Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ez nagyon gáz?...

Szerintetek ez nagyon gáz? Nagyon rosszakat gondolnak rólam?

Figyelt kérdés
az a problémám, hogy nagyon félénk vagyok...ha megdicsér egy tanár, a kedvenc tantárgyamból akkor mindig nagyon elpirulok, és ha valaki olyannal beszélek aki már tetszik akkor hebegek-habogok, ha van valami amit órán csak én tudok, azt is csak halkan mondom, és ha megkér a tanár, hogy magyarázzam el a többieknek, akkor mindenki rámnéz, csend lesz, és nagyon rosszul érzem magamat, izzad a tenyerem, pirulok!:( egyszerűen nem tudom miért vagyok ennyire gátlásos, de inkább az érdekelne, hogy mit tehetnék ez ellen? hogyan lehet ezt leküzdeni? kérlek titeket, hogy ne durvuljatok, inkább le se írd ha csak beszólni akarsz, tudom gáz a kérdés, de már tényleg nem tudok mit tenni. előre is nagyon hálásan köszönöm a segítőkész válaszokat tippeket!:)16/L
2010. nov. 30. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem gáz a kérdés, sokan vannak így ezzel, én is voltam :)

Viszont tudni kéne elöször is, hogy mitöl vagy ilyen félénk és úgy lehetne változtatni csak.

Én pl elégedetlen voltam magammal, a kinézetemmel ezért voltam félénk és nagyon gátlásos, de mióta megbarátkoztam magammal azóta nincs ilyen. Kár, hogy mostanában kezdek visszajutni arra a szintre :(

2010. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál, és nem hurrogsz le:) örömmel hallom, hogy túljutottál ezen, remélem, hogy nem jutsz vissza, ahogy írtad:( hát nem is tudom..alapból nem tartom magam elég szépnek, csinosnak stb, igazából nem érzem magamat elég jónak. nem volt még barátom, csak egy, van pár "udvarló" de az meg a másik probléma, hogy velük is néha elég félénk vagyok. de azt végképp nem értem, hogy miért pirulok el a kedvenc tanárom óráján és az osztály előtt, csak én tudom szinte a válaszokat, nekem vannak a legjobb jegyeim...de mégis...mikor dicsér a tanár, akkor elkezdek mentegetőzni, hogy én nem stb, mint vmi alsós:( nem tudom, hogy lehetne egy kicsit több önbizalmam:(
2010. nov. 30. 16:01
 3/11 A kérdező kommentje:
tényleg, és Te hogyan "barátkoztál" meg önmagaddal?:) hogy csináltad?
2010. nov. 30. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg! A dicsérettől megkéne, hogy jöjjön az ömbizalmad! :)

De nálad ez fordítva van mert nem tudod elfogadni magad!

Első lépésként barátkozz meg a külsőddel! Ha ez nem sikerül akkor menny el fodrászhoz, vegyél új ruhákat, sportolj vagy menj el konditerembe!

Második lépésként beszélgess sokat az emberekkel, próbálj feloldódni! Ha vannak barátaid/haverjaid menny el velük bulizni és ismerkedj!


Remélem segítettem :)


18/F

2010. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Hát egyszerüen elfogadtam úgy magam, ahogy vagyok. Nekünk nincs sok pénzünk, ezért ruhám is alig van meg hasonlók, de így is sikerült elfogadnom a helyzetet...

Az a lényeg, hogy akárhogy is nézel ki, akármilyen helyzetben is vagy annak örülj és mondd meg magadnak, hogy igenis sokat érsz :)

2010. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

16:06: nagyon aranyos vagy, és igen, nagyon sokat segítettél:) majd megpróbálok párat azokól a remek, hasznos tippekből amiket adtál, hátha bejön, és segít:)még egyszer hálás köszönet a segítségedért:) a legjobbakat kívánom neked!!:)



első, és egyben utolsó válaszoló: igazad van, hiszen minden ember értékes, akárhogy is néz ki, akármilyen félős pirulós mint pl én.:( és csak így tovább! nagyon rendes, lenyűgöző, pótolhatatlan ember vagy Te is akárcsak mindenki más! nagyon szépen köszönöm, hogy írtál:) Legyen szép estéd és sok sikert mindenhez!:)

2010. nov. 30. 16:35
 7/11 anonim ***** válasza:

16:06os vagyok:


Nagyon szívesen! Esetleg megírhatnád, hogy hol laksz, talán tudnék neked személyesen is segíteni!! (nem társkeresés céljából kérdezem)

2010. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsö utolsó vagyok :)


Szívesen segítek, ha tudok :)

Szerintem sikerülni fog neked is túllépni ezen ha elhatározod magad :) Utána sokkal pozitívabban fogod nézni a dolgokat, tapasztalatból mondom :)

Viszont kívánok mindent ^^

2010. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként azon gondolkozz el, hogy mitől nincsen önbizalmad. Mit gondolsz, mi történik, ha hangosn kimondod azt a válasz. Kinevetnének miatta? Butaság! Ha ilyen egyszerű kis okok miatt vagy gátlásos pl. akkor abba gondolj bele, hogy ez mekkora hülyeség(egyébként télleg :D),és ennyi az egész!
2010. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem az segített amikor elkezdtem táncra járni :) Meg persze hogy a maga módján nagyon jó osztályom van, csak erre rá kellett jönni :)

Nekünk az volt a durva amikor latinon dogát írtunk, és közben kellett felmondnai és felolvasni a verseket... skandálva, latinul, miközben a teremben néma csönd volt :D előtte már itthon izgultam, aztán kiderült, hogy szinte mindneki így van ezzel, és amikor mondtam akkor már teljesen jó volt :D

2010. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!