Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csomó barátom kiment külföldre...

Csomó barátom kiment külföldre úgy érzem ha nem megyek ki én is akkor lemaradok vmiről. (? )

Figyelt kérdés
Igazából nem tudnék külföldön semmit csinálni nincs szakmám se diplomám. De nyominak érzem magam, hogy soha nem leszek igazi európai ember hanem csak másokra irigykedő magyar.
2010. dec. 2. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen az sem változtat, ha kimégy kölföldre - a legtöbb ott lévö magyarra is ervényes hogy irigykedö, kicsinyes marad.
2010. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról hogy sokan kimennek és nem járnak sikerrel,mert nem úgy alakultak a dolgok ahogy elképzelték.Én 2évet dolgoztam Ausztriában,jól sikerült minden,de sokaknak nem!Örülj inkább hogy itthon vagy,magyar emberek közt,az hogy most nem mész külföldre nem jelenti azt hogy később sem mehetsz.stb.
2010. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

18-25 éves koromban én is nagyon szerettem volna menni, és már megbántam, hogy nem tettem. Egyrészt a nyelvtanulás miatt, másrészt a világlátás miatt. Ha van rá lehetőséged menj, áruházakban, hotelekben szerintem nincs szükség szakmai képzettségre. Aztán ha nem tetszik majd hazajössz. Amikor a gyermekem olyan korba fog érni, fogom neki javasolni, hogy próbálja ki magát ezen a téren is.

33L

2010. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy időben én is irigyketem régi osztálytársaimra, akik kimentek világot látni. Ma már tudom, én döntöttem jól. Már elmúltak 30 évesek, és elmondhatják hogy voltak pl. babysitterek Angliában, de most, hogy hazajöttek, egyedül vannak. Nincs se családjuk, se beállott állásuk, karrierjük. Én itthon maradtam, suli után dolgozni kezdtem, lett karrierem (kezdet óta ugyanazon helyen dolgozom), férjhez mentem, van két gyönyörű gyerekem. Szóval mi végre a sok utazgatás külföldön? Buja élet az, nem a normális életre vágyóknak való.
2010. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

maradhatsz, bruttó 78ezer forintos minimálbérért, ha egyáltalán kapsz munkát, és leélhetsz így egy egész életet.

vagy elmehetsz, és élhetsz emberhez méltó körülmények között, még akkor is, ha sosem lesz szakmád.


mi tart még itt? (engem az hogy nincs pénzem menni, meg ha ennyit keresek nem is lesz. diplomám van, de itt az se számít.)

2010. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
menj amíg fiatal vagy. Forgasd fel a fél netet infókkal kapcsolatban és vágj bele. nem lehetetlen.
2010. dec. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miről maradsz le?

Egy csomó lehetőség van külföldön, de azért nem olyan az, mint a mesékben. Küzdelmes is.

Ha csak azért mennél ki, hogy nem maradj le a többi ismerősöd mögött, akkor az első nehézségnél ott fogsz nyavalyogni és szerencsétlenkedni.

Akkor menj ki, ha tényleg szeretnéd. Ha pedig maradsz, akkor ne azon agyalj, mi lenne, ha mentél volna, hanem éld itthon az életedet a lehető legjobban.

2010. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!