Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom elhagyni a...

Hogyan tudom elhagyni a nárcisztikus egómat?

Figyelt kérdés

Már évek óta "birkózok" vele. Az a helyzet hogy néha jól nézek ki, máskor meg nem. Elég hangulat függő, oda-vissza.

Amikor éppen jól nézek ki, akkor jó visszajelzést kapok a külvilágtól, amire rápörög az agyam és ez egészen addíg tart amíg össze nem törik ez a kép magamról, amikor szembesülök azzal vagy egyszerűen úgy érzem, hogy mégsem vagyok olyan amilyennek hiszem magam.

Ez lehet azért mert látok valakit akit jobbnak itélek magamnál vagy más miatt is.

Ilyenkor szokott összetörni az egóm. Nem hagyom hogy bekapcsoljon az utálat önvédelmi mechanizmus.


Már elég sokat fejlődtem a témában és le tudom állítani magamat a folyamat kezdetén, de még mindig bennem van.


Belül tudat alatt kevésnek érzem magam külömböző gyerekkori okok miatt, amit most kezdek a felszínre hozni

hogy megoldhassam őket.


Van valakinek valami tanácsa?

Amúgy 20éves fiú vagyok ha ez hozzátesz valamit



2012. jan. 4. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt most nem értem, egoista vagy de lerombolja ezt az egót ha látsz valakit aki jobban néz ki?? ez nem számít egoistának, sőt.
2012. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen ez nem olyan igazi egoizmus. Nem az a lényeg, hogy jobban néz ki, hanem hogy arra emlékeztet, hogy nem vagyok olyan mint amilyen lenni szeretnék, nem feltétlenül a külsőről van szó. De valójában ezen már túl vagyok, régen volt ilyen durva a helyzet.


A lényeg, hogy még mindig magara kell szólni, hogy leállítsam ezt a gondolkodást. Nem tudok természetesen viselkedni ilyenkor.


Bocs ha zavaros:)

2012. jan. 4. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egoista és nárcisztikus is vagyok... Konkrétan én olyan durván h a saját tükörképmemre élvezek el, ugy vagyok vele h Én vagyok a világon a legjobb csaj, nálam csak rondábbak lehetnek... Én soha nem hagynám el, rombolnám le ezt.. Én élvezem is :P
2013. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!