Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
szüleim elváltak,anyumnál vagyok,apum kb 150km-re lakik.Sajnos anyummal nem nagyon jövök ki,mert átment alkoholistába,és ma besokaltam.18 vagyok,el akarok költözni.Kollégiumba nem valószínű hogy már betudok iratkozni.Mi tegyek?
2011. márc. 7. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tudom,hogy alkoholista családtaggal nagyon nehéz kijönni,de ő az édesanyád!Az alkohol elsősorban nem Téged tesz tönkre,hanem Őt...ha szereted,akkor nem költözöl sehová,hanem megpróbálsz segíteni neki!

Én a helyedben megpróbálnék beszélgetni Vele...és ha az ital beszél belőle,akkor várnék,amíg kijózanodik,és újra megpróbálnám...

Nem tudom,hogy mennyire "súlyos" a helyzet,fordulhatsz szakemberhez is,ha nem bírod már egyedül,de az anyukádat ne hagyd magára!

2011. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos már többször megpróbáltam beszélni vele...de sajnos reménytelenül.már ott tartunk hogy az élettársa is itt akarja hagyni.tényleg nem tudom mit tegyek,de azt hiszem kezdek kiborulni idegileg. érettségi előtt állok,és így sem vagyok fényes tanuló,de nekem ezen az életem múlik.
2011. márc. 7. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor fogj össze az élettársával!Együtt mégiscsak könnyebb!Hidd el,tudom,hogy mit beszélek,és ne feledd,hogy Ő az anyukád!


Igen,nagyon fontos az érettségi,de a családnál semmi sem lehet fontosabb!Semmi!


Ha most otthagyod az otthonod,esetleg a mostohaapukád is elköltözik,akkor mi lesz az anyukáddal?Belegondoltál már?Szerinted egyedül könnyebb lesz neki?Nem...és nem a Te életed múlik ezen az egész helyzeten,hanem az Övé!


Nem bántani akarlak,de ez így van....


Az anyukádat nem pótolhatja senki...jó jegyek végképp nem...tudom,hogy a kétségbeesés beszél Belőled,és szeretnél segíteni édesanyádnak,de az elköltözéssel csak ártanál neki.:(És Magadnak is.:(


Biztos vannak rokonok,barátok,ismerősök,akik tudnának segíteni Nektek!:)Ne add fel!Nem szabad!

2011. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagyok benne biztos, hogy a kérdezőnek a saját jövőjét kellene kockáztatnia egy felelőtlen felnőtt miatt.
2011. márc. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokáig hasonló cipőben jártam, ahogy a tiéd, az enyém sem egyszerű eset. írj egy e-mailt és elmesélem. Hosszú lenne válaszban megírni.

Röviden csak annyi, én a saját kezembe vettem az életem.

2011. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok benne biztos, hogy a kérdezőnek a saját jövőjét kellene kockáztatnia egy felelőtlen felnőtt miatt."


Miből gondolod,kedves hozzászóló,hogy felelőtlen?:O


Másrészt pedig Ő hozta a világra a segítségkérőt,ez nem elég ok arra,hogy mindig minden helyzetben segítse Őt?:O


Nálam a család az első,a jövőmet is úgy alakítom,hogy figyelembe veszem az ő "igényeiket" is...szerintem Te se gondoltad komolyan,amit mondtál(írtál)...

2011. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miből gondolod,kedves hozzászóló,hogy felelőtlen?:O


Másrészt pedig Ő hozta a világra a segítségkérőt,ez nem elég ok arra,hogy mindig minden helyzetben segítse Őt?:O


Nálam a család az első,a jövőmet is úgy alakítom,hogy figyelembe veszem az ő "igényeiket" is...szerintem Te se gondoltad komolyan,amit mondtál(írtál)..."


Abból, hogy alkoholista lett, ahogy a kérdező leírta. Egy gyerek felnevelése nem csak addig tart, amíg megszüli az anyja. Lehet róla ismeretlenül azt gondolni, hogy a "körülmények áldozata", és azért lett alkesz, mert nem látott más kiutat, blabla. De ez nem menti fel őt az alól, hogy van egy gyereke, akit fel kell nevelnie. Én még börtönbe is csuknám. Hol vetted figyelembe a családot?

2011. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Abból, hogy alkoholista lett, ahogy a kérdező leírta. Egy gyerek felnevelése nem csak addig tart, amíg megszüli az anyja. Lehet róla ismeretlenül azt gondolni, hogy a "körülmények áldozata", és azért lett alkesz, mert nem látott más kiutat, blabla. De ez nem menti fel őt az alól, hogy van egy gyereke, akit fel kell nevelnie. Én még börtönbe is csuknám. Hol vetted figyelembe a családot?"


Nem vagy Te egy kicsit szigorú?:)

Természetesen igazad van abban,hogy a gyereknevelés óriási felelősséggel jár,de én ismeretlenül is csak annyit tudok mondani,hogy a család az első,és kész.Nélküle mi se léteznénk.Ez gondolom,világos.Viszont ez nem a megfelelő hely és idő a mi eszmecserénkre.:)


A kérdezőnek üzenem,hogy kitartás,szívből remélem,hogy sikerül majd megoldást találni a problémákra.:)

2011. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!