Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok szemét és...

Miért nem vagyok szemét és miért fontos számomra annyira a lélek?

Figyelt kérdés
Valamiért túlságosan erkölcsös vagyok, sokszor van lelkiismeretfurdalásom, sokszor szeretnék jót másoknak, sokszor nem is érdekel, hogy nekem jó legyen, hanem inkább az, hogy annak legyen jó, akit szeretek. Legalább is ha volna, akit szeressek :( Annyit szenvedek amiatt, hogy érzékeny vagyok, hogy én a nőkben nem csak és kizárólag azt látom, amit nagyon sok férfi. Miért nem tudok szemét lenni és kihasználni a nőket, miért vagyok a szeretet és a lelkiismeretesség rabja? :( Valaki van hasonló helyzetben? 20, F
2011. jan. 27. 23:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Változtassak ezen, ha igen, akkor hogyan érdemes, ha nem, akkor mit érdemes magamon változtatni?
2011. jan. 27. 23:07
 2/7 anonim ***** válasza:
teljesen ilyen vagyok én is, szerintem nehogy megváltozz! :) vannak még akik értékelik ezt, én például. :D csak sokan buknak a bunkókra, nem tudom miért...
2011. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És ezzel mi a baj?

Ez a normális.

Csak ne hagyd hogy kihasználjanak...

2011. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak még mellé önző is ami nagyon furán jön össze, de nem tudok mást bántani akármennyire is akarom.

Nőknél is a szerelmet keresem és nem a potenciális lyukat..

Szóval ezen nem tudsz változtatni, nem is kell. Az idősebb nő nem a bunkót keresi, mivel azzal nem tud együtt élni.

Csak arra figyelj oda nagyon, hogy kinek segítesz, kiben bízol meg, mert az emberek szeretik kihasználni az olyan embereket mint te.

19/F

2011. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem az emberi természet ilyen (is) alapvetően, csak sokan tagadják az érzékeny oldalukat, te meg őszintén bevallod, ezért kívülállónak hiszed magad, pedig nem erről van szó. Inkább csak annyi, hogy szeretjük keményebbnek mutatni magunkat mint amilyenek vagyunk :) Szóval semmi para.
2011. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamóca. ***** válasza:

bizony fárasztó és idegesítő dolog értékes embernek lenni, de hidd el a végén ha visszatekintessz: megéri.

te megszenvedsz érte, de megkapod a boldogságot. és egy pár percnyi tökéletes tiszta boldogságért már érdemes éveket szenvedni :)

2011. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező...azért nem tudsz szemét lenni, mert te már réges régen beláttad ezt a részét a dolognak(persze van még mit)...akár egy korábbi életedbe. ebből ne csinálj lelki ügyet, és abból sem, hogy ha valakinek nem tudsz segíteni, vagy éppen hibázol valamicskét, tévedni emberi dolog, és ha tudnád mekkorát téved komplettül az emberiség, mindjárt mosolyognál, persze nem lenézésből, csak amolyan megkönnyebbülésből. szeretni pedig van kit, a szeretet az van csak hagyni kell működni, és ha gondolod, ezt az erkölcsösséget, ami benned állítólag "nagyon jó", továbbfejlesztheted, és elérheted az önzetlenségnek azt az állapotát, pontosabban a valós önzetlenséget, ahol egyszerűen nem fog előbújni belőled semmiféle negatív érzelem, negatív tulajdonság, minden pillanatban boldog felüdült állapotban leszel, és szó szerint szabadnak fogod magad érezni. de ez kicsit mélyebb téma...nem tudom mennyire érdekel a filozófia(életről), vagy éppen vallás(ne értsd félre, nem ilyen fenyegetős, villámszórós istenes dologról beszélek most). ha gondolod adhatok valamiféle tanítást, amiből kinyerhetsz ezt-azt. :)


ui.: egyébként én is ez voltam 20 évesen kb, pici eltéréssel talán, de a hölgyeket például én sem tudom saját vágyak teljesítésére használni, mert az kemény önzés...


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!