Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarom, hogy a fiúbaráta...

Miért akarom, hogy a fiúbarátaim csak engem csodáljanak és szeressenek?

Figyelt kérdés

Elég sok barátom van, de már feltűnt egy jó ideje, hogy szinte betegesen vágyom arra, hogy az ellenkező neműek csodálattal tekintsenek rám, hogy szép, okos és kedves legyek a szemükben (legalábbis így vélekedik rólam a többség).

Nevetséges ez az egész... én nagyon szeretem őket, és nem zavar, ha barátnőjük van, főleg nem akarom őket megbántani (mert elég sokan akarnak tőlem barátságnál többet),de nem tehetek úgy, mintha nem élvezném a figyelmüket.


Próbálom magam kielemezni, és végül arra jutottam hogy ez azért lehet, hogy kamaszkoromban kifejezetten csúnya lánynak számítottam, amivel gyakran megaláztak és megbántottak. Talán most ezzel akarom kompenzálni az önbizalomhiányom?


Nem tudom... de mit tegyek, hogy ne érezzek így? Hogy ne vágyjak a feltétlen csodálatukra? Miért van az, hogy az agyammal felfogom, hogy ez nem jó így, és mégsem tudok eszerint érezni?


2011. jún. 21. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Hidd el ez normális érzés, csak a legtöbb nő nem ilyen őszinte.
2011. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek... Sőt, még sokszor teszek is azért, hogy felhívjam magamra a figyelmet (mondjuk "véletlenül" arra sétálok), holott nem akarok semmi komolyat, csak egy elismerő tekintetet. Az okom ugyanaz, 18 évig szürke egér voltam, most kezdtem el hangsúlyozni a női oldalam.
2011. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden lány így van vele szerintem. Én legalábbis biztosan. Szerintem tök normális, hogy vársz az elismerésre, nekem is nagyon fontos, hogy mások csodáljanak és a legjobb/legbájosabb/legaranyosabb nőnek tartsanak, annak ellenére, hogy soha nem jönnék össze velük. Lehetséges igen, hogy az önbizalomhiányod próbálod kompenzálni, én sem voltam valami szép lány régen, és most, hogy nőiesebb lettem egyszerűen kell, hogy mások megerősítsék bennem ezt, hogy igen, szép vagy stb, amit az elején leírtam.
2011. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen típusú nő van, nálad már jó pont hogy beismerted :)
2011. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy eleve ilyen típus vagy, de az is benne van a pakliban, hogy így akarod pótolni a kamaszként elvesztett önbizalmadat. Szerintem normális, elvégre ki nem élvezi, ha csodálják? A lényeg, hogy ne fajuljon el a dolog, ergo hogy kordában tudd tartani.
2011. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel. És ami itt is egyezik, hogy én is sokáig szürke kis egér voltam, talán néha még most is az vagyok. De egyszerűen vágyom arra, hogy az ellenkező nem tiszteljen, csodáljon engem. És ha ez nincs meg, akkor nagyon rosszul érzem magam miatta és magamat hibáztatom mindenért. Tudom, hogy ez nem jó, és próbálok ezen változtatni. Az egyik elvem: nem lehet mindenkinek megfelelni. Talán ez segít neked is. A lényeg, hogy ne kerülj át az érem másik oldalára.

Üdv.

2011. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Húú de ismerős a szitu..15/L
2011. jún. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!