Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Személyiség zavar? (lent)

Személyiség zavar? (lent)

Figyelt kérdés

Először is üdvözlöm a kedves olvasókat!

Azzal a problémával fordulok felétek, ami szeerintem mindennapi de én már nem bírom ezt szellemileg..

Én magam sem tudom hogy kivagyok szinte már..Magamban beszélek meg dolgokat amik jelentéktelenek...

Közelebbi barátom nincsen..Nevelő anyámmal élek de nem beszélünk!!Apukámmal szint úgy..Persze iskolai dolgokat stb megbeszéljük..

Hamár az iskolánál tartunk most váltotam sulit és 3 napja járok egy 9. osztályba és egyszerűen képtelen vagyok beilleszkedni mert már úgy össze hangolódtak. .

már nagyon sok témát nyitottam ezzel kapcsolatban,de soha nem godoltam volna hogy ilyen szituációban leszek és élet/halál között vagyok jól jönne segítség..


2010. dec. 2. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Én magam sem tudom hogy kivagyok szinte már"


Azt az ember magáról csak úgy nem szokta tudni. A gyakorlatban tudja meg ő, munka közben, párkapcsolatokban és barátságokban tanúsított viselkedése alapján. Belülről sokkal kevesebb látszik az ember számára önmagából, mint amennyit a tapasztalatban megtud magáról.


"Magamban beszélek meg dolgokat amik jelentéktelenek."


Mindenki beszél magában, aki szórakozott vagy nagyon ideges, az maga elé motyog is, ami már rosszul veszi ki magát, de önmagában nem komoly betegség jele.


"Közelebbi barátom nincsen."


Nagyon sok embernek nincsen. Viszont vannak módszerek, amikkel ezen változtatni lehet.


"3 napja járok egy 9. osztályba és egyszerűen képtelen vagyok beilleszkedni"


3 nap alatt senki sem tud beilleszkedni, de néhány hónap alatt változni fog a helyzet, különösen, ha találsz embereket, akiknek osztod az érdeklődését, időtöltéseit.


"élet/halál között vagyok"


Nem. Egy bizonytalan tizenéves vagy. Valójában sokkal erősebb vagy, mint érzed, de ez egy ilyen életkor. Az ember azt hiszi, hogy minden élet-halál kérdés. Közben dehogyis. A legfontosabb az lenne, ha megpróbálnál ellazulni, megnyugodni, aztán megkeresnéd, hogy mi érdekel, mivel szeretsz foglalkozni. Emellett tanulj rendesen. Ami a beilleszkedést illeti, előnyödre válik, hogy tiszta lappal indulsz az új iskolában, tehát nem kell attól tartanod, hogy ha régen hibáztál valamiben, akkor az most hátrányosan érint.

2010. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.még elolvasom párszor és elgondolkozom rajta.
2010. dec. 2. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet, hogy csak a kamaszodás (személyiségzavar am felnőtt betegség, 18 év alatt ezért nem is állítanak fel diagnózist)

ha van kedved msnezni:

kondorosy.csengi@gmail.com

2010. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!