Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem is tudom, hogy van-e...

Nem is tudom, hogy van-e értelme ennek a kérdésnek, de azért itt van: Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van az egész életből. Mindig is szar volt,mert én is egy szerencsétlenség vagyok. A szüleim állandóan veszekednek,apám részeg sokszor.Blabla..anyám meg semmiylen problémát nem tud megoldani.Mondjuk ezt még túlélem,ha kell nagyon összetartóak tudunk lenni.( bár nem érzem,hogy szeretnének,de mind1) A másik,hogy mindig is utált engem mindenki. Oviban vertek,suliban sem szerettek,egyedül voltam sokat. A legrosszabb az egészben,hogy sose hitt nekem senki. Bármilyne komoly dolog történt velem. Tavaly voltam 8.os úgy gondoltam,hogy majd jön a 9. új suli,új emberek talán megszeretenek. Nem így történt. Most is angyon sokat vagyok egyedül . Bár annyit javult a helyzet,hogy már nem bántanak..Volt egy nagyon jó barátom( vagyis annak hittem) de ő i itthagyott a szarban:( Az lenne a kérdésem,hogy mi értelme van az életemnek? Rondán,kövéren,barátok nélkül..pénz nélkül,mert az sincs sok..:S Meg ,ha ennyire nincs igazság sehol? Ennyire nem szeretik egymást az emberek. Vagy csak én kerülök mindig rossz társaségba?
2011. máj. 6. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megértem,hogy ennyi csalódás után így érzel! Szomorú...:(

De erőt kell venned magadon, és bebizonyítanod saját magadnak(!!!), hogy képes vagy változtatni a dolgokon! Kezdj el pl. sportolni, hogy olyan alakod legyen,amivel elégedett vagy! Ehhez sok akaraterő kell ám, de a dühödet és szomorúságodat ne sírdogálással éld át, hanem sétálj egy nagyot, vagy menj el korán reggel futni! Hidd el, igazán fel tudsz szabadulni! :)

Ha Te képes vagy változtatni saját magadon, akkor a környezeted is másképp fog hozzád állni!

Sok sikert! :)Ne add fel!

2011. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást:)
2011. máj. 6. 23:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az élet sokszor nehéz, neked már jócskán kijutott a nehézségekből. Ráadásul nehéz korban vagy most, kamaszodsz, suli váltás.

Próbálj valami elfoglaltságot keresni magadnak: sport, olvasás, tanulás, valami hobbi. És próbáld elfogadni magad, ne ezt gondold magadról "Rondán,kövéren,barátok nélkül..pénz nélkül,mert az sincs sok"

Sosem tudhatod, mikor találkozol valakivel, aki jó barátod lehet.

Még nagyon fiatal vagy, ne légy így elcsüggedve!

És ne mondd azt magadra, hogy szerencsétlenség vagy!

2011. máj. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos Te is az élet igazságtalanságának az áldozata lettél, nem a kiváltságosa. Viszont vigasztaljon a tudat, hogy ha felnősz, az életed gyökeresen megváltozik. Önálló, független személy leszel. Te választod meg a környezeted, életmódod. Érettebb korban a küllem szerinti megítélés kicsit háttérbe szorul, nem csúfolnak, nem kekeckednek. Észreveszik a belső értékeket. Azt nézik, hogy mit értél el, mire vagy képes. Könnyebben fogsz ismerkedni, magad mögött hagyhatod a keserű múltat. De ehhez az kell, hogy kezdj valamit az életeddel és ne az önsajnálatba ásd magad. Ne zárd el magad a jövőbeli lehetőségeidtől!
2011. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Van erre egy jó tanmese is:

Volt egy gazda, annak volt egy szamara. A szamár egyszer beleesett a kútba. A gazda nem tudta kihúzni, ezért úgy döntött, hogy betemeti a kutat a szamárral együtt. Elkezdett hát földet hordani a kútba. A szamár tudta, hogy a gazda lemondott róla, el akarja temetni. Egy ideig keservesen bőgött, aztán erőt vett magán. Lerázta magáról a földet újra és újra, aztán felugrott a földkupac tetejére. A kút lassan megtelt főlddel, a szasmár meg kiugrott és elszaladt. A tanulság: az élet bármennyi szemetet is zúdít a nyakadba, ne hagyd hogy eltemessen! Kerekedj felül a problémákon, és szabad leszel.


Előző voltam...

2011. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!