Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel magyarázható, hogy...

Mivel magyarázható, hogy utálom a fizikát (s nem is értem), de imádom a mateket (ayzt értem is)?

Figyelt kérdés
16, Lány
2011. máj. 10. 15:45
 1/4 Vree ***** válasza:
100%

Rossz a tanár. Azonkívül a matekhoz csak afejed kell, a fizika viszont akkor az igazi ha gyakorlati kísérletekkel is alá tudod támasztani, de a tanárok akiket én ismertem sose tudtak igazán túllépni a képleteken és megmutatni hogy milyen sok alkalmazhatósága van egy-egy fizikai törvénynek.


Alkat kérdése is :) Ha pl. inkább emberekkel foglalkozó típus lennél (nem tudom, lehet hogy nem igaz) abba még jobban belefér a matek mint "tiszta" tudomány, de az élettelen dolgok esetleg nem kötnek le annyira.


Szerintem a fizika borzasztó klassz és hasznos is személytől függetlenül (pl. a kémia nem kapcsolódik olyan erősen a mindennapi élethe, de a fizika mindig jól fog jönni), szóval inkább a tanárt hibáztatom, meg az előírt tananyagot. :)

2011. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat! :)
2011. júl. 10. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Ja mert szerinted sok hasznát veszem majd annak, hogy :


Van két test az egyik a lejtőn a másik egy csigán húzza őt. Emiatt van fonálerő, mozgatóerő nyomóerő. Számoljuk ki mennyi "utat" tesz meg ha 4s az eltelt idő és mekkora a lendület továbbá mekkorák a fonálerők.


Na igen én ettől biztosan rohadt okos.. lennék! De nem fogom megtanulni. Megírom kettesre és kész. Idiótaságnak tartom nem akarok ebbe az irányba terelődni nem is értem minek tanítanak ilyet középiskolában.

2012. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Biztosan tanárhiba!! Utolsó ""válaszolónak"" persze hogy nincs szüksége fizikára ugyanis minek kell egy bunkó kukásnak azt tudni hogy mekkora sebességgel megy a kukásautó!! Inkább rizsázzunk!!!
2012. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!