Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lányok! Szoktatok azon gondolk...

Lányok! Szoktatok azon gondolkodni, hogy hátrahagyjátok a jelenlegi életetek és kiköltöztök valahova a természetbe? Vagy egy kis házikóba önellátó módon gazdálkodni. Ilyesmi. Kort is ha lehet.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 22:04
1 2
 1/14 szamóca.. ***** válasza:
nem. honnan szereznék csokit meg sört, meg ilyesmit?
2011. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
En gondolkodtam mar ezen, mert nem tetszik a mai "elkurvult" penzcentrikus vilag. Tulsagosan is az adja meg a statuszodat masok szemeben, hogy milyen jol keresel, mennyi autod es plazmateved van. Ha nem telik minden honapban egy Tuneziai nyaralasra mar szar vagy. En nagyon sokat gondoltam mar arra, milyen jo lenne egy kis lakatlan szigeten eldegelni, tavol ettol az egesz konzum-vilagtol... :D szep is lenne... 18/L
2011. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen.

18

2011. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 szamóca.. ***** válasza:
28%

szeretem ezt a gondolkodást.

mert ott kolbászból van a kerítés, mi?

és most elképzelem ahogy a sok "ahj derosszezavilág" picilány ( persze legtöbbször műkörömmel satöbbi de ez már általánsoítás) ráveti magát egy cuki nyuszira, majd miután puszta kézzel kicsavarta a nyakát kitisztítja a beleit, megnyúzza, és megsüti a tűzön, amelyet nyilván maga csiholt kavicsokból.

arról nem is beszélve, hogy milyen kellemes mikor a csupasz lábadon folyik végig a végterméked, mert elfogyott a lapulevél.


bocsa vulgaritásért. csak érzékletes akartam lenni. vagy úgy gondoltátok hogy ezeket azért csak megveszitek valahol? akkor meg mi értelme? pusztán természetszeretetből elég egy kisebb falu, nem kell nagy szavakkal dobálózni. ez mondjuk inkább 2es kommentelőnek szólt, sztem a kérdező nem pont ennyire radikálisan gondolja.. bár az önellátó gazdálkodás már egy oylan dolog, amit korunk elb.szott gyermekei nem igazán tudnak kivitelezni.

2011. okt. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam már ilyenen de én nem vonulnék el hogy magam legyek vagy hogy egyedül legyünk, nem lennék önellátó csak olyan városba mennék vagy községbe ami természethez közelebb van. Végülis most Vecsésen vagyunk se nem Pest se nem nagyon vidék a kertben sok minden megterem de a boltban vesszük a húst meg ilyenek, bár nekem mióta ugye kiépítik nem tetszik elvesztette a "szabadság" fílingjét mint ami régen volt.
2011. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mitmivan? ***** válasza:
Én kicsit jobban "elszálltam" az ilyen filózgatások közepette. :D Nekem Csodaország lenne az ideális lakóhely :D
2011. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát pedig pont radikálisan gondoltam, kedves szamóca. :)

Egyébként sajnos igazad van, sokan még egy szerencsétlen répát sem tudnak ültetni, nem hogy egy olyat ami egész évben terem. Sőt, még a férfiak is olyanok, hogy már azért is HISZTIZNEK ha nincs megmosva a gyümölcs. Ilyenkor sajnálom rettenetesen, hogy ebbe a korba születtem. Simán megiszom a patakvizet is, nem értem mi az undorító benne, hisz több tízezer évig ilyen patakocskákból láttuk el magunk. :) A wc papírnak pedig már nagyon nagyon rég van egy helyesítő eszköze, a VÍZ. :)


Persze egyértelmű, hogy egy modern élethez szokott embernek a halállal lenne egyenlő ezen az éghajlaton, de én délebbre gondoltam elköltözni ahol nem kell szembe nézni a kemény tél következményeivel. Az állat tenyésztés pedig még mindig lehetséges egy állat, egy ember és egy karám segítségével, szóval a hús is meglenne, de akár halászni is lehet, vannak nagyon primitív, de nagyon hatékony módszerek. :)

Persze egy ilyen vállalkozáshoz komoly ember kell.

2011. okt. 30. 00:39
 8/14 anonim válasza:

Kedves 4. Kommentelo, szamoca!


Velemenyem szerint tulsagosan kifacsarod es tuldramazod egy ember pillanatnyi gondolatmenetet, aki csak egy kosza gondolattal kikivankozik a termeszet egy rejtett zugaba, mert eppen elege van abbol, hogy minden a penz korul forog (amit mellesleg, meg kell jegyezzek, sajnos tapasztal a mindennapjaiban, foleg mostanaban es kicsit elege van) Akkor rohogtem a legjobbat, amikor az edes kis nyuszikaval jottel! :) Monty Python Gyalog galoppja jutott eszembe, amikor az edes kis feher nyuszikarol kiderul, egy vernyul es mindenkit darabokra tep. Amugy meg nincs mukormom, "picilany" meg aztan vegkeppp nem vagyok es nem a "jajdecsunyagonoszvilag" -on vergodok egesz nap, csak a kerdezonek kivantam kifejteni, miert is kivankoznek ki egy szigetre olykor-olykor (mellesleg a "...jo lenne..."-nal egy ertelmes, epp eszu ember rajon, ez mind csak egy almodozas, egy kosza gondolat, jatszas a fantaziaval) egyebkent meg kerlek, ne alacsonyits le senkit "mai kor elb.szott gyerekenek" ne altalanosits, nem kevesen vannak, akik kepesek kertet fenntartani, eltartani (peldaul jomagam, akit gyermekkoraban a nagymamaja megtanitott, videki vagyok, igazabol mondhatni, ilyeneket kotelezo tudnom). Akkor nevezz barkit is el.baszottnak, ha Te tokeletes vagy es soha nem volt gondod a dolgok mukodesevel (ahogy a mai modern vilag mukodik). Mellesleg, ha szerinted a "mai kor gyerekei" elb.szottak, akkor Te magad is beismerted, mas idoket elunk.

Egyebkent joszandekbol irok Neked, hogy ne legy itelkezo es ne altalanositsd az embereket, akiket nem ismersz! Foleg nem egy ilyen oldalon, ahol senkirol nem tudod, hogy pontosan ki fia, ki borja! :)


Udvozlettel: 2. kommentelo

2011. okt. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Walk With Me ***** válasza:

Én is utálom ezt a mai rohanó, pénzcentrikus világot, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a maga a technikai fejlődés rossz lenne. Az emberrel van baj, és nem pedig a találmányokkal vagy a fejlődéssel. A tudást és hozzáértést nem arra kéne fordítani, hogy hogyan öljem meg a másikat, vagy hogyan legyen minél több pénzem, hanem arra, hogy könnyebb, élhetőbb legyen az élet mindenki számára.

Nem kell ehhez mindent felrúgni és kiköltözni a vadonba, úgy élni mint az ősember, csak egyszerűen ésszel kéne élni és gazdálkodni.


Energiát a mai technológiával elő lehet állítani a víz, szél és nap erejével is, nem kéne kiírtani az erdőket, nem kéne olaj (csak ezen a nagykutyák sokat buknákak). Tök szép, emberi életet lehetne élni, ha minden család egy kis önellátó "farmocskán" élne. Lenne napelem és szélerőmű az áramhoz, kút az ivóvízhez. Mindenki termesztene gyümölcsöt, zöldségeket, állatokat és cserélgethetnék a különféle javakat, pl adok egy kg krumplit egy kiló sajtért meg ilyenek.

Az embert sem kéne teleoltani születésekor mindenféle sz*rral, jól ki van találva az immunrendszer, senki sem hal bele, ha mosatlanul eszi az almát, vagy ha megcsípi egy darázs, nem kell mindent összedomesztoszozni.


A lényeg, hogy szerintem ez a vadonba költözés a másik véglet. A mostani állapot se jó, de nem a technika a hibás, hanem az ember, mert nem jól használja.

2011. okt. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szamóca.. ***** válasza:

hehe, sejtettem hogy nem aratok majd osztatlan sikert... na akkor fejtsük ki.


kérdező:

répát ültetni egy lakatlan szigeten, ahol nem tudsz miből répát ültetni, az már feladat. ott az van amit a természet ad, nem az amit megvettél a kisboltba és elülteted. (ugye feltételezve a radikális verziót, hogy vissza a természetbe, lakatlan sziget, anyagi javak felhasználása kizárva.)


patakocskából inni jó dolog volt ezer évvel ezelőtt, mert akkor még tiszta volt. a tisztát itt úgy értem, hogy bár mindenki belemosta a s.ggét, de ez senkit nem zavart, és semmilyen hulladékot nem öntöttek bele.

mostanság azonban egy város/faluközeli, vagy tulképp akármilyen patakból inni nem azért para mert finnyás vagyok a békákra és halacskákra, de a szemétlerakóba ledobált elemek és egyéb emberi egészségre igenis káros dolgokra igen.

igen, a wcpapíros dologban igazad van. ehhez annyit fűznék hozzá hogy nem mindneki inná meg azt a vizet amibe előzőleg a s.ggét mosta, de az legalább valóban "természetes"


az állattenyésztés lehetséges. a ridegtartás még most is működik, ám ugye anyagi javak nélkül nehéz megteremteni, de tegyük fel ebbe még befektetsz... mi van, ha vmi kergemarha kór elviszi az összeset? veszel újat? úgy könnyű...arról most nem ebszélek, hogy az ilyen elvágyódó emberek közül hányan tudnák egyáltalán megetetni, nem hogy levágni és elékszíteni az állatot.



#2:

túldramatizálnám? ez csak két nagyon egyzserű és mindennapi téma volt. arról még nem is beszéltem mi van akkor, ha elkezd rohadni a lábad;) ez nem dramatizálás, ezek tényleges gondok. persze, idealista gondolat ez a vissza a természetbe, már rousseau is megmondta. én csak megpróbáltam szemléltetni, hogy amikor azt mondod "de jó lenne", valójában mire mondod. jó lenne a legelésző állatok mellett a fűben heverve távol a világ zajától dúdolni a saját dalod, de...ennyi.

én készséggel elhiszem hogy TE épp nem vagy műkörmös kicsilány, ez nem is ellened szólt bár lehet úgy hagnzott nem tagadom. csak úgy általában. és attól hogy nem vagy, még nem jelenti hogy meg tudnál ott élni. kertet fenntartani egy csöppet más... répát locsolgatni és paradicsomot karózni. De mint már írtam, nem egy kertről beszélünk. nem tagadom hogy nekem elképzelhető hogy kihívás lenne még a kert is, pesti városi lány lévén ha nincs kitáblázva a tescoban melyik micsoda tán fel se ismerném. ezt csak azért írom hogy ne hidd hogy én jobbnak gondolom magam. az elb.szott korunk gyermekei pedig szintén nem feltétlen lealacsonyító. itt mi ebben a világban vagyunk, ehhez tudunk alkalmazkodni. mobillal, mikróval, számítógéppel élünk egy fogyasztói társadalomban, ami szintén kihívás. van gond a foygasztói társadalommal, sosem tagadtam. mindazonáltal akkor sem tudna a többség megélni egy másik világban.

2011. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!