Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért alakult ki ez a hülye...

Miért alakult ki ez a hülye korlátozás a szabad tevékenységi szinten?

Figyelt kérdés

Most lehet hülyén fejeztem ki magam a címben,viszont az a lényeg,hogy szerintem k*rvára idegesítő amikor volna kedved egy bizonyos dolgot csinálni,de közben más dolgot kellene csinálnod. Vegyünk egy példát: ma arra van kedvem,hogy fejlesszem magam önismereti szinten,de holnap matek tesztem van. Mivel az előbbi nagyon leköt,az utóbbi k*rvára nemérdekel,ezért inkább az előbbivel foglalkozok. De ha ezt megmondom apáméknak,haveromnak vagy akár itt a gyakori-n akkor mindenki jön a szöveggel,hogy "a tanulás az első"


Szóval nem azzal van bajom,hogy létezik iskola vagy létezik a tanulás. De miért üti bele mindenki az orrát a másik főztjébe ráadásul azért,hogy kijelentse, hogy szerinte büdös?


Én nem tudnám azt mondani valakinek,hogy szerintem fontosabb dologgal kellene foglalkoznia,mint ami őt leköti. Illetve mondani mondhatnám,de nem tenném.


Mi a túróért nem tudják egyesek megérteni,hogy a fontosság relatív?

Oké,most én vagyok a kis éretlen kamasz.

De szerintem ez nem hülyeség. Miért ne foglalkozna olyasmivel az ember ami valóban érdekli? Amivel úgy érzi,hogy menni fog valamire?


2010. dec. 8. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

lóf*szt a tanulás az első, végigszenvedtem 16 évet azzal, hogy tanultam, amit nem akartam. 3 éve vagyok munkanélküli.

de még ez se minden, melóztam 5 évet, egy trágya volt az egész, szemét kollegák, undorító főnök, lehetetlen időbeosztás, unalmas mellékfeladatok, de hát ugye a munka az első.


lóf*szt a munka az első, annyi volt, hogy kifizettem az albérletet, tudtam kajálni, megvettem a cigimet (hó végén azt se), azt jónapot.


jól is nézünk ki, ha ennyi az élet.

2010. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, kedves kérdező, hogy ha végigcsinálod a sulikat, egyetemet, akkor elég jó eséllyel lesz egy biztos állásod. Míg ha kedved szerint teszed amit teszel, akkor könnyen munkanélküli leszel, DE az is lehet, hogy te leszel a világ új leggazdagabb embere (ha jól tudom a leggazdagabb emberek túlnyomó többége NEM szerzett felsőoktásban végzettséget).


Tehát vagy tanulsz - ami szar, tudom - és ezzel egy közepes jövőt biztosíthatsz (és kényszerítesz) magadnak, vagy vállalod hogy te mit akarsz csinálni, aztán akkor semmi garancia, de határ a csillagos ég...

2010. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!