Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Alacsony a frusztrációtűrő...

Alacsony a frusztrációtűrő képessége?

Figyelt kérdés
Vagy hogy nevezik azt, amikor valaki nem képes elfogadni, ha nem írnak neki vissza egy email-re, vagy nem igazolják vissza a felkérését fb-on, meg ilyenek. Ilyenkor kioktatja a másikat, szemrehányást tesz neki, hogy milyen udvariatlan. Abban igaza van, hogy valóban illene visszajelezni valamit, de ez szerintem akkor is túlzás. El kell tudni fogadi, hogy vannak ilyenek is. Meg aztán ki tudja, miért nem válaszoltak, lehet, hogy jó okuk volt rá. Talán ez valamiféle alacson önértékelés, hogy nem bírja elviselni a mellőzöttség érzését, és ezért próbálja kikövetelni a figyelmet másoktól? Illetve, ha nem kapja meg azt, akkor hisztizik. Amúgy normális lenne.
2012. febr. 11. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Beképzeltség.
2012. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja mert azt hiszi, hogy mindenkinek vele kell foglalkoznia, hogy körülötte forog a világ? És hogyan lehetne észhez téríteni? Veszekedni meg lehordani nem akarom. Csak egy kicsit felnyitni a szemét, de úgy, hogy tényleg megértse.
2012. febr. 11. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínű az elkényeztetettség is, könnyen lehet, hogy egyke az illető, vagy legkisebb testvér, ha jól gondolom egy serdülő lányról lehet szó, bár az ő esetében lenne tipikus. Valószínűleg a nevelkedése során rögzültek ezek a dolgok, ezen nehéz vagy egyáltalán nem is lehet változtatni, azonban ha van egy probléma azt ki kell mondani, ha megpróbálod körülírni magától nem fog rájönni, hogy mi a baj. Kell egy kis bevezető, és fel kell hozni a problémát. Persze rengeteg türelemre lesz szükség. Bár nem vagyok egy pszichológus, de ezt tudnám mondani.
2012. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ő a legkisebb a tesói közül! :) Valahogy akkor majd megpróbálom felvezetni a dolgot, jobb, ha tőleg jön a kritika, mintha mástól kapja meg, esetleg kevésbé kíméletesen. Köszi! Megy a kéz.
2012. febr. 11. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki is jó oka van a "hisztire". Mert pl fontos lenne neki a válasz. Tehát ez nagyon függ a szituációtól. Hogy mennyire fontos dolgokat kérdez, vagy hányszor csinálja ezt és hogy ténbyleg hisztizik-e vagy csak te érzed annak.
2012. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindig ezt csinálja, vagyis én csak azokról az esetekről tudok, amikor igen, és ebből elég sok van. :) Mert nekem panaszolja, hogy nem igaz, hogy x meg y nem képes visszaigazolni, és hogy hogy lehet ilyen szemét, de majd ő jól megírja neki a véleményét, nem fogja annyiban hagyni stb. Ez szokott lenni általában, és nem bántásból mondom, hogy hisztizik, mert nem rossz ember ő, csak szerintem túl sértődékeny, meg mindent személyes sértésnek vesz. Mondjuk ha egy idegent bejelöl fb-on (vagyis ő látásból ismeri a srácot, de fordítva már nem biztos), és a srác nem jelöli vissza, akkor azt nem kell úgy venni, hogy konkrétan vele van valami baja, hiszen ő a srác számára csak egy név, egy ismeretlen fb felhasználó, ő mégis úgy veszi, hogy őt biztos nem szeretik, meg direkt szemetek vele, én meg hiába mondom, hogy ez nem személyes. Nekem is van olyan, hogy nem válaszolnak az üzijeimre, és nem esik valami jól, és nem is értem az okát, és én is elgondolkodom ilyenkor, hogy hátha velem van baja, hátha udvariatlan voltam, és nem kedvelnek, vagy ilyesmi, szóval rögtön magamban keresem a hibát, de azért azt nem hagyom, hogy ez elrontsa a kedvemet.
2012. febr. 12. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szűk az a mezsgye, ahol az elvárás, az önteltség vagy éppen az önbizalomhiány találkoznak.

Alapelv lenne az, hogy amit önkéntesen teszünk, azt tegyük feltételek nélkül, valóban önzetlenül és nem öncélúan. Ugyanakkor neveltetés és gyerekszoba kérdése is az, hogyha már az ember társas lény, akkor vannak azért olyan normatívák, amiket illene betartani.

Én is fel tudok robbanni néha olyanokon, ha pl. a forgalomban elengedek valakit, azaz "lemondok az elsőbbségemről", ahogy a kresz fogalmaz és még egy kis biccentés vagy intés sem történik a partnertől és nagy flegmán megy tovább, mint akinek úgymond alanyi jogon kijárt a szívesség.

Az eszemmel nézve fölösleges ezen krenkelnie magát az ember, mert: ad1. ha már odaszántam, akkor tegyem elvárás nélkül, ad2. hiába mérgelődök és a tetejébe hiába is van igazam, akkor is képtelenség a többi ember neveletlen mivoltán nekem változtatnom. De közben a másik fele is igaz, hogy "jótett helyébe jót várj", azaz ha már társadalomban élünk, akkor egy alapfokú kulturáltság és udvariasság alapvető kellene, hogy legyen és voltaképpen nem a flegmán kezelt "adakozó" a hibás azért, mert frusztrálja a másik tahósága, hanem az, aki a tahó, aki képtelen a társas együttélés során viselkedést tanúsítani.

De mondom, szűk a mezsgye. Az ember az eszével igyekszik elkülöníteni a fontosat a lényegtelentől, de néha az érzelmeink mást diktálnak. És ez nem hinném, hogy alacsony önértékelésből fakadna. És mégcsak nem is feltétlenül a figyelem kikövetelése. Sokkal inkább olyan, hogy nagyon irritáló tud lenni, ha az ember korrektül viselkedik és mégis belefut valami antiszociális, neveletlen taplóba. De mondom: vannak fokozatok és nem jó azonnal sértődni.

Az iwiwes-facebook-os példára: ha én jelölök és az illető nem jelöl vissza, akkor nem szoktam megsértődni, vagy írok neki egy "Amnézia ellen" kezdető vicces üzenetet, amiben kifejtem, hogy honnan ismerjük egymást, vagy visszavonom a jelölést. De nem szabad elhamarkodva ítélni. Volt olyan, hogy volt tanfolyamtársnak egyszerűen csak nem ugrottam be, de aztán letisztáztuk és még levelező kapcsolat is lett belőle. Aki meg menthetetlenül flegma, mellettem ült több évig a padban, aztán "nem akar" megismerni, az meg saját magát minősíti, ahhoz nem kellek :))

2012. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!