Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Muszáj az embernek csak...

Muszáj az embernek csak egyetlen (ellenkező nemű) másikat szeretnie?

Figyelt kérdés

Tehát van valami fizikai/biológiai/valódi korlátja annak hogy 1-1 párkapcsolatban kéne élni?


Én fiúként azt tapasztalom hogy sok lányt szeretek. Ugyanúgy. Sőt nekem az az előítéletem ha egy lányt meglátok (akárhogy néz ki) hogy ő egy szeretetreméltó emberi lény. (Ez nem naivitás, eszem a helyén van azaz senki nem tud viszaélni ezzel mert gondolkozni ugyanúgy gondolkozok, ez csak egy érzés. Nincs rá logikus magyarázatom!)


Tudom mi az a szerelem (azt hiszem voltam már többször) és tudom milyen mikor senki mást nem vesz észre az ember a párján kívül.

Tudom milyen mikor szent megyőződésünk az hogy egymásnak lettünk teremtve és csak vele akarjuk leélni az életünk...


Ezt kinőttem. Mint a kisgyermek azt hogy létezik a mikulás. Ma már nem korlátozom a szeretem egyetlen emberre. Aki szeret engem azt szeretem én is (illetve azt is szeretem aki engem nem szeret, csak nem teszek érte semmit mert magamat nem akarom feleslegesen szívatni, nem érek rá...)


De vajon mit tud kezdeni ezzel egy átlagember aki abban a világképben él amit a TV, romantikus regények és a mindennapi élet mutat? Akinek az a hite hogy párkapcsolat az egyetlen járható út? Ez csak egy hit. Az enyém is egy hit. Nincs abszuolút igazság, csak szokások és normák.


Ezért kérdezem a ti véleményeteket, hogy mit gondoltok egy ilyen emberről aki a fentieket vallja és tapasztalja mint én?


(Megjegyzem, akármit írtok, nem fogtok megsérteni, nyugodtan legyetek őszinték. Én is az vagyok. Nem megerősítésre van szükségem. Sőt, semmiféle megerősítésre nincs szükségem. Tudom hogy jó amit csinálok. Csak szeretném jobban megérteni azokat akik nem úgy gondolkoznak mint én...Mert alapvetően őket is szeretem :D)


2011. szept. 6. 09:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja még hozzáteszem hogy a fentieket persze nem verem nagy dobra. Tudom hogy aki nem érti meg annak igazából hiába mondom, aki meg megérti, annak nem kell mondanom, ő érzi szavak nélkül is :)
2011. szept. 6. 10:02
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is éreztem már szerelmet, egy ember iránt.

De mindig elmúltak. Szerintem azért szeretünk csak egy valakit, mert a szerelem teszi ezt velünk..Mondjuk ebbe most nem mennék bele.

Azóta rájöttem, hogy a szerelem mulandó. Marad helyette a szeretet. Ez megijeszti sokszor az embert, mert nem érti miért nem szerelmes a párjába.

Én egyébként egyetértek az írásoddal. Valahogy mélyen én is így érzek.

2011. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg fülig szerelmes az ember, érthető, hogy nem tud ránézni másra, de ha ez elmúlik (főleg egy sok éves házasság után) megmarad a szeretet, de az ember vágyik néha újdonságra és jót tesz az önbizalmának, ha érzi, másnak is kell még. Alapvetően a társadalmi norma az ami bekorlátozza, hogy egy emberrel házasodjunk, ami érthető, ha megengedett lenne, hogy mindenki mindenkivel, elég nagy zűrzavar alakulna ki. Emellett az ember olyan, hogy mindig az a vonzó ami tilos. Szerintem boldogságban le lehet élni úgy az életet valakivel, hogy közben nem zárja magát vitrinbe. Az érzelmeim néha nekem is csaponganak, feltölt energiával, ha képbe kerül egy "idegen", de szeretem a férjem és nem hagynám el senkiért. Önmagának is hazudik aki azt állítja pl. egy 10 éves házasságnál, hogy soha nem gerjedt be másra.
2011. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Te csalódtál,még nem találtad meg a Párodat és azért van benned most ez az érzés.Nekem ez a véleményem.
2011. szept. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

gondolom tudod és tapasztaltad hogy nem veszik jó néven a hozzáállásod. szerintem ezzel nincs baj ha ezt megmondod a másiknak is.


viszont tisztázok valamit: a párkapcsolat nem csak az érzelmekről szólhat. az 1-1 felálllás lényege az intimitás, ami megerősíti a házasságot, amiben vagyoni osztozás is van, azért, hogy később az utódok élete biztos legyen.


ez egyszerű tapasztalat, mert ahol kitudja ki az apja, ott senki se akarja eltartani a gyereket, viszont mindegyik örökölni akar majd mindent. egyszerűen bonyolultabb a poligámia. másrészt merész vagyok de kételkedek abban mi az emberek fogalma a szerelemről, mert 1 ember életében is kevésszer jön elő, nem hogy kölcsönös legyen, ráadásul 3-4 ember irányába.


"Ez csak egy hit. Az enyém is egy hit. Nincs abszuolút igazság, csak szokások és normák. "


ez viszont okos gondolat, látszik hogy nyitottabb vagy a többségnél, csoda ha viszonozzák az érzéseid


00:25

ugyan már ez hülyeség. mennyi ember csalódott már 1-1 felállásban, mégis folytatja. sőt biztos vagyok benne hogy te sem életed első szerelmével vagy együtt 10-20 éve. ezt csak azért írod mert képtelen vagy kinyitni a fejed, hogy szélesebben gondolkodj, belédnevelték hogy 1-1 és aki nem ilyen az csak beteg ember lehet. mutass olyan embert aki nem csalódott a szerelemben :D

2011. szept. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy írtatok!


Csak annyit akarok leszögezni hogy én boldog vagyok - még mielőtt valakinek is eszébe jutna sajnálni. :)


Inkább a kérdés arról szólt hogy miért követ a társadalom egy olyan modellt, ami folyamatosan fájdalmat és féltékenységet szül, akármerre nézünk.


De utolsó megválaszolta: azért mert jogi és anyagi bonyodalmakat okozna ha mindenki-mindenkivel lehetne ahelyett hogy 1-1 felállásban vannak az emberek jogilag és anyagilag elszigetelve a többi pártól.


Köszi mindenkinek :)

2011. szept. 7. 08:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból írtam.Amíg együtt voltam azzal,akit szerettem,és jól működött,addig eszembe se jutott ilyen.Most,hogy szakítottunk,jött ez a "hülye" érzés,amit a Kérdező is leírt.De ez sz.r.Ez nem jó.Tehát,akikről gondolom,hogy így meg úgy szeretném,azokba igazából nem is vagyok szerelmes.
2011. szept. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Van a szerelem, és szerintem te most ettől az érzéstől balra vagy én meg jobbra.


Te szakítottál, most "hülye" érzésed van, azt mondod "szar" így, gondolod hogy valakit szeretnél, de nem is vagy szerelmes....


Én viszont: nekem elmúlt a szerelem, nem hülye hanem szép, sőt gyönyörű érzés elvárások nélkül szeretni több embert, nem szar hanem boldogság és akikről azt gondolom hogy szeretem, azokat tényleg szeretem :)

Szerelemről nálam szó nincs, nincs olyan hogy "csak te" nincs olyan hogy bármit is muszáj a boldogság érdekében... mert boldog vagyok így :)


Szóval lehet érted miről beszélek, de nem azt éled most át.


Te most valami hiányt élsz át. Nem szeretsz úgy ahogy én.

Én meg egyfajta bőséget élek át. És amíg én szeretem őket, addig boldog vagyok, nem "kettőn áll" a vásár hanem csak rajtam. Nincs szükségem egyikre sem, így nem tud csalódás érni ha bármi kellemetlen történne...


Sajnálom hogy nem tudom szebben szavakba önteni miért is érzem tiszta, szerelemnél szebb érzésnek ezt :)

2011. szept. 8. 06:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Értelek...De nem értem meg:)

És azért nem,mert,fogadjunk ezekkel az emberekkel nem találkozol túl sűrűn,mért is találkoznál,hiszen nem "jártok".Csak szereted "némán".Előbb utóbb ez kva kevés lesz.És akkor Te lehet úgy fogod megélni ezt,hogy lejjebb adtál.De örülök,hogy boldog vagy!:))))

2011. szept. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint,ha összejössz valakivel,akkor úgy érezheted.
2011. szept. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!