Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy munka helyen, ki köszön...

Egy munka helyen, ki köszön előre? Nem egy beosztásunk van én szerelő vagyok ő meg egy biztonsági őr + sosem láttam még, és ő magyaráz kollégáimnak hogy nem, köszönők. Most akkor ki a bunkó kivel! én 21 ő idősebb

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Neked kellene köszönni előre mert fiatalabb vagy.

Amúgy egy szinten vagytok mert egy biztonsági őr nincs magasabb beosztásban mint egy szerelő.

2010. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki érkezik, az köszön annak aki(ke)t ott talál. Ha pl. a bizt.őr áll a kapuban, te mégy be (vagy ki), neked illik köszönnöd. Ha te vagy a melóhelyeden és odamegy a bizt.őr, akkor neki illik köszönnie.

Ez akkor is így van, ha nem azonos a beosztásotok, vagy a nemetek.

Ha útközben találkoztok (pl nagyjából egyszerre érkeztek a kapuhoz ellenkező irányból)akkor a férfi köszön előre a nőnek, a fiatalabb az idősebbnek. A beosztott általában előre a főnökének, de nem az illem, hanem a függőség miatt.

2010. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólás végén van a lényeg.

Ha nem veszélyezteti az állásod, akkor nem érdekes, mit pletykálnak és mit diktál az illem. Ha illedelmes akarsz lenni, akkor érdemes illemkönyveket olvasnod, de akkor általában érdekelne is a kultúra, amiből kiderült volna az, amit itt leírtak.


Elvileg nem illik a másik háta mögött kibeszélni az illetőt, tehát vehetjük úgy, hogy a lovagi illemet az őr se teljesítette.


Személyes véleményem, hogy egy értelmes ember nem akad fenn ilyen apróságokon hogy mit kíván az illem, mert a formalitás mögött ugyanúgy lehet valaki egy undok alak. Az illemet alapvetően egy szokásrendszer és a figyelmesség kellene hogy meghatározza, tisztelettudó ember pedig nem akar másokat megróni. Ha problémája van, mondja a szemedbe, beszéljétek meg kultúráltan.

2010. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sándor papa válasza:
Ha sosem láttad hogyan köszönték volna neki?
2021. márc. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!