Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez vmi személyiségfejlesztő...

Ez vmi személyiségfejlesztő korszak akar lenni vagy hova ez a sok kellemetlenség, vagy csak rossz a felfogásom?

Figyelt kérdés

több gondom is van... a két legjobban zavaró ,a pattanásos bőröm(nyár óta szarakodik az egészségem, valszeg amiatt jön ki rajta ,de azt veszem észre hogy ezek nem akarnak leszáradni hanem jó mélyre elbújnak) ,és a szabálytalan fogsorom , ez miatt kialakult a frankó kis önbizalomhiányom ,ami szintén oda-vissza b.szogat,mert bazira félek hogy most mi lesz akkor mikor fogszabis leszek, áááá de rossz,mikor belépek a suliba totál vörös fejjel ,agyon izzadva magam csak nézek ki a fejemből és várom hogy elteljen ez az egy-két-három év:\


barátok eddig is 6. óta, csak haverok, most magamnak mondhatok 1 barátot, és egy jó havert akivel elvagyunk ,de suliba igencsak szenvedek ,olyan fejem van mintha vki várná a halálos ítéletét, a fent említett két dolog annyira elveszi az életkedvem,hogy emberekkel beszélni" jájj hagyjál már..max az önbizalomhiányossal"


amiért nem lehetek hálátlan hogy jóképű vagyok, legalább is én annak tartom magam, de a belsőm vmi hihetetlenül labilis, vannak értékeim ,kitartó ,megértő és kommunikatív azzal akivel azonos hullámhosszon vagyunk, de ezek mind elvesznek bennem a gátlásaim miatt


na ha ez így kialakult bennem az elmúlt 5-6 évben(5.-es koromig, egész jó arcnak számítottam suliba;részben a fogaim miatt,nem is merek mosolyogni) akkor hogy lehetnék magabiztos a hátralevő életemben, ez így nagyon nagyon nagyon fos egy érzés


ja és van egy jó csaj a suliba ,akivel nem merek semmit sem kezdeni(pedig adott pár jelet nem is egyszer, persze azóta már más a helyzet mer fapofa vagyok) mert ez a gátlásosság, kikészít, félek attól hogy kiábrándulna belőlem ha meglátná közelebbről a fogaim(kiálló szemfog),attól ha jobban megismerne a gyengeségeimmel együtt, lágy szavakkal megköszönné próbálkozásaimat...de minden áldott nap látom a csajt, nagyon fos, áááááááá.kikészít


ami feldobja a napom az a gitár és a parkour edzések(sajna egyedül tolom)


van vmi módja hogy ezt az egész fent említett dolgot pozitívként fogjam fel?

18f


2011. dec. 9. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Előszőr is tudnod kell azt, hogy rengeteget veszítesz a belsőd miatt. A külső kétségtelenül elfoglal egy bizonyos fontosságú szerepet a mi világunkban, azonban ameddig a belső nincs rendben addig semmi sem lesz az igazi.


Azt gondolhatod, hogy másoknak sokkal könnyebb egy magabiztos, laza és kiegyensúlyozott belsőt kialakítaniuk, hiszen sima a bőrük, jó kiállásúak, menő a sérójuk, stb.

De vajon nem-e van ez pont fordítva ? Gondoltál már arra, hogy az önbizalomhiány az ami létrehozza a pattanásos bőrt és nem fordítva ? Mert szerintem érdemes volna latolgatnod ezt a lehetőséget.

A stressz mindenkit megmar. A stresszes személyt pont innen lehet megismerni: kusza haj, kifáradt szemek, megviselt arckifejezés, egyenetlen bőrfelület, stb. stb.

A jelenben már tudjuk, hogy nagyon sok fizikális rendellenességnek valójában lelki rendellenességek állnak a hátterében. Ha ezeket megszünteted akkor megszünnek a fizikális panaszok is. Na mostmár nem kell azt gondold, hogy ez egyik éjszakáról a másikra történik. Csak fokozatosan, de elkell indulnod ezen az úton, ha javulást akarsz.


18 évesen már nem vagy középsuliban. Ebben a korban már tényleg csak azt lehet csicskáztatni, aki hagyja magát. Állj a sarkadra és ne járj úgy, mint aki csak azt várja, hogy valaki beleharapjon, mert akkor belédfognak harapni !

Te gitározol és parkour edzéseket is csinálsz. Összpontosíts ezekre és még arra, ami érdekel. Nem is kellene ídőd jusson arra, hogy mások kritikáival foglalkozz. Megfogod látni, hogyha látják rajtad, hogy céltudatos vagy és végzed a dolgod, akkor nem fognak belédkötni azért, mert ferdék a fogaid.


Megjegyzéseket mindenki kap, még a legjobbak is. Szóval ne parázz azon, ha megszólnak, mert mindenkit megszólnak, még azt is akit nem kellene. De te végezd a dolgod, mert később megfogod bánni, hogy nem tetted meg.


Most még 18 éves vagy, rakhatsz fogszabályzót, mert 1-2 éven belül megoldódik ! Inkább csak 20 évesen szép fogakkal, mint egy egész életre ferdékkel.

Ami a pattanásos bőrt illeti: már elmondtam. Ne stresszelj miattuk és hamarabb elfognak múlni. Valamint az sem hátrány, ha bőrápolót vagy valami olyant használsz ami egy kicsit megvédje az arcbőrödet. Ez nem gáz, férfiakra szabott bőrápoló szerek is vannak ( de még mennyi ! )

Az edzéseket folytasd, az egészséges és fitt test megőrzése nagyon fontos, valamint a gitározást se hagyd abba ( a lányok imádják ;) )


A sulidban levő jó csajjal kapcsolatban pedig: talán bejössz neki talán nem, egy viszont biztos: ha mostantól megkezded fogadni a tanácsaimat akkor pár év múlva rengeteg jó csaj fog zsongani körülötted

Sok Sikert :)

2011. dec. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van, nézz meg engem , 35 vok, szépnek nem mondható , bunkónak bunkó, d.gásra mindig van csajom, normi kapcsolatra nincs. Kb ugy futottam neki annó mint te, és azt is tudom, hogy elsz.rtam az életemetazzal hogy nyuszi, meg szégyenlös voltam. Már nem vagyok egyáltalán az, de a normi csajok már rég megtalaálták akit kerestek, neked még adott a lehetöség
2011. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamuráj válasza:

Figyelj ide! Amit ajánlani tudok egy könyv, könyvtárban is megvan, nem kell megvenni. Olvasd el, godolkodj el a párhuzamokon a saját életeddel, majd olvasd el újra....


Hidd el, nagyon meg fogsz lepődni a változásokon. Nekem annó segített...


A könyv pedig Stephen King: Christine. Ne filmen nézd meg, hanem olvasd el.

2012. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!