Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek ilyen érzékeny és félős?

Figyelt kérdés

Rettegek attól hogy elveszítem valamelyik szerettemet. A családomért mindent megteszek ami tőlem telik és ők sokkal fontosabbak számomra, mint saját magam.

Sajnos annyi rosszat lehet hallani tévében, olvasni interneten, ismerősöktől, hogy mindig előjön belőlem ez a rossz érzés. És tudom hogy nem szabad ilyeneken gondolkodni, mert jót és rosszat is egyaránt be lehet vonzani :(

21/L


2011. okt. 9. 21:35
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Szerintem most kellene befejezned a tévézést. Komolyan mondom. Inkább nézz vígjátékokat az internetről, mint minden este mindenféle rémtörténetet "Híradó" fedőnévvel.
2011. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémàm. Ez miatt mindennap kellemetlenül érzem magamat.

Mindig mondani kell az embernek magàban, hogy le kell gyõzni a szorongàsokat,félelmeket. Nem egy egyszerû dolog, ugyanakkor gyengék vagyunk ez a jellemzõ rànk.

2011. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is pont ezért nem nézek tv-t, illetve kerülök mindent ahol a sok balesetről, gyilkolásról lehet hallani, olvasni.

Régebben nagyon szerettem a drámákat, de nem bírom nézni, utána napokig nyomaszt, aggódok. Így is túl jó a fantáziám, ha valakim nem veszi fel a telefont sokadszorra sem, nem az jut eszembe hogy nem hallja vagy nem ér rá, hanem hogy valami baj történt.

Szóval tudatosan kerülni kell a rosszat. Próbálj szép, és jó dolgokra koncentrálni.

24N

2011. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem nézek filmeket.

Az X-faktort, Való Világot, Jóbarátokat szoktam nézni. Híradóban is hallani egykét esetet, az interneten rögtön a kezdőlapon olvasni már a borzalmakat, és sajnos ismerőseim is mesélnek egy két történetet, ami elszomorít. :(

2011. okt. 9. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Ne nézzél Híradót, a gépen a böngésződet állítsd be úgy,hogy ne legyen kezdőlap és csak olyan oldalakra menj fel ahol nincsenek hírek. Vagy legjobb , ha nem netezel:) Inkább tölts le jó kis filmeket(vígjátékokat, ha a drámát nem bírod, vagy ajánlom a kosztümös filmeket:)) vagy olvass izgalmas könyveket. És persze ne gondolj semmi rosszra,egyszerűen kapcsod ki az agyadat. Hidd el minden csak idő kérdése pár nap így, és sokkal jobban fogod érezni magadat, ezt tapasztalatból mondom.:)
2011. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20 L voltam:)
2011. okt. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!