Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj, ha a világbéke az álmom?

Baj, ha a világbéke az álmom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Nem igazán tudom még, hogy a gimnázium után mit akarok magammal kezdeni. Igazából egy dolog van, ami érdekel: a béke. Példaképem John Lennon, kedvenc korom a hippikorszak, tulajdonképpen én is egy korszakot tévesztett hippi vagyok, utálom az erőszakot és a háborúkat, A "Give peace a chance" az életem értelme. Anyám szerint a békeaktivista nem egy jól fizetett "állás", de engem nem érdekel a pénz, csak az, hogy béke legyen a Földön. Tudom, hogy ez lehetetlen. Nincs túl sok barátom, a környezetemben élő tizenéveseket nem érdeklik az olyan témák, mint a háború és a béke. Nem tudom, mit tehetnék, hogyan ábránduljak ki ebből a nagy békemániámból. Ennyi évesen már nem kéne álomvilágban élnem, minden barátomnak határozott elképzelése van arról, hogy mit szeretne az életben csinálni, de nekem a világbéke a legfontosabb. Nektek is volt hasonló korszakotok tizenévesen? Ez is elmúlik majd, mint óvodás korban a "csillagász akarok lenni" időszak? Baj, ha ennyire belebambultam ebbe a nagy béke-dologba?

Peace!


2012. febr. 4. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egyáltalán nem baj és dicséretes a felfogásod / gondolkodásod! Ha csak ilyen emberek léteznének a földön...
2012. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem lehetséges, hiszen az emberi gonoszság szennye lassan de biztosan megöli az egész emberiséget.

Amit tehetsz, hogy csatlakozol a Szivárvány törzshöz, a Lika törzshöz, vagy egy kommunához, létrehozol egy közösséget.

Én meg szabadságmániás vagyok.

Pro libertate!

2012. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem probléma, sőt. Én ugyan nem feltétlenül értek veled egyet mindenben, illetve néhány kérdésben pont, hogy ellentétek vagyunk (azért én sem vagyok fegyver- és háborúmániás), de a kérdésed és a stílusod érett gondolkodásmódra és intelligenciára utal, ami mindenképpen pozitívum.

21/F

2012. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én teljesen megértelek,ugyanígy érzek. :D

18/rasztalány

2012. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, csak ne felejtsd el hogy igaz a mondás, hogy az ördög a részletekben rejlik. Tehát ne úgy próbálj érvényesülni, hogy ezt is és azt is el akarod érni, a béke "területein" belül, hanem egy bizonyos, és megvalósítható célt állíts, amely alapján el lehet kezdeni a következőt. Nekem is "volt" hasonló korszakom, bár bevallom, még mindig tart. Szerintem ne nagyon akard ezt elfelejteni, mert ha megnézed egyre több ember, fiatalok ugyanúgy mint idősebbek, áhítoznak erre a békére, és előbb utóbb bizony többségben leszünk. Illetve nem árt ha utána nézel, és tisztázol magadban olyan dolgokat, hogy; 1. Miért nincs béke most, tehát mi az ami megakadályozza a békét. 2. Miért és mi az ami fenntartja ezt az akadályt a mai napig. 3. Hogyan lehetne küzdeni az akadály (probléma) gyökere ellen. És mint mondtam ne feledkezz bele a részletekbe, de ugyanígy ne próbálj túl nagy vonalakban gondolkodni. Valószínűleg az arany középút a megoldás.
2012. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!