Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az a generációk közti...

Mi az a generációk közti szakadék? Angolul úgy van: generation gap. Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
17/L nagyon fontos lenne:)
2011. nov. 21. 18:55
 1/2 life is beautiful ***** válasza:
100%

én úgy értelmezem ,pl ahogy szüleink mindenről másképp vélekednek, pl "az én időmben már 10re takarodó volt ,ma meg ekkor indulnak a fiatalok"...

vagy ha megnézed a mai technikát, én pl mindig apámnak meg anyámnak mondom ,hogy mi hogy van ,aztán egy idő után már inkább kussolok ,mert amit mondok úgyis elfelejtik :D


vmi ilyesmi

2011. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem baj, ha angol, nyelvvizsgakönyvemből másolom ki. :D

The generation gap is by no means a modern phenomenon. The young have always reacted against the accepted beliefs of their elders. I myself was a rebel in my younger days and mostly had a difference of opinion with my mother. I was very critical of my parents and the world around me but never of myself. To tell you the truth, I still don't know why my mother was dead against me going steady with a boy at the age of 16. I think this is just natural.


A lényege, hogy a fiatalok mindig ellenkeznek az idősebbekkel, mert mások a normáik.

2011. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!