Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha választhatnál, hogy bölcs...

Ha választhatnál, hogy bölcs legyél, de egyedül, vagy hülye, de társaságban, akkor mit választanál?

Figyelt kérdés
Ha lehetőséged lenne megvilágosodni, mindent megtudni élet és halál titkairól, de közben tudva, hogy sosem értenek meg, mint megvilágosodottat, akkor ezt választanád, vagy maradnál tudatlan átlagember?
2011. ápr. 22. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hát ha kapnék magam mellé egy barátnőt meg 1-2 barátot akkor inkább maradnék "hülye" :D
2011. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
maradnék tudatlan átlagember..Ha senki nem venne komolyan ha senki nem tudna velem erről dumálni akkor mi értelme az ilyen tudásnak??Semmi..
2011. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

dehogy ne lenne értelme!


ezzel a tudással leigázhatod a többi tudatlant :D

nem fognak téged érteni, de viszont Istent játszhatsz előttük.


én mindenképp ezt választanám

2011. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a bölcsességet keresem, minél mélyebbre jutni a megismerésben

nincs alku- inkább a magány


"Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!

Szabad ésszel nem adom ocsmány

módon a szolga ostobát."

József A.

[link]

2011. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
ha valóban megvilágosodnék, nem hinném, hogy bármilyen fájdalmat okozna, hogy nem értenek meg. szóval az első.
2011. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Verzió

kicsit koránérő típus vagyok, így a korosztályom nem igazán ért meg, és hát én sem őket, szóval már hozzászoktam.

2011. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szubjekív. Képtelen vagyok elviselni a magányt, inkább maradok a felszínességnél, hogy ne legyek egyedül, mint tudni mindent, amit hiába oszthatok meg másokkal. Hiába lennék sokkal különb bölcsként, mit ér, ha a pengéhez nyúltam, mert beleőrültem az ürességbe?
2011. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Inkabb bolcs lennek, nem feltetlen a tudas miatt bar az sem rossz, inkabb az efyedullet miatt.
2011. ápr. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább maradnék hülye de barátokkal. Sikerült már párszor megtapasztalnom a magányt, és nincs annál rosszabb.
2011. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem mindegy, hogy "hülye",vagy "átlagember" :) Az alsó kérdésre a válasz egyértelmű, maradnék átlagember, nincs szükségem szellemi luxusra :D Viszont a felső kérdés elgondolkodtatóbb...
2011. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!