Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne kapjam fel ilyen könnyen a vizet?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok, mint valami fúria. Ha megbántva, megsértve érzem magam, ugrok és támadok. Sértegetek, kikérem magamnak, stb. És abban a pillanatban teljesen jogosnak érzem, hogy a másiknak is fájdalmat okozzak az én sérelmemért, ami legtöbbször nem is olyan nagy sérelem. De abban a pillanatban annak tűnik.

Az a baj, hogy nem elég tízig számolnom. A minap fél napot vártam a reakcióval, ami valóban kevésbé lett durva, mint amilyen az első pillanatban lett volna, de másnap már úgy voltam vele, hogy egyetlen semleges mondattal is elintézhettem volna.

Tapasztalt már ilyet valaki? Miért megy el az eszem?? :( Hogy lehet ezt kezelni, változtatni rajta? Azon kívül, hogy várok egy napot. Mert néha muszáj azonnal reagálni.

Nem mondok konkrét esetet, mert gyakorlatilag bármikor, bárhol előfordulhat. Persze párkapcsolatban leginkább :( de egyébként is.


Igen, tudom, hogy nekem kell rájönnöm, és megoldanom, de hátha van itt valaki, aki ilyen volt, de valahogy kikecmergett ebből az átkozott helyzetből.


Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 3. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Jegyezd meg

A fejed az egyetlen dolog amit ha elvesztesz akkoris veled marad.

2011. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Marha egyszerű a megoldás, szó szerint el kell számolni százig.

Néhány év után már ötig is elég - én szerencsére már itt tartok.

2011. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha megnyugtat; én is idegbeteg vagyok. :( Próbálj nem robbanni, maradj inkább csendben. Bár az én párom akkor azzal idegesít, hogy miért nem beszélek... :S
2011. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Darcy01 ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy valaki megbánt, megsért, akkor először is tényleg számolj el valameddig, ne vágd rögtön a te sértéseidet a fejéhez. Vonulj el vagy valami és próbáld meg beleképzelni magad a helyzetébe. Te mit tettél volna a helyében? Mit éreztél volna a helyében? Hátha így jobban megérted, hogy az adott dolgot miért mondta és lehet, hogy be fogod látni, hogy igaza van. Ha meg úgy érzed, hogy mégiscsak neked van igazad vagy jogos a sértődésed, akkor ne ordibálva, dühöngve védd meg magadat, hanem észérvekkel, nyugodt hangnemben.
2011. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az illetőnek azonnal e-mailt írok. Már az is segít, hogy kiírom magamból a dühöt. Aztán elmentem piszkozatként.

Pár óra múlva már lehiggadok annyira, hogy kiveszem az anyázásokat, mert az egyéb vulgáris szavakat.

Még később már kijavítom, hogy logikus érvelés legyen, ne pedig szóismétléses, hisztis bla bla.

Még később általában kitörtöm. :)


Egyébként, ha ez nem megoldható, akkor hidegvizes arcmosás!

2011. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, én elég sokáig számolnék, ha kereken egy nap kellett hozzá, hogy lehiggadjak... :D

Nagyon szuperül el tudok dühöngeni akár napokig is, ha nem mondom meg a magamét... :(


18:06

Az emailes dolgot csináltam a minap, csak én még aznap elküldtem egy kevésbé durva, de azért nem is a legkedvesebb levelet. Másnap már egy mondat lett volna, de persze ezt előzőnap nem így éreztem.

2011. jún. 3. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem csak én voltam ilyen :D Sajnos abban a pillanatban az ember tényleg képes azt gondolni, hogy ez az egyetlen megoldás. Én kaptam is ezekért hideget és... tulajdonképpen csak hideget. Ahogy nekem sikerült lehiggadni, azt nem kívánom senkinek. A sok dührohammal meg mindennel egyszer sikerült elérnem a legjobb barátnőmnél, hogy azt mondja tűnjek el. Jó, ez így nem hangzik durván, de amúgy egy nagyon kedves lányról van szó, akivel hihetetlen jóban voltunk, és az eset után rengeteg ideig nem is szóltunk egymáshoz. Rögtön felfogtam, hogy mekkora barom voltam, és annyira fájt, hogy már nem csinálhatom vissza azt a sok idétlenséget. Azóta újra nagyon jóban vagyunk, és ha úgy vagyok vele, hogy mindjárt felrobbanok, hogy azonnal vissza kell szólnom, gondolkodom mielőtt kimondom, és eszembe jut anno mennyire fájt. Az e-mailes módszert én is szoktam, sokszor átolvasom mielőtt elküldöm :D Összegzésül én azt ajánlom, hogy olvasgass zen könyveket, ha akarod ajánlok párat, persze csak ha érdekel. Nagyon jót tudnak tenni az ember belső békéjének.
2011. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!