Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom hogy mihez kezdjek,...

Nem tudom hogy mihez kezdjek, valami ötlet?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok és fogalmam sincs mihez kezdjek érettségi után, valamint magán az érettségin se mert azt sem tudom miből "szeretnék" érettségizni, és egyáltalán azt sem, hogy szeretnék-e tovább tanulni vagy hogy mi akarok lenni. Nem véletlenül tettem a szeretnéket idézőjelbe, mivel igazából semmilyen tantárgy nem érdekel, én csak a pénzért akarok munkát, egyébként távolról elkerülném. Egyedül jelenleg az angol tudásom ami a legbiztosabb, mivel azt 6 éves korom óta tanulom magántanárnál, és van egy felsőfokú nyelvvizsgám. Ezzel nem sokat lehet önmagában kezdeni... A suliban biológia emelt fakultációra járok, de ott soha nem értek semmit, csak ülök és bámulok, és csak lerontom vele az órai jegyeimet. Teljesen kétségbe vagyok esve és már nem tudom mit kezdjek magammal, néha úgy érzem jobb lenne meghalni érettségiig, mert akkor legalább nem kéne semmit csinálnom. Lehet mondani, hogy legyek nyelvtanár, de ahhoz meg irodalom kell, amit utálok, mert soha nem értem az elemzéseket se, és totál hülyeségnek tartom az egészet... Mondjuk kb. így vagyok mindegyik tantárggyal. Eddig kihúztam 5-össel minden tantárgyból, magolással, de mostmár elég gáz, hogy semmit nem tudok, és tök hülyének érzem magam mindenhez, nincs erőm se semmihez. Mit tegyek?
2011. márc. 16. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha felsőfokúd van, akkor mehetsz a zrínyi nemzetvédelmi egyetemre, ott biztos hasznt veszed a nyelvnek, megbecsülik az biztos!
2011. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szedjed össze "magodat"! Ismerős érzés, tavaly érettségiztem. Dettó ugyanígy voltam, hogy egyáltalán mi a túrót keresek én itt?! Nem is a tantárgyakkal van a baj, hanem a tanárokkal, akik szörnyűbbnél-szörnyűbb "darálós" módszerrel tanítanak. Próbáld meg megkeresni, mi az, ami érdekel és amiben jó vagy. Pl. fotó-vagy videószerkesztés...Nálam ez bevált. A nyelvtudással már biztos alapokon állsz. Teljesen mindegy, milyen diplomád lesz, mai világban inkább a nyelvtudást nézik.
2011. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!