Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy gyozhetem le a lustasagomat?

Hogy gyozhetem le a lustasagomat?

Figyelt kérdés
Hogy gyozhetem le a lustasagomat? Ritkan tanultam itthon onszantambol az elmult 1 evben (gimi). Most, hogy evvege van egy csomo tanulni valo felhalmozodott. Foleg egy csomo vers, amiket lustasagom miatt mindig az utolso napra hagyok, igy nem is tudom felmondani oket. Sokszor a tanulasi idomet valami potcselekvessel toltom ki, csakhogy ne keljen tanulni. Apam csinalta azt,hogy nem engedett suliba, amig megnem tanultam. Ez mukodik,mert nyugodtabban tudtam tanulni delelott,mint delutan. Agyam teljesen ellustult,mivel lehetne kicsit felfrissiteni? Nemtudom, hogy hogy csikarhatnek ki egy kis oromet a tanulasbol, hogy elvezve, gyorsan vegezve csinaljam. Ha van valami megosztanivaloja vkinek ezzel kapcsolatban, kerem ossza meg.
2011. máj. 30. 23:04
 1/2 Toto652_89 ***** válasza:

Agyserkentőnek egyél egy kis szőlőcukrot... a legjobb erre a mazsola.

A lustaság legyőzése meg csak akaraterő és kitartás kérdése.

Az viszont biztos, hogy amit nem szeretsz, azt nem fogod rendesen csinálni.

2011. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Cső HiX2M18/x!

Amennyiben jó a fejed (magyarul jó a memóriád és van alapvető érzéked a tanuláshoz\fogékony vagy és van intelligenciád), csupán annyi a dolgod, hogy órákon figyeljél, és a legfontosabb, hogy egyetemig megtanulj tanulni. Furcsán hangozhat, de szerintem a legfontosabb, hogy megtanulja az ember, hogy melyik tanulási módszer a legjobb számára. Ezután hozzá kell szokni a mennyiséghez. Az, hogy kedvet kapj nem nagyon fog menni, ez olyan, mint a munka, van és kész.

2011. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!