Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A 126-os IQ mennyire jó?

A 126-os IQ mennyire jó?

Figyelt kérdés
Ezt értem el.
2011. ápr. 20. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen eloszlású skálán. Ha kaptál valami papírt az eredményről, nézd meg rajta, és úgy tedd fel a kérdést.

Ha nem kaptál ilyen jellegű információt, akkor a teszt komolytalan. (Az sem igazán jó, ha azt írták, hogy pl. 150-ből 126-t értél el. Az IQ-t nem szokták maximálni.)

2011. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt a mérést 10 éves koromban csináltatták. csak ennyit tudok
2011. ápr. 20. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Hivatalos IQ teszt 17 éves kor alatt csak nagyon ritkán, különleges esetben készül (pl. valamely tudományos kutatás céljából), mert a gyerekek intelligenciájáról még nem sokat árulnak el a tesztek. Az agy is fejlődik, az egyes emberek pedig nem egyforma gyorsasággal fejlődnek, még önmagukhoz képest sem. Lehet, hogy valaki 4 évesen kimagasló eredményt ér el, de 7 éves korára "behozzák" a többiek és mire felnőtt lesz, esetleg már csak átlagos vagy az alatti az inteligenciája.

A Mensa Hungariqa oldalán erről többet olvashatsz, méghozzá megbízható forrásból. [link]

2011. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy 10 évesen 126 lett az eredmény, én 8-9 éves koromban csináltam egy hivatalosat (persze korhoz igazított volt), és akkor értem el 134-et. Most viszont nem tudom, mire lennék képes, de mindegy is, mert az IQ-nak valójában nem sok köze van az intelligenciához.

Mellesleg azt szokták mondani, hogy 100 az átlag, így az én meglátásom az, hogy ha 90 és 110 közötti IQ ponttal rendelkezel, tök átlagos vagy, alatta sz*r, fölötte jó. Ezalapján azt mondom, jónak számít a 126.

2011. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Húú ez nagyon relatív! Sok féle IQ teszt létezik, vannak az un. hivatalosak és vannak un. bemelegítő teszt soroztok. De kérlek, semmiképp ne minősítsd magad eme teszt alapján, mert van olyan ismerősöm, aki több nyelven beszél, pszf-et végzett, magas beosztású, de szar eredményeket ér el egy ilyen teszten, én hozzá képest nem beszélek nyelvet, közép fokú végzettségem van, kevesebb a jövedelmem, mégis magasabb pontszámokat érek el. Szóval ne építsd az életed erre.
2011. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 126-os intelligencia átlag felettinek (superior) számít. Az emberek 95,8 százalékának alacsonyabb az intelligenciája.
2011. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!