Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnénk a gyors beszéd...

Mit tehetnénk a gyors beszéd ellen, ami át megy dadogásba?

Figyelt kérdés

Annyira gyorsan akarom mondani amit mondok,hogy már dadogok és ez nagyon ciki főleg ha izgulok akkor még rosszabb.Amúgy is gyorsan beszélek,nem tudom mi tévő legyek.Kiskoromba semmi gond nem volt evvel a problémával nem dadogtam sőt még gyorsan se beszéltem aztán egyszer csak hirtelen bumm!

A szüleim is egy feszt visszakérdeznek,hogy mit mondtál?Nem értem! :((


2011. máj. 6. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hadartam és az ment át dadogásba. Amíg nem félsz a beszédtől addig nincs gond. Nekem az agykontroll segített.
2011. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokat olvass, hangosan, tagoltan. Ha nagyon rossz, akkor logopédus segíthet.
2011. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg lassan és érthetően beszélni. Ezzel fejlesztheted magad a dadogás ellen.

olvas sokat, hangosan és lassan, érthetően. Naponta akár több órát. Előbb-utóbb ráfog állni a 'nyelved' a lassú, érthető beszédre.

Ha társaságban, szüleiddel beszélsz, akkor se zavartasd magad. Inkább lassabban mondj mindent, mint, hogy belekavarodj a saját gondolataidba.

Ne aggódj azért, hogy esetleg cikiznek-e majd, le kell kakilni az ilyen embereket.

2011. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)

Még ma neki kezdek a "betegségnek"

2011. máj. 6. 17:20
 5/5 anonim válasza:

Erdekelne ez az agykontrolos 'kigyogyulas'

Ki fejtened h h is sikerult?

2013. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!