Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljem a középiskoláb...

Hogyan kezeljem a középiskolában ezt a helyzetet/a soványságomat? (14L,156cm,36kiló)

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,155/156 cm magas és 36 kiló.Nagyon sokat és sokan vizsgáltak meg, de minden eredmény szerint genetikailag ilyen az alkatom. Nem telik el úgy egy nap, hogy legalább 1 ember nem tenne megjegyzést a súlyomra. Szinte lehetetlen elfogadnom magam így. Azok is mindig beszólogatnak a súlyom miatt, akikkel 8 éve járok egy osztályba. Pedig tényleg sokszor és sokat eszem (és ezt ők is tudják) Nagyon félek a következő tanévtől, mert most megyek középiskolába, nem tudom hogy fognak reagálni a soványságomra a többiek. Hogy kezeljem ezt? Néha legszívesebben leordítanám az emberek fejét, hogy ne az alkatomra figyeljenek, hanem rám. Az se vált be, ha eleresztettem a fülem mellett a megjegyzéseket/elmagyaráztam nekik a helyzetet.
2011. máj. 17. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola más közösség lesz.

Ott nem az lesz a menő aki csinálja.

Ott ez már ciki lesz.

2011. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz róla. Sajnos az emberek előítéletesek és ez így is fog maradni. A középsuliban azonban már nem fognak olyan "gyerekesen" viselkedni remélhetőleg.

Általános iskolában engem is mindig bántottak, nem szerettem, de a középiskolában lettek barátaim és beilleszkedtem.

Beszélgess majd sok mindenkivel és azok közül válassz barátot, akik a személyiséged nézik, nem a külsődet. Hidd el, azok az emberek lesznek igazán érdemesek a barátságodra!

2011. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

1. ez miért az "állatok kategóriába írtad? :DD

2. a kérdésre válaszolva-->magyarázd el nekik hogy nagyon aranyos barátok lehetttek hogyha így viszonyultok hozzmám :// ---> vagy valami hasonlót(a lényeg hogy lelkiismeretfurdalásuk legyen :))) és a gimibe pedig alakíts ki egy szamélyiséget magadnak ^^ ne azt mondják hogy xy a "soványlány" hanem xy a "rockos/okos/menő/divatos stb.lány :)) sok szerencsét

14/L

2011. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 valakiakitnemismersz ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az előző mondja.Ne aggódj! :) én is 14 vagyok engem magasság miatt csesztetnek meg a hosszú hajam miatt... de nem érdekel nem az a lényeg mit mondanak hanem hogy ki. 14/f és 183 cm vagyok :D
2011. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne aggódj. Szerintem egyáltalán nem vészes ez a súly ilyen korban, a legtöbben a féltékenység miatt szólnak be, mások meg azért, mert ilyen korban ez a szokás. Ne figyelj rá. Gondolj arra, hogy míg ők néhány év múlva az elhízással fognak küszködni és nem tudnak tükörbe nézni, neked soha nem lesz ilyen gondod és erőfeszítés nélkül tök jó csaj leszel :) Ez ajándék.

Hogy hogy viselkedj? Légy büszke rá, vállald fel, merj beszélni róla, és a legfontosabb, hogy fogadd el magad.

2011. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 valakiakitnemismersz ***** válasza:
100%
ömmm az előző alatt az elsőt értettem... kissé sokáig írtam :D meert közbe muszáj voltam headbangelni xD.
2011. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Tudom hogy igazatok van, mégis nehéz :D Nagyon remélem hogy nem lesznek gyerekesek. Amúgy véletlenül írtam az állat kategóriába, észre se vettem xD
2011. máj. 17. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Még fiatal vagy, most alakul a stílusod. Nem ismerem a lehetőségeid, de tök jó ruhákat olcsótól kezdve a legdrágábban is be lehet már szerezni a net, illetve a turik/divatüzletek segítségével. Ha úgy öltözködsz, hogy jól érezd magad, szépnek érezd magad, senki nem a súlyoddal lesz elfoglalva, de legalábbis nem teszik szóvá, ha közben "ragyogsz":) Egy magabiztos emberbe nem kötnek bele:) Persze 14 évesen még én sem voltam sem magabiztos, sem kiegyensúlyozott, azt sem tudtam, hol áll a fejem, de most egyelőre nyugtasson a tudat, hogy nem veled van a baj, és ez ennél csak jobb lesz, és 3 év múlva eszedbe sem fog jutni, hogy valaha nem fogadtad el magad.

És így van: nemsokára ölni tudnának az alakodért azok, akik most szemétkednek.:)

2011. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, én is elég vékony vagyok alkatilag. Aki meg gimnazista létére ezen viccelődik, az nagyon szánalmas. Annak magával van baja, csak így fedi hogy téged cikiz. Nem kell vele foglalkozni, majd megunják, lényeg ha te jól érzed magad, akkor jó. Nem az a szempont, más mit mond. Minden ember más alkat. Aki kövér azért piszkálják, aki sovány azért...ez egy gyerekes dolog. Majd kialakulsz! Üdv.
2011. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha ezzel piszkálnak, akkor nem barátok. neked meg semmi okod aggodalomra, mert genetikai dolog. vannak jópáran ilyenek.


megpróbálhatod velük megbeszélni, hogy hagyják abba, de ha idegenek is megszólnak, akkor mindenkinek el kell magyaráznod?

az emberek ilyenek, szerintem jobban jársz ha megtanulod nem figyelembe venni amit mondanak.


szerintem keress olyan barátokat, akik így is elfogadnak és törődnek veled, ahol nem ezt kell hallgatnod, és hidd el, nem fog annyira zavarni hogy az iskolában vayg máshol ki mit mond.


ha gondolod írhatsz nekem privátot is, beszélgetek veled erről. sok ilyen emberrel beszéltem már, aki elégedetlen az alakjával, vagy a személyiségével, és van hogy bántják is őket ezért. ha mást nem is tudok tenni, legalább meghallgatlak és elmondom a gondolatom, tanácsaim.

2011. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!