Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet olyan, hogy egy dalszöve...

Lehet olyan, hogy egy dalszövegnek teljesen más a mondanivalója nekem, mint egy másik embernek?

Figyelt kérdés
Haverommal zenét hallgattunk.Bejött egy lassabb,komolyabb szövegű dal.Ő vele több sz@r dolog történt már az élete során,elmondta, hogy szerinte miről szól a szöveg.Velem történt az utóbbi hetekben egy elég fájó dolog,és a szöveg nekem teljesen másról szól, más jön át belőle.Mire ő azt felelte, hogy én nem értem miről szól a dal szövege, és kitartott ez mellett.De létezik ilyen, hogy nekem mást mond a szöveg.Nem értettem attól rosszul, igazam van?
2009. máj. 1. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenkinek mást mond egy dalszöveg. Ahogy egy hang, kép, és illat is általában egészen mást mond. Például nekem gyakran belefájdul a szívem, ha esőillatot érzek, mert emlékeztet valamire. Ez a daloknál is így van.
2009. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Móricz is megmondta: Ketten alkotják a regényt, az író meg az olvasó. Ez a dalszöveggel is így van. Tehát csatlakozom az előttem szólóhoz.
2009. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
teljesen szubjektív egy dalszöveg mondanivalója...
2009. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, mint pl a sajhtoz való viszonyunk (jó lehet hülye példa:P ). Az egyik ember pozitívan ítéli, jó illat jut eszébe róla, míg a másik büdösnek tartja és nem szereti. Pedig ugyanarról a dologról van szó.


Amúgy azt hallottam vkitől még régebben, hogy nem is az a lényeg, hogy mire gondolt a költő/író mikor leírta a szöveget, hanem h NEKÜNK mi jut eszünkbe, milyen benyomást tesz ránk.

2009. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!