Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a hadarásról és a dadogásról?

Figyelt kérdés
Alsóbban nagyon szépen beszéltem, szavaló és olvasó versenyeket is nyertem,de mára egy verset nem tudok szépen elmondani. Az van hogy amikor elkezdek egy mondatot akkor a mondat közepére elfogy a levegőm é inkább elhadarom hogy ne "fulladjak meg" és ha ki akarok mondani egy szót akkor elkezdek dadogni,engem nagyon zavar hogy ötödjére kérdezik vissza hogy "mi?" "mit mondtál?" "mi van?" :S
2011. máj. 5. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

úgy mint MC gyufa


Amúgy meg szerintem tagoltabban beszélj, és akkor tudsz közbe levegőt venni.

Dadogásra nemtom...foggalmam sincs mitöl lehet

2011. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
logopédus, hangosolvasás, színjátszókör.
2011. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire hatásos, de próbálj meg szándékosan, akaratlagosan dadogni naponta egy keveset. Rángatózásnál ez a trükk működik, csak az a baj, hogy ott is egy idő után más formában visszatér, mert szorongás táplálja az egészet. Szakember kell hozzá.


Persze az is lehet, hogy csak túl stresszes vagy mostanában és csak átmeneti állapotról van szó.

2011. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azért van mert mindig amikor a barátaimmal vagyok akkor sose mondhatom végig amit akarok mondani,mindig a szavamba vágnak,és van hogy nagyon nehezen el mondok valamit szépen lassan nem hadarva hogy megértsék elsőre is és utána nem reagálnak semmit beszélgetnek tovább egymással,és ez engem zavar.
2011. máj. 6. 17:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!