Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt válasszam amire "kényszerí...

Azt válasszam amire "kényszerítenek" vagy amelyiket szívesen csinálom?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Légyszi segítsetek, hogy most ilyenkor mit tudnék csinálni??Imádom a kutyákat, de a barátaim meg mindig azt mondják h menjek el velük ide-oda csavarogni délutánonként, amikor én szívesebben vagyok otthon a kutyusommal (westie) és inkább vele foglalkozok, sétálok...Egyesek (felnőttek) azt mondják,hogy még sokra vihetem, hogy ennyit tudok a fajtáról, de a barátnőim meg azt akarják, hogy délutánonként menjek el velük, csavarogni, sétálni...De én valahogy nem vagyok ilyen, inkább szívesebben vagyok a kutyámmal, minthogy délutánonként suli után velük "bandázzak", cigizzek, pasizzak, piáljak. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy soha nem vagyok velük, mert kb. egy héten egyszer elmegyek velük egyet dumálni, hétvégén néha plázába, meg ide-oda. Ők amikor hívnak és mondom, hogy ma nem szeretnék,akkor olyan bunkón beszólnak h: Inkább egy kutyával vagy mint velünk???

De én valahogy nem tudok ilyen lenni. Szerintetek mit csináljak? Maradjak ilyen amilyen vagyok, vagy tettessem magam, hogy olyan vagyok mint ők??? Légyszi segítsetek!


2011. okt. 3. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen maradj amilyen vagy. Ne játszd meg magad. De az sem egészséges, ha mindig csak a kutyáddal vagy. Abban viszont teljesen igazad van, ha nem akarsz velük menni cigizni, piálni stb. Szerintem, mint mondtad nem vagy olyan mint ők. Ezt támasztja alá az is, hogy szívesebben vagy a kutyáddal. Ergo ők nem is a barátaid, ha nem sértődsz meg. Szerintem keress más barátokat, akik megértőek, és akikkel szívesen lennél, és nem azt éreznéd, amit a mostaniakkal kapcsolatban.
2011. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És még annyit hozzátennék, hogy ha "bunkók" veled, meg ha keveset vagy velük, akkor szerintem ők sem éreznek közülük valónak.
2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igazából azt mondanám, h azt csináld amit szeretnél, de hosszabb távon lehet megbánnád a dolgot, h inkább a kutyáiddal töltötted az időd nagy részét. Fontosak a barátok és ha gyakran hívnak te meg szinte mindig visszautasítod őket lehet egy idő múlva megunják és már nem is próbálkoznak vele, és egyszer csak azt veszed észre, h ha szeretnél sem tudsz elmenni valakivel valahova.

Persze nem azt mondom, h hanyagold a kutyádat akit nagyon szeretsz, de ha hívnak megteheted, h azt mondod egy óra bandázás után, h neked most otthon van dolgod csá. És ott sem kell olyannak tettetned magad amilyen nem vagy, beszélgetsz akivel jól esik, cigizni/inni/pasizni nem kötelező, ha tényleg a barátaid biztos jó érzés velük lenni, még ha úgy is érzed, h a kutyáddal szívesebben lennél, de sztem ne ragadj le annál az egy dolognál, a barátaid mellett is sok időt tölthetsz vele.

2011. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20:49 vagyok még az első válaszolóra reagálnék annyit, h az h nem olyan mint ők még nem jelenti, h nem tartozhat közéjük, ha mindig hívják akkor valószínűleg nekik is fontos, h ott legyen. És nekem is volt olyan időszakom amikor annyit kockultam, h ha hívtak valahova gyakran visszautasítottam mert úgy éreztem jobban szórakozok otthon (ez így elég gyökérül hangzik de már régen volt:D), akkor az én haverjaim is beszólogattak, de ha bunkók is voltak nem rosszindulatból
2011. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Feltétlenül maradj önmagad!

Ha valaki másra akar rávenni, akkor nem ismer eléggé és/vagy nem tudja elfogadni, amilyen vagy, és szerintem jelen esetben efféle embert nem nevezhetsz igaz barátnak.

Ezt nyugodtan megmondhatod a szemükbe is. Valószínűleg válaszul megint csak beszólogatnak majd, de titkon lehet, hogy felnéznek majd rád, amiért van bátorságod nem a "csorda" után menni (:

Ha ezek után nem keresik a társaságod, ne ess kétségbe! Ismerkedj új emberekkel kutyabarátok körében, akikkel biztosan lesz közös hobbitok és beszédtémátok.

2011. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az h tényleg szeretnek, mert minden nap hívnak, és sztem a heti 1-2×-i találkozás az nem azt jelenti h hanyagolom őket....De valahogy ők ezt nem tudják felfogni, h nem akarok velük lenni állandóan, de nélkülük sem jó mindig.
2011. okt. 4. 16:17
 7/7 anonim válasza:

Szerintem csináld azt, amit szeretnél. Régebben én is sokszor voltam inkább itthon, játszottam a kutyákkal, de teljesen megváltoztam az utóbbi pár évben. Szóval lehet, hogy később majd szívesebben mennél. (Egyébként én attól még imádom az állatainkat :D)

Vagy hívd át őket kutyázni ;)


16L

2015. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!