Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Víz, tűz, levegő vagy föld...

Víz, tűz, levegő vagy föld általi halált választanád?

Figyelt kérdés

bocsi, tudom, hogy kicsit morbid kérdés, de egyszer olvastam vmi könyvben, hogy valami nép emberei, mielőtt feláldozták őket, választhatott, hogyan öljék meg, és kíváncsi vagyok, mások mit választanának, mert én talán a tüzet. bár egyik se kellemes.:D


Tűz - elégetnek

Víz - vízbe fojtanak

Föld - elevenen elásnak

Levegő - felakasztanak


2008. febr. 12. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az akasztást,az a leggyorsabb.Mertha elégetnek az egy ideig fáj.Ha vízbe fojtanak akkor addig kínlódom,amiíg meg nem halok,a föld meg nem tetszik,ott meg elfogyna a levegőm.Ezért a leghumánusabb az akasztás,mert ha szerencséd van akk rögtön kitörik a nyakad,ha nem akkor már pillanat és már kész is vagy...
2008. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Akasszanak fel. Indok:

Tűz(elégetnek):Piszkosul fájhat ahogy érzed, hogy a bőröd leég/leperzselődik rólad, és leég a húsod.

Víz(vízbe fojtanak): a fulladásos haláltól nagyon félek, akárhogy történjék is az!!!ez nállam valamijen fóbia lehet.

Föld(elevenen elásnak):elöbbi indokok miatt, és mert a másik amitől félek, hogy meghalok(vagy legalábbis azt hiszik) és felébredek egy koporsóban.

Ugyhogy csak a 4. verzó marad a számomra!!!

Rem tudtam segíteni

2008. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
akasztás!az gyors.
2008. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
a föld,mert talan kiashatnam magam..van egy film:kill bill,onnét vettem az ötletet,de haaat ez is csak film.na de ha realisan gondolkodok:akasztas
2008. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Én egyiket sem akarnám... :)

Viszont az akasztásról én azt hallottam, piszok nagy mázli kell ahhoz, hogy egyből eltörjön a nyakcsigolyája az embernek. Nagyobb esély van arra, hogy kb. 15 percig ott agonizálsz a kötélen, míg tényleg megfulladsz.

A máglyán elégetésről (bár itt nem konkrétan arról van szó) meg pont azt mondják, hogy előbb fulladsz meg a füsttől, mint égnél...

2008. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Akasszanak, utana egessenek el, aztan assak el a hamvaim. Egy csoppet drasztikus megoldas, de..;)
2008. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
A Földet választanám. Mert tiszta munka. A vízi hulla pár nap alatt felpuffad (már ha a hullámat mondjuk a folyóban hagynák), a felakasztott ember a halála pillanatában elveszti uralmát a belei és a hólyagja felett, ezért az egy eléggé megalázó halálnem. Állítólag ezért nem végeztek ki akasztással nőket. A tűz szerintem is fájdalmas lehet. Meg ahogy elképzelem az a rettenetes szagot. Ha elásnak, akkor meg gondolom a hullámat ott is hagyják a szírban. Vagyis senki sem látja már a testem a halálom után.
2008. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elégetésnél a tűz mérete, hőfoka számít; na meg a füst. Ha az ember T-1000-es modellként beleveti magát a folyékony acélba, akkor gyors halála lesz. Ha máglyán égetik el, akkor talán (az alkalmazott fa minőségétől függően) lehet olyan szerencséje, hogy megfullad, mielőtt megégne. De ez kevesebb alkalommal következett be annakidején, mint az égés. (Előfordult, hogy az áldozat megpróbálta a fejét beleverni valamibe - pl. a cölöpbe - hátha elájul. ... Általában nem jött be. Viszont előfordult, hogy a hóhér kegyelemből alkalmazhatta a garotte-ot.) Tehát máglya esetében igen jó esély van a szép, lassú pörkölődésnek. Mondják, "picinykét" fájdalmas.


Vízbe fulladásnál elvileg az a "titka", hogy egyből vegyél egy nagy "levegőt", azaz vizet. Akkor egyből jön a pánik, és gyorsabb. Mindenesetre nem kellemes.


Elevenen elásásnál kérdés, hogy koporsóban, vagy annélkül. Ha van koporsó, akkor elég könnyed halál, mert a szén-dioxid mennyiségétől lassan elalszik az ember, és úgy hal meg. Ha nincs koporsó, akkor kevésbé nyugis.


Akasztásnál ha jó helyre teszik a kötelet (régebben a hóhérok ismerték a módját), akkor egyből eltöri a nyakat, és nincs agonizálás. Persze ha nem sikerül, akkor elég kellemetlen lehet percekig fulladozni.


Ha pontosítanád a leírtak alapján a kérdést, könnyebben válaszolnék. :)

2008. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat. érdekesek mind.

uccsónak: így kell választani, szegény régi parasztemberke se tudta hogy a hóhér jól rakja-e fel neki a kötelet meg hogy hány fokos tűzben fog elégni:D amúgy sztem koporsó nélkül temetik el.. hehh de szívás lehetett élni akkor... amúgy nem tudja esetleg vki hogy milyen népről van szó?

2008. febr. 16. 18:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akasztás
2008. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!