Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tí nem érzitek magatok x*rul...

Tí nem érzitek magatok x*rul mikor mondjátok mondjátok, és jót is mondtok, de még is röhög a nép mivel ők azt gondolják hülyeség?

Figyelt kérdés

arra próbálok utalni ,hogy a világba nem az számít már hogy miről beszélsz ,hanem hogyan adod elő ,és mennyire megnyerően


.ebben rejlik nagyjából az ügyvédek sikere


nyilván azért teszem fel a kérdést mert én nem tudom jól előadni a mondandómat ,nyilván akkor beszélek ha már nem bírom ki hogy ne beszéljek róla de mégis mikor mindenki figyel és csak azon parázok hogy összefüggőek legyenek a mondataim ,de sajna nem sikerül hatásosnak lennem:S


csak egy példa. az unokatestvére "elég nagy arca van" de nem ért el semmit az életben.. minap rátettem a gépemre egy virtuális zongora programot és mutatom neki(meg még páran voltunk) hogy hogyan kell lejátszani egy számot a gépen zongorán..mutatom neki (ekkor a betűket nyomogatom a klaviatúrán) hogyan kell lejátszani. és hogy mennyire nehéz mert nincs rajta az összes hang a billentyűzeten..és mondom hogy oktávok között kell váltani hogy magasabb hang szólaljon meg. erre ő "na aztá' mi a fene az az oktáv"(olyan igazi nagy arcos beszólással) és ekkor volt az a pillanat amikor nem éreztem magam túlságosan jól(és persze enyhe nevetés követte mindezt, és a beszélgetés tovább lépett a következő témára).


ez csak egy elég egyszerű példa volt a sok velem megtörtént eset közül ,és nem is szemlélteti igazán hogy nem az számít mit mondok hnem hogy hogyan. de mégis talán így jobban megértitek 17F


2011. máj. 4. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek nehezen viselik el, ha valakinek több esze van náluk.


Ami téged érdekel, az másnak közömbös. Vagy fel sem fogja. Vagy nem érinti meg.


Emellett nagyon körülményes vagy - legalábbis a kérdésed alapján. Nem fogalmazol (nem mersz?) konkrétan fogalmazni. Erre az embereknek "nincs ideje".


Rövidíts a mondandódon! És rövidíts a mondataidon. Úgy könnyebb követni.


Írd meg a fenti sztorit legfeljebb 5 mondatban!

2011. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én értem miről beszélsz kérdező, én is ilyen vagyok sajnos:/
2011. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Antoine de Saint-Exupéry : A kis herceg /4.fejezet


Minden okom megvan rá, hogy azt higgyem: a bolygó, ahonnét a kis herceg jött, a B-612-es kisbolygó. Távcsövön ezt a csillagocskát csak egyetlenegyszer észlelték: 1909-ben egy török csillagász.


Fölfedezéséről akkor nagy előadást tartott a Nemzetközi Csillagászati Kongresszuson. Öltözéke miatt azonban nem hitt neki senki. Mert ilyenek a fölnőttek.


A B-612-es kisbolygó hírnevének nagy szerencséjére azonban egy török diktátor utóbb halálbüntetés terhe mellett megparancsolta népének, hogy öltözködjék európai módra. A csillagász 1920-ban megismételte előadását, ezúttal fölöttébb elegáns öltönyben. És ezúttal egyet is értett vele mindenki.

* [link]

2011. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem írónak, tényleg túl körülményes vagy.Bocs, nem megbátani akarlak. Tanárnak biztos jó leszel mert tanítani jól fogsz tudni, nem csak óra adó leszel.
2011. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bretso ***** válasza:

Utolsó, ez azért nem így van, a tanárnak magyarázni kell tudni, nem regélni. Aki nem tudja magára felhívni a figyelmet és eladni a legérdektelenebb témát, mint a kérdező, az nem jó tanárnak.


A fogalmazási készség mindenkinél egyéni, lehet körülményes vagy, de nincs azzal probléma. Viszont azzal, hogy nem tudod megvédeni magadat és az álláspontodat már van. Ezen tudatosan lehet változtatni. Legközelebb, ha el akarnak hasonlóképpen nyomni, akkor ne hagyd, nem mondom hogyan csináld, mert nem ismerlek és így a saját módszerem (gúny, humor, csipkelődés) nem is működne nálad.

2011. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jah. értem. körülményes vagyok igen ez lehetséges, de viszont ha van egy téma amiről kell beszélnem ,nem tudok 1-2 percnél tovább beszélni..aztán ha jó napom van megy.


. ha meg viccmesélésre kerül a sor .haaaáát inkább neki sem állok ,vagy csak olyanoknak mondom akiket nem tartok magabiztosnak.

de ez a béna érzés hihetetlenül rossz tud lenni ,mellé társul egyfajta lelki érzékenység és 1-2 napig ki vagyok. maximum megjátszom hogy nem bánt ,pedig zavar


és igen..éreztem már olyat is hogy nem értenek meg az emberek és csak nevetnek.


ugye. a többség nem tud változtatni magán(személyiségén) tudatosan. ha magabiztos jellem akkor az is marad, ha félénk akkor általában az is marad. ha vmiben béna akkor abban az is marad.fejlesztgetheti de komolyabb sikerek nem fogják érni..

a kissebbséghez akarok tartozni, olyan ász egy dolog ha tudod irányítani a személyiséget változását. de hogy mindezt hogyan.?:S

2011. máj. 5. 18:21
 7/9 Bretso ***** válasza:

"többség nem tud változtatni magán(személyiségén) tudatosan"


Nem, nem tud, hanem nem akar, illetve nincs meg hozzá az akaratereje. Én személy szerint egy félénk, visszahúzódó, inkább nem vitázom ember voltam, ma meg azt mondják, hogy agresszív és brutálisan őszinte vagyok. Én tudatosan változtam meg, mégpedig úgy, hogy odafigyeltem magamra, és ha elkapott a félénkség, akkor megmakacsoltam magam. Egyébként kismillió személyiségfejlesztésről szóló könyvet lehet találni könyvtárakban, javaslom, hogy olvass el közülük néhányat, bizonyára segít, illetve vannak külön a verbális önvédelemről is könyvek.

2011. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
2011. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!