Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt honnan tudom megállapítani...

Azt honnan tudom megállapítani, hogy milyen hangom van?

Figyelt kérdés
Tehát az énekeseknek mindegyiknek majdnem más hangja van, pl. kontraalt, mezzoszoprán, szoprán, és stb. Minden embernek van valamilyen hangja, amit be lehet sorolni valahová, valamilyen csoportba? Hogy állapíthatnám meg, hogy nekem milyen hangom van?
2011. jan. 23. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmész egy énektanárhoz, és megkérdezed.
2011. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fekveszed ahangod és visszajátszod magadnak!!!Én is meglepődtem mikor a tv-ből hallottam vissza a hangom....XD
2011. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírásért!!!
2011. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alt, mezzoszoprán, szoprán stb. a hangfekvést jelölik, vagyis azt, hogy az énekes mennyire mély illetve magas hangokat tud kiénekelni. Ha egy nő a mély hangokat tudja kiénekelni, akkor alt hangja van, ha a magasakat, akkor szoprán. Nagyon ritkán előfordul, hogy valakinek akkora hangterjedelme van, hogy lazán kiénekli mind a kontraalt, mind a koloratúrszopránba tartozó hangokat. Egy zongora vagy szintetizátor segítségével pillanatok alatt ki tudod deríteni, mettől meddig tudod kiénekelni a hangokat. Ha el tudsz énekelni legalább a kétvonalas A-ig (középső C hangtól számítva a második A hang jobbra), akkor szoprán vagy. Ha eddig nem jutsz el, viszont a középső C alatti F még megy, akkor alt. Ha egyik irány sem megy végig, hanem valahol középen van az igazság, akkor mezzo.

Már ha egyáltalán nő vagy, mert ezek a női hangfekvések.

A férfiaknál basszus, bariton és tenor van.

2011. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!