Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen jogon tettük / tették...

Milyen jogon tettük / tették kötelező elvárássá, hogy egy nő borotválja a hónalját?

Figyelt kérdés

Neten olvastam a következőt:

"Ismerek egy írót, aki rendszeresen megkéri fiatal feleségét, hogy hagyja már vgére rendesen kinőni a hónaljszőrét, mert őt az izgatja, a világképéhez hozzátartozik a szőrös női hónalj, de sajnos fiatal feleségét beterelték a kötelező hónaljborotválkozás országúti sávjába...

Igen, már a férje kívánsága se számít, annyira erős a világ nyomasztása rajta.."


Azért ebben van valami, nem?

Nekem mindegy, ki mit csinál, de miért lett ennyire átmosva az emberek agya? Miért nem tehet azt ember a hónaljszőrével azt, amit akar, anélkül, hogy undorral néznének rá?

20 éve teljesen megszokott volt a hónaljszőr a nőkön, senkit sem zavart. Azóta lett ez divat, majd elvárás. Azt szokták mondani, hogy azért, mert "már a XXI. században élünk, meg gusztustalan, meg igénytelen", de ez nem valami meggyőző. Azért, mert valaki így gondolja, más miért nem gondolhatja másképp? Meg ez mégis hogyan függ össze az évszámmal? Azért, mert 2011 van, kötelező azt tenni, amit más? Igénytelen az az, aki nem fürdik, büdös, fénylik a zsírtól a haja, nem mossa ki a ruháit, nem mos fogat, ilyenek. Egy szőrös hónaljat tökéletesen tisztán lehet tartani. Szerintem nagyon hülye világot élünk. A plakátok meg a magazinok azt hirdetik, hogy "légy önmagad, valósítsd meg a vágyaid", de közben ezerféle dolog van, amiknél ha nem állsz be a sorba, kiutálnak, ráadásul ahogy ennél a példánál is látszik, mindennemű logika nélkül.

Amúgy férfi vagyok, nekem a bajom az, hogy készen betesznek egy gondolatot az agyakba, hogy ez pedig így van, és nem hagyják, hogy mindenki maga döntsön. Hogy de a szőrös hónalj undorító? Azért tartod annak, mert ez folyik mindenhonnan. Lehet hogy amúgy nem gondolnád így.

Komoly a kérdés, ezért ne itt pattogjon, akinek nem jön be, hogy ezen gondolkodom.


2011. okt. 17. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Tudod ezt úgy híják hogy "higiénia". Egy normál férfi is beretválja. Így pl kevésbé izzad a bőr.
2011. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvasd már el figyelmesebben amit írtam...
2011. okt. 17. 17:34
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Te meg nézz már körül ebben a férgek rágta világban... Nem hogy hónaljszőrös de bajszos nőket is simán találni.
2011. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
45%
Szerintem a nők növesszenek szakállt, legyen szőrös a hónaljuk meg stb...Jobban néz ki, ennyi a válasz.Ennyi erővel a nők miért epilálnak meg sminkelnek.Akinek ennyire fáj h törődjön magával az csesszen rá, aztán nézze meg mi lesz belőle.
2011. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Epilálni és sminkelni sem kéne, és egy szóval sem mondtam, hogy bajuszos nőket akarnék. Azért mondtam, hogy olvassátok el normálisan amit írtam, mert ti ketten is csak azt hajtogatjátok amit már említettem:


- hogy HIGIÉNIKUSABB - amire már írtam, hogy tök tisztán tartható anélkül is

- hogy JOBBAN NÉZ KI - Igen, szerintetek igen. De miért kéne RÁERŐLTETNI másra is ezt a nézetet?

Azaz 1980-ban nem szőrtelenítettek a nők. Miért van, hogy akkor senkit se zavart? Miért van, hogy ma mindenkit zavar?


LÉNYEG: MIÉRT KÖTELEZŐ EGYFÉLE NÉZETEN LENNI?


És szerintem elég bőven kifejtettem ezt, de nem úgy tűnik mintha értenétek.

2011. okt. 17. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Valaki kitalálta,hogy így könnyebb tisztálkodni,ami nem igaz. Az intim szőrtelenítést pedig az orális szex bolondjai találták ki.

Az senkit nem érdekel,hogy bőrbetegségeket,vagy nőgyógyászati bajokat kapnak tőle.

Pár száz évvel ezelőtt is volt divat,de azután elfelejtették. Most nagy üzlet a különféle borotvákat gyártóknak és kozmetikum gyártóinak.

De a divat ellen nem tudsz semmit tenni.

2011. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké, csak azt nem értem, miért nem meri áthágni senki. Szerintem az a faszagyerek, aki mer szembemenni az árral.
2011. okt. 17. 18:42
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként abban veled se értek egyet, hogy te is egyféle nézetet preferálsz. Lásd: "az orális szex bolondjai"

Én elfogadom, ha valaki az intim szőrtelenítés híve. Azt is, ha nem. Az nem tetszik, hogy egyetlen dolgot akarnak elfogadottá tenni.

2011. okt. 17. 18:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ez kicsit olyan mintah azt mondanád, hogy az emeberkenk miért tilos nyilvános helyen meztelenül mászkálnia, holott régen természetes volt. Ez van, minden kornak voltak elvárásai, nem csak külsőleges dolgokban, hanem úgy egyátalán.
2011. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Meztelenül mászkálni az más. De a hónalj egy kicsiség. Ehhez képest akkora felhördülést tud kelteni. Főleg nők tudnak olyan gyűlölettel beszélni egymásról, ha mondjuk látnak egy szőrös hónú másik nőt, hogy az kissé durva.
2011. okt. 17. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!