Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hova fordulhatok segítségért?

Hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
15 éves gimnazista fiú vagyok, most megyek 2.-ba. Osztálytársaim környezetét nem bírom, valamelyiküktől félek is, kerülöm a társaságot. Nem merek megszólalni egy beszélgetés közben, nem járok olyan helyre, ahol sokan vannak(pl. 5 ember beszélget, és nem merem megmondani a véleményemet, mert félek, hogy elrontok valamit). 4 éve hagytam fel a sportolással, mert nem bírom, hogy megszólhatnak, és néznek engem. A nevemen szólítottak többször, de ezt a testvérem cáfolja, akivel jártam az edzésekre. Félek sok ember előtt beszélni. Néha úgy érzem, hogy van egy barátom, utána derül ki, hogy nincs. Ahhoz a személyhez ragaszkodom akire azt hittem, hogy a barátom. Ha már összevesztünk, mindig úgy érzem, hogy még a barátom, és egyre jobban erősítem a kapcsolatot magamban, holott az iskola "aktív" (szeptembertől nyári szünetig) éveiben nem szoktunk beszélni. Sokszor öngyilkos szeretnék, lenni, de végül meggondolom magam, van hogy egy hétig azon gondolkodom, hogy mivel végezhetném ki magam. Időközben megveszem az injekciós tűket, megnézem, hogy van-e itthon hígító, és fecskendő. A szüleimmel sem szoktunk beszélgetni,nem fogadnák el hogy pszichológushoz járnék. Kérlek segíts! Köszönöm!
2011. aug. 27. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem válts iskolát, szüleiddel meg legyen jobb a kapcsolatod akk.már nem fogod magad olyan elhagyatottnak érezni
2011. aug. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem szeretnék bejárós lenni, és ha érdekes, volt még olyan próbálkozásom is, hogy bevettem 4szem cata.flam tablettát porrá törve, alkoholban feloldva, de nem sikerült, Co2 gázzal is
2011. aug. 27. 00:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

pszichológus-hoz menj el úgy hogy a szüleid ne tudjanak róla, kérsz a házi orvostól előtte beutalót hozzá


amúgy meg ne félj a többiektől, úgy se bántanak csak a szájuk nagy, merj változtatni még úgy is velük leszel pár évig ne így teljenek a napjaid mint most

2011. aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem békülj ki a barátoddal akivel összevesztetek. A többiektől tényleg ne félj, nem fognak bántani. Mindig mondd el nekik mit gondolsz, ne tartsd magadban a véleményed. Hidd el sokkal inkább bírni fognak ha nyíltabb vagy. Ha nem akarsz nem kell az osztályból senkivel sem barátkoznod, de legalább suliidőben beszélgess velük, akár lányokkal is. 16/f. Ha gondolod privátban írd meg az msn-d és még beszélgetbhetünk.
2011. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
iskolapszichológushoz is fordulhatnék?
2011. aug. 27. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:

persze, azért van

nyugi nem te vagy az egyetlen aki hozzá fordul segítségért

2011. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
minden középiskolában van?
2011. aug. 27. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk nem volt semmilyen iskola orvos,

azt hittem nálatok van azért kérdezed

2011. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!