Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem jó általában a...

Miért nem jó általában a kapcsolatuk a fiataloknak a szüleikkel?

Figyelt kérdés
Szinte már cikizik, meg lenézik azokat, akik meg tudnak beszélni sok mindent a szüleikkel 20 éves fejjel is?
2011. márc. 24. 23:40
 1/5 Mentifantezsvér ***** válasza:
Ezt énse értem..:D bár mégcsak 16 vagyok de azt vezsem észre hogy ebben a korba mindenkinek aszülei a legnagyobb ellenségei meg minden..:D ehez képest én kb anyukámmal több mindent osztok meg mint bárki mással :D és nagyon jól kijövünk :D egyszerűen jóarc :D
2011. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert már nincs bennük az a régi tisztelet.

És pont emiatt nem fognak feltétlenül igazat adni a szülőnek - nekem is szoktak vitáim lenni a szüleimmel, mert egyenrangú félnek tekintettem magam elég kiskoromtól kezdve.

Ez az egyik.


A másik: sok tini tökk segghüle és ha a szülő nevelő jelleggel próbálja elmagyarázni nekik hogy tanuljon vagy tegyen rendet vagy fürödjön már le, vagy ne csak gépezzen egyből a saját személye elleni merényletnek veszi.

Lásd csak ezeket a dadás műsorokat vagy mist van vmi új tinis. Adnék neki 2 taslit, megvonnám a zsebpénzét aztán bömbölhet és csapkodhat a szobájában amíg csak akar. Aztán ha rájön h ezzel nem megy semmire és normálisan viselkedik újra kap kaját, zsebpénzt meg mosok rá. De azokat a hisztis kis pötsöket ki nem állhatom, az anya apja kiteszi a lelkét érte ő meg egy kis sutyerák.


Am elvagyok velük, vagyis külön tőlük így tudunk beszélgetni meg minden, ez azért jó így mert elváltak és van barát, apumnak meg barátnő és gyerek ezért nem tudnék egyikőjükkel se lakni, és am is 20 vagyok jobb ez így nekem.

2011. márc. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem is elég rossz a kapcsolatom a szüleimmel.
2011. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem hülyeség, hogy kizárólag a gyereket okolják.

Én nem kérek semmilyen zsebpénzt (diákmunkából megvan a bérletre meg a kajámra az a kevés pénz). Amit kér, megcsinálok, többet is. Főzök, mosok, besegítek minden szarban, ehhez képest minden héten nekem támad és nyafog valami hülyeségről. Jól is tanulok, tisztelettel bánok vele.

Szerinte mégis egy kis sz*rcsimbók vagyok, meg ribancnak is előszeretettel hív (3 éve vagyok együtt életem első fiújával).

Nem csak a gyerekek lehetnek a hibásak, hanem az elmebeteg/begyöpösödött-túlkonzervatív szülők is...

:(

bocsi, kicsit felhúztam magam az egyik hozzászólón, hogy már megint csak a gyerekek a hibásak. a szülők neveltek, szerintem ők is benne vannak ebben... :/

20/l

2011. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom rajtam húztad fel magad. xD


Ez nem rád vonatkozott, vagyis nem az olyan típusokra mint te, nem tudom mit kell felhúznod magad...


Az tény, hogy mi már nem adunk feltétlenül igazat a szüleinknek, nincs meg az a feltétlen tisztelet mint régen - BENNEM SE! - és ezért vitázunk, mert én megmondom, hogy nem nem úgy gondolom ahogy ő, vagy hogy hülyeséget magyaráz.

Pl. ha te is régebbi korokban nőttél volna egy kumma szót nem szólnál ha megszidnának hiába begyöpösödöttek a szüleid, mert akkor ez nem volt illendő. A szülő azt szent volt meg blabla.


A másik meg a hüle kölykökre vonatkozik akik nyáron összehányják magukat minden buliban. Vagy azokra a kockákra akiket nem lehet kirángatni a gép mellől, közben meg megbukik 10-ből 8 tárgyból a suliban.


Jah és költözz el, én is azt tettem. 20/L

2011. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!