Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az oktatási rendszer meddig...

Az oktatási rendszer meddig kívánja növelni az min. Emelt szintű érettségik számát?

Figyelt kérdés

arról van szó hogy tudom hogy mire én végzek a suliba 10.es vagyok már lehet hogy nem 1 ,hanem 2 emeltet kell raknom.


és mivan azokkal akik most 4.-esek ,azoknak meg majd 5öt ,vagy lesz egy olyan szint is majd hogy ha egyet hibázol akkor már megbuksz??


kérdem én mire jó ez a sok tudásfelhalmozás, ha egyszerűen úgyis elfelejti az ember a 3/4-edét legalább ha semmit sem foglalkozik vele, akkor meg az egészet. úgy ahogy van


aztán lehet az én agyam hibáddzik de ahogy elnézem ,sok ember felejt mint a huzat, megtanulják dolgozatra aztán 1 hét múlva kb a felét nem tudják ,ahogy én sem..


2011. máj. 21. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is igaz.Én is ezt mondom mindenkinek.Sok tanár mondja,hogy általános műveltség stb,de mondjuk történelemből ami 2000 éve történt pl. Olaszország területén azt miért fontos tudni?Soha nem lesz rá szükségem az életbe.Kicsit off volt.Szerintem az alapokat kéne jobban megtanítani.
2011. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez most úgy van, ha felsőoktatási intézetbe jelentkezel akkor nem kötelező az emelt szint. Viszont akik jövőre már 9.-esek lesznek rájuk valószínűleg* már vonatkozni fog az a jogszabály, hogy 2 emelt szintű érettségit kötelesek letenni.


*= De ez abban hibádzik, hogy az a 2013-2014-es tanév, de akkor lesznek a választások, szóval szerintem nagyba lefogják tojni ezt a törvényt, vagy épp olyan sürgetve hozzák meg, hogy több kárt okoznak vele mint hasznot.


Neked most azért fontos mind ez, mert ugye most kell választani az érettségi tantárgyaidat, hogy jövőre már tudj fakultációkra járni. ÉS honnan tudhatná pont a most 10-es fiatal, hogy válasszon 2 emeltet vagy sem.

Én tanácsolni tudom csak, hogy válassz 2 emelt szintű tantárgyat, csak azért hogy biztonságban legyél.

Én a művészettörténelmet és a történelmet választottam emelt szintű tantárgynak. Így jövőre heti 40 óra helyett 44 órám lesz. Szerintem meg ez nem fair. Már így is majd megpusztulok heti 38 órával. A heti 44 óra azt jelenti, hogy 2x lesz 10 órám és 3x pedig 8. Nem tudom, ki hogy van vele de az én szervezetem nem igen bírja. Az államnak bele kéne gondolnia, hogy oké 10 órám van hazaérek este 7re, tanulnom kell másnapra hajnali 5kor kelek másnap megint hazaérek este 7re megint tanulnom kell másnap megint hajnali 5kor kelek, de már délután 5kor érek haza. Többet vagyok távol a háztól mint a szüleim, ráadásul én ha haza érek nem dobhatom csak úgy el az iskolai életet. Hanem haza érek és ugyan azt folytatom mint az iskolában.


A +2 emelt szinttel teljesen tönkreteszik a fiatalokat, túl sok terhet raknak a nyakukba amire még nem állnak készen. Így is a magyar oktatás szerintem világ színvonalú, aki Magyarországon tanul az a világ minden pontján elismert emberré válhat a szakterületén. És, hogy ezt még jobban megnehezítsék, egyre korábban. Egyáltalán nem tartom felelős döntésnek.

2011. máj. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

húúú de igazatok van.. tényleg, nagyon egyetértünk


ugye ott van a nagy baj hogy aki hozza a döntéseket semmit nem érez belőlük hanem ,csak úgy "hát tanuljanak mer' még úgyis fiatalok"


00:34-es nemtudom hogy bírod ki, de elég brutal lehet, hányadikas vagy?

2011. máj. 22. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, de én amúgy nem is értem, hogy mikor meg mit akarnak csinálni, meg kiknek lesz ez, szóval tömören összefoglalná valaki? Egyébként én jövőre 9.-es leszek, mire én érettségizem, milyen szabály lesz?
2011. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most vagyok 11-edikes, teljesen egyet értek! Ez egy idióta rendszer!
2011. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 00:34 vagyok. Mint írtam most 10.-es vagyok.

Volt 1 másik kommentelő, aki jövőre megy középiskolába. Hát neked lesz a világ legszarabb dolga, mivel ha Úgy történik minden, ahogy most a forgatókönyv meg van írva a te évfolyamod lesz az első akinek kötelező lesz természettudományi tantárgyból érettségiznie ami összesen 7 tantárgy. Mivel most 5 a kötelező és +2 a természettudomány. ÉS ebből a 7ből kettőnek emelt szintűnek kell lennie.

2011. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor "jól jártam", mert természettudományi osztályba megyek, ahol a tanterv eleve felkészít kémia meg biológia érettségire. Lehet, hogy direkt így csinálták már?
2011. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!