Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy éve halt meg a barátom,...

Egy éve halt meg a barátom, egyszerűen nem tudom feldolgozni. Mikor enyhül ez a fájdalom? A bűntudattól megszabadulhatok valaha?

Figyelt kérdés
Régen nagyon vidám lány voltam, de annyi negatív hatás ért, családi problémák, suli váltás stb. elég zárkózott lettem. Semmi értelme nem volt az életemnek.. nem voltak céljaim, már reménykedni sem mertem hogy valaha is boldog lehetek , olyan mint régen. Nem beszéltem többé, pedig nagyon locsi fecsi lány voltam ezelőtt. Nem mertem barátkozni sem féltem a csalódástól. De megismertem őt, valami érthetetlen oknál fogva, érdekeltem, foglalkozott velem , pedig nem voltam túl jó társaság, rengeteget beszéltünk , és megnyíltam előtte, bízni kezdtem benne. Életemben először szerelmes lettem. Boldog voltam , nagyon boldog, érzékelni kezdtem a körülöttem lévő világot. Újra értelmet nyert minden. Nem voltak nagy vitáink, néha csipkelődtünk, de semmi komolyabb. Újra társasági életet éltem, néha még bulizni is elmentem. kilenc hónapja voltunk együtt amikor egy buliban egy másik lánnyal csókolózott. Rögtön tisztázni próbálta a dolgot, azt mondta a lány mászott rá ( amit el is tudtam képzelni, már régebben is bepróbálkozott nála) már ivott is addigra és amint észbe kapott levakarta magáról. Ezt az agyammal tudtam is, de annyira rosszul esett látni hogy egy másik lányt csókol. Elrohantam , hívott de nem vettem fel a telefont. Hiába csöngetett nem engedtem be. A közös barátok mind más véleményen voltak. Volt aki szerint csak a csaj nyomult és volt olyan is aki szerint azért nem kellett annyira nyomulnia annak a csajnak.. Elbizonytalanodtam. Ugyan akkor már annyira hiányzott, alig bírtam ki hogy ne vegyem fel a telefont. Eljátszottam a gondolattal , hogy mi van ha már nem szeret, ha csak kihasznált. Egyáltalán minek kellek én neki.. Egyik este részegen beállított hozzánk. Eléggé hangoskodott, hiába zavartam nem ment sehová. Nem akartam hogy felverje a szomszédokat , ezért lementem hozzá. Könyörgött hogy bocsájtsak meg és kis milliószor elmondta hogy szeret. Nem bírtam tovább , eldöntöttem hogy megbocsájtok neki, de nem most, húzom még egy kicsit, csak hogy ne tegyen ilyet többé. Annyira közel álltam hozzá, hogy a nyakába ugorjak és megmondjam neki hogy már nem is haragszom és én is nagyon szeretem, de úgy gondoltam az a jó döntés ha elküldöm, megvárom amíg kijózanodik és 2-3 nap múlva kibékülünk. Nagy nehezen sikerült elküldenem. Akkor láttam utoljára. 3 utcával feljebb elgázolta egy autó. Olyan szinten lelkiismeret furdalásom van. Ha akkor engedek, nem küldöm el, ott és akkor behívom, akkor még ma is élne. Annyira hiányzik. Minden este úgy alszom el hogy magam előtt látom az arcát. Hallom ahogy hozzám szól. Eleinte a barátaim vigasztaltak, de így egy év után, mindenki rám unt, páran a fejemhez vágták hogy csak lehangolom őket. pszichológushoz is jártam, de csak rosszabb lett. Én ebből már nem látok kiutat. Nem akarom elfelejteni, boldoggá tesz, hogy emlékszem a hangjára a mozdulataira , az érintésére. De olyan fájdalmat érzek, amivel már nem tudok együtt élni. Aki át élt már hasonlót, az tudja.. enyhül valaha ez a fájdalom?
2011. okt. 12. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Vannak emberek, akiket egy időre ajándékba kapunk, hogy elkísérjük élete egy szakaszán. Nem igazán azért, hogy birtokoljuk vagy uralkodjunk felette. Meg azért sem, hogy tanácsainkkal megfojtsuk. Néha csak azért, hogy menjünk mellette. Átláthatóan. ... Elég ha tudjuk , hogy Ő a világra jött.., gondolhatunk rá... Az igazi találkozások pillanatában belopakodunk egymás életébe, és a lelkünk jót ücsörög egymásnál. Ugyanarra a dalra rezdülünk. Érezzük egymást. Az emberek azt mondják, hogy nem szeretnek szenvedni. Én mégis szeretek. Szeretem, ha valaki eszeveszetten hiányzik. Ha ott lappang az a torokszorító érzés minden porcikámban, hogy mindent odaadnék abban a pillanatban, hogy újra találkozzak vele. Érezzem újra ugyanazt a dallamot a lelkemben. Az ő dallamát és az ő rezdülését. Van ezekben a találkozásokban is valami nagyszerű és megdöbbentően furcsa. Az élet összehoz két embert itt vagy amott, mintha a Véletlen játéka volna csupán, aztán összeköti őket a szeretet láthatatlan szövedékével. Hogy aztán sohase felejtsük el azt a dallamot, azt az illatot, azt a hangulatot, amit elénk terelt, és azokat az érzéseket, amiket a lelkünkbe csempészett."
2011. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegeny, reszvetem, nem foglak kioktatni, hogy a ferfi-noi jatszmak, a hagyom meg szenvedni par hivas erelyeig, ertelmetlen hulyesegek, sajnos eleg fajdalmasan ezt mar megtanultad, de a torteneted masoknak jo pelda lehet.

Neked sajnos csak pszichiater segithet. Keress minel elobb szakszeru segitseget!


Egeszsegtan-tanar

2011. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy9on szomorú történet... Szerintem nem fogod elfelejteni őt sosem, csak a fájdalom fog idővel enyhülni. De ne okold magad, nem miattad halt meg!
2011. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom segít-e, de elmesélek egy történetet. Apukám öccse, a legjobb barátja is volt. Egy este átjöttek, apunak migrénje volt nagyon. Mondta, ne haragudjanak, de inkább marad az ágyban pihen. Másnap délelőtt a nagybácsim szívrohamot kapott, azonnal meghalt. Apukám ezt azóta is emlegeti, hogy elszalasztotta az utolsó esélyt, hogy beszéljen vele csak még egyszer, és hogy akkor ki tudja mi lett volna.

Erre sosem fogsz választ kapni, és el fog kísérni életed végéig.

Hülye film, de nézd meg, ha esetleg még nem láttad, Final Destination talán Végső állomás a magyar címe. Több rész is van, arról szól mind, hogy a halált nem kerülheti el az ember.

Sok erőt és kitartás kívánok neked!

2011. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha ott és akkor behívom, akkor még ma is élne"

- ez nem igaz, ezt biztos sokan mondták. Nincs ok-okozat összefüggés a kettő közt.. pedig a világ, a létesült dolgok ok-okozat láncolatban működnek. De a fogantatás és a halál sokkal nagyobb dolog, hogysem egy ilyen - szenvedéstől eltorzított okozat szerint működjön. Az valójában kivül van a láncolaton. Vélelten- mondjuk, mert már a Teremtő szándékát nem látjuk, csak a magunk elképzeléseit tesszük a helyére. Az a Teremtő területe.

Engedd el- mert addig nem enged.

2011. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mus musculus ***** válasza:
100%

'Ha akkor engedek, nem küldöm el, ott és akkor behívom, akkor még ma is élne.'

Ez inkább vallás kérdése. Mi, halandók nem tudhatjuk, mi az igazság. Lehetséges, hogy sorsunk előre meg van írva, mint ahogy az is, hogy a feladatunk elvégeztével távozunk erről a világról. Ha nem küldted volna el, másnap ütötte volna el az a kocsi. Mindennek oka van.

A fájdalom nem múlandó, csak idővel enyhül majd. A "szelleme" örökké benned lesz, de meg lehet tanulni együtt élni vele, nem kell kitörölnöd az agyadból. Majd ha úgy érzed, képes vagy a továbblépésre, próbálkozz; lehet, hogy lesz egy személy, aki valamilyen szinten feledtetni tudja majd veled ezt az érzést.

Ha egyedül nem tudod túltenni magad rajta, menj pszichiáterhez, ahogy előttem is írták. Kitartás!

2011. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Most őszinte legyek? A barátod megakart halni. Mi magunk válaszuk ki a pillanatot, hogy mikor halunk meg, csak nagyon kevesen tudunk róla. Ne okold magadat, a "barátaid" pedig kerüld messzire, aki ilyet mond, egy ilyen tragédia után, az nem ember! A pszichiátriát én nem ajánlom viszont, nekem csak rontott a helyzeten, jobban járnál az öngyógyítással, új barátokkal, és azzal ha lezárnád magadban az az estét végre, és megértenéd, hogy neki most mennie kellet, és kész. Kitartás!
2011. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve én azért nem nagyon éreznék lelki fájdalmat, aki megcsalt a szemem előtt, aztán részegen keres fel, hogy bocsánatot kérjen. Ne haragudj, de ez a fiú messze állt a szerelemtől a kapcsolatotok vége fele.(vagy a felnőtt viselkedéstől)
2011. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szomorú a történet ,sajnálom!!!

Csúnya dolgot tettek veled ,és a fiú meg sem érdemelte volna hogy esélyt adj neki!!!Én akármilyen részeg legyek akkor sem csalom meg azt a nőt akit szeretek és főleg nem elötte...elég féreg dolog volt ez ...Bocs hogy ezt írtam de ez az igazság...

Ne hibáztassad magad ,mert neked nem volt hozzá közöd hogy a srác nem figyel kellőképpen oda meg az autós sem(remélem a sofőrt lecsukták ha ő volt a bűnös)...

Elmondok egy titkot:Az ember nem csak egy embert tud igazán szeretni hanem többet is csak azt másképpen...Rád férne már egy kis kikapcsolódás,egy kis ismerkedés ,ha gondoldo nekem is írhatsz privit mert állítólag jó barát vagyok a nőknek én meg ebben valahogy nem hiszek ,de mégis tartok kapcsolatokat...Én amolyan lelki szemetsláda volnék... Azt nem mondom hogy a srcácot elfogod felejteni,szerintem soha!Majd idővel enyhülni fog a fájdalom,és megtanulsz normális életet élni!

Szerintem minnél többet kéne kimozdulnod a barátaiddal,menj ki a helyi parkba néha sétálni egyet ,egyél sok csokit mert az növeli a boldogság hormonaidat(meg segget is) :) Tűzzél ki célokat magad elé és érd el azokat!!!!

Szia!

26F

2011. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan mondás, hogy "Halottról jót vagy semmit"

Elfelejteni soha nem fogod, de nem is kell, idővel a fájdalom fog csillapodni és talán megtanulsz a jó dolgokra emlékezni. Az önmarcangolás nem vezet sehova, nem te vagy a hibás...

2011. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!