolja/gondolta még így?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy kicsinálja/fogja csinálni azt amit én: Még csak 13 éves vagyok, de úgy gondolom, hogy nem sokára ha majd kijárom a gimit meg az egyetemet, akkor ha majd önálloan keresek pénzt akkor majd külön költözök a szülöktől és akkor majd kell: pohár, étkészlet, tányérok meg egy csomó minden. Úgy gondolom amig a szülök/nagyszülők születésnapra adnak pénzt ezt ki kell használni. Tehát én azt csinálom, hogy pl. most is van pénzem és láttam egy elég olcsó pohár készletet 18 db- os és azt megveszem, azért, hogy ha eljön az a nap, hogy külön költözzek akkor ne egy csomó pénzt kölcsek el hanem már kb a fele meg van, mert fiatalabb koromban apránként megvettem. Ki gondolkodik így még? 13/L (helyesírásért bocsi és kérlek azt ne kommentáljátok.) Köszi.
2010. nov. 27. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Uhh...hát én még nem gondoltam erre .. de szerintem nem is fogom így csinálni. Először mert mégis hova tárolom? Meg mivan, ha már nagy koromban nem fog tetszeni az, amit most megveszek azokra az időkre? Meg akkor már a bútorokat is vegyem meg...? Vagy mi?! :D Szóval szerintem még nem kéne, 13 évesen biztos, hogy nem.Max majd olyan 18 körül, esetleg...most költsd másra a pénzed.
2010. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem bútorokra gondolok, hanem kisebb dolgokra. Mondjuk konyhai berendezések, amit úgyis betudok rakni az anya fazekai közé.:)
2010. nov. 27. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon okos az ötleted, kedves kérdező. Előre tervezni kulcsfontosságú.


Amit javaslok, hogy mikor veszel valamit, akkor vedd figyelembe azt is mennyit ér neked MOST, amikor a kezedbe kapod, mennyivel lesz jobb az életed azonnal. Ha nagyon zavar hogy még nincs semmid a felnőttkorra, akkor sokat ér hogy már most veszel ilyen apróságokat, mert nyugodtabb leszel.


A háztartáshoz szükséges dolgok fontosak, de vedd számba azt is mi más kell még majd a felnőtt élethez neked. Ez utóbbiak nem mind olyan amit pénzen (általában) meg lehet venni. Hirtelen nem tudok ötletet adni, csak nagy homályosan azt mondom képzeld el milyennek látod magad a jövőben, mi az amit élveznél csinálni a jövőben és ennek fényében költsd el a pénzed most, hogy közelebb kerülj az álmodhoz.

2010. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg azért is akarom így csinálni, mert ha a kis családomnak meglepi napot csinálok akkor nagyon jó érzés ha nem a szüleim evőeszközeit használnám hanem a sajátomat.:D Kösz a válaszokat még várok hátha mások is válaszolnak.:)
2010. nov. 27. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nagyon aranyos vagy :)


Annyit fontolj meg, hogy most 13 éves vagy, mikor pedig a családod lesz, gondolom legalább 10 évvel, de akár 20 évvel öregebb leszel. Hidd el sokat fogsz változni míg felnőtté válsz. Azaz könnyen lehet, hogy mikor 15 év múlva eszedbe jut - mikor pl eszel valamilyen kanállal - hogy te 13 évesen ilyen kérdést tettél fel neten, hát lehet hogy elmosolyodsz a gyerekkori önmagadon.


Én 22 éves fiú vagyok, és nem gondoltam volna 1 évvel ezelőtt, hogy ennyire megváltozik mit tartok fontosnak az életben, mi az ami boldoggá tesz. Mégis így felnőttként bizonyos tereken 180 fokot fordult a személyiségem....


Talán frappáns alternatívaként az az ötletem, hogy a pénzedet gyűjtsd és tedd be bankba lekötve, hogy nagy legyen kamat, aztán mikor tényleg eljön az idő hogy gyermeked lesz, arra kamatozni fog annyit a pénzed, hogy több és jobb dolgokat vehetsz belőle a családodnak mint amit ma vehetnél (ami esetleg addig berozsdásodik, véletlen leesik és eltörik, stb)..

2010. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18 db-os pohárkészlet egy egyedülálló lánynak, ráadásul 5 évig dobozban lesz? Szerintem ne foglalkozz ilyesmivel, ráérsz költözés előtt majd pár hónappal olyasmit venni, amit addig nem használnál, addig még sok jó akció lehet, és ezer más ok is ellene szól. Az is lehet, hogy nem akarsz/tudsz majd elköltözni.
2010. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

/Első vagyok./

Én is még azt akartam hozzá tenni, hogy szerintem az lenne a legjobb, ha max inkább gyűjtenéd a pénzed, félre tennéd, és mikor majd szükséged lesz rá, előveszed.

2010. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi mindenkinek.
2010. nov. 29. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!