Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha Istennel beszélhetnél, mit...

Bzsmama kérdése:

Ha Istennel beszélhetnél, mit kérdeznél tőle?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért használod ki az emberiséget az ördöggel karöltve?

Te és a SÁTÁN nem egy és ugyanaz a személy?

2012. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

hát.. vagy csak szimplán bemutatnék neki,

vagy megkérdezném hogy minek kellett egy ilyen elcseszett világot megteremtenie, ilyen elcseszett emberekkel mint pl. én.

2012. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Vidiripi


Elcseszett gondolatok ,bár a hibás az jobb szó. A Teremtő nem ezt a világot teremtette. S nem ilyen embereket.

Az ördög használja ki az emberiséget s nem a Teremtő.

2012. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
meg kérdezném tőle hogy: Nem szégyeli magát? Miért olyan gyáva hogy nem mer megjelenni és megküzdeni velem, ennyire fosik?
2012. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Miben kellene veled megküzdenie?

2012. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
életre halálra
2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt kérdezném tőle, hogy miért büntet engem? Nem csináltam semmi rosszat. Sőt. Nagyon hittem benne. De aztán egyre rosszabb dolgok történtek velem és azokkal, akiket ismerek (legalább őket kímélné meg).

Valamint, hogy miért hagyja azt, hogy egy másik kontinensen gyerekek éheznek? Miért hagyja, hogy az ártatlanok szenvedjenek? Ha nem tud ilyenkor beavatkozni, akkor miért kéne azt hangoztatni, hogy ő milyen hatalmas, nagy hatalmú és erős? Egyáltalán, Isten és Sátán nem egy és ugyanaz? Mert ennyi erővel az lehet.

2012. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az Isten a Sátán hatalma csak a Bibliából ismerhető meg. A Biblia meg lehet egy meséskönyv is.

Hány magyar mese van, ahol a tündérkirályleány teljesíti a szegénylegény kívánságát?

Lehet, hogy az Isten és Sátán létezik, de a hatalmukat LE LEHET SZ@RNI.

Ezért vagyok agnosztikus. Nem tagadom Isten létezését, mert csak az ostoba ember tagad olyat, amiben nem hisz.

De meg sem erősítem próbálom erősíteni Isten létezését.

Nekünk embereknek tökmindegy, hogy van vagy nem.

2012. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


6. válaszoló ezt nem gondoltad komolyan ugye? Egyébként jót nevettem rajta. :))))


7. válaszoló.1János 5:19 Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonosz hatalmában van.


Tehát a bibliában az áll hogy a gonosz hatalmában vagyunk.

Aztán még ott van a szabad akarat is. Mert Isten szava a biblia azt is mondja hogy ,ne gyilkolj. De van aki úgy dönt hogy még is megteszi. Akkor ez miért lenne Istentől?

Igaz hogy megtudná akadályozni de mégsem teszi.

Erre rendkívül jó okának kell lennie. Ez az ok pedig az hogy az emberek lássák azt hogyha ellenszegülnek az ő szavának akkor ilyen hely lesz a világ amilyen most. A gonosz hatalmában van. A sátán ügyködik az ember meg nem áll ellen a kísértésnek s teszi amit tesz. Nem féli az Istent. De meglesznek büntetve az istentelen emberek is és a sátán is.


Jób 34:10 Azért, ti tudós emberek, hallgassatok meg engem! Távol legyen Istentől a gonoszság, és a Mindenhatótól az álnokság!


8. válaszoló "lesajnálhatod" az egészet meg a hatalmat is. De ha Isten hatalmában kételkedsz is nézz szét a világban s a sátán hatalmában már nem is kell kételkedned.

2012. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

iSTeN = SáTán

STN = STN

A Sátán Istennek egy másik szkizofrén énje.

2012. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!