Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a megoldás? Hogy változtass...

Mi a megoldás? Hogy változtassak a gondolkodásmódomon?

Figyelt kérdés

Ötödéves egyetemista vagyok, mérnöknek tanulok. Nem csúsztam 1 félévet sem, viszont 4,5 év alatt alig van egy tucat ember akivel beszélő viszonyban vagyok. Soha nem voltak barátaim. Barátnő meg... 23 éves koromig még csak nem is próbálkoztam. Nem tudok kommunikálni senkivel.

A hátteremről annyit, hogy a szüleim rokkantnyugdíjasok és idősek. Apámnak születésétől kezdve 14 éves koráig 8 műtéten kellett átesni, emiatt hirtelen haragú és mogorva lett. Anyám pedig félénk és csendes. A kettejük kapcsolata abból áll, hogy apám minden nap elmondja anyámat mindennek, jó ízes magyar beszéddel. Ehhez annyi is elég, hogy nem pont délben van ebéd, vagy egy pohár leesik az asztalról. Amióta élek ez mindig így volt. A mi házunkból mindig kiabálás hallatszott ki. Szegények is vagyunk. Ja és a szüleimnek sincsenek barátai.

Ezek miatt jelenleg azt gondolom, hogy nekem nem kell se párkapcsolat, se gyerek. Az egyetlen célom, hogy gazdag legyek. Idővel majd nyilván hiányozni fog azért egy társ, de majd a pénzemmel felszedek könnyű nőcskéket és kiélem magam, aztán majd, ha már ezt megelégelem és kiégek, akkor 50 körül végzek magammal. Így legalább nem kell megvárnom amíg teljesen leépülök és nem hozok egy új életet ebbe az elb*szott világba.

Tudom, hogy ez így nem helyes, de akkor is ezt gondolom.


2012. febr. 20. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem bántásiból!

de, nem az van, hogy lenézed az embereket, vagyis a szokásaikat?

mit gondolsz, miért nincs barátod; azért mert te zárkózol el, vagy azért mert ugy érzed nem kiváncsiak rád az emberek?

volt aki nyitott volt feléd és te inkább elkerülted?

mivel foglalkozol szabadidödben, mi a hobbid?

miket olvasol? milyen filmeket nézel?

irj magadról még, amit gondolsz, hátha könnyebben tudunk segíteni

2012. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem tanultál, és nem is tanulhattál meg kapcsolatot teremteni, se azt fenntartani. Ezt bármikor meg lehet tanulni, de hosszú évkbe telik. És valaki kell, aki segít...
2012. febr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni példa mély nyomokat hagyott benned.Mások vagyunk,valaki túl teszi magát rajta konnyen,vagy ép erot ad neki,h. az o élete ne ilyen legyen...valaki meg azt hiszi,csak ilyen élet van.Fel kell,h.világosítsalak!!Ez a ti esetetek,szuleidé.Tudat alatt ugy probálsz élni,mint ok.Elzárkozva az emberektol.Te legyél más!!!!Legyenek barátaid, hacsak egy is és mindjárt más színben fogod látni a világot.A pénz nem minden!!!!és igenis,vannak rendes csajok is.Fiatal vagy,fel a fejjel!!!!Szuleid példáját ne kovesd!!!Az embert ugy alkották,h. szuksége van társra.Megfogod találni,csak nyissál a kornyezeted felé.Amugy meg vannak szerény,félénk lányok is,akik éppen olyan szerény fiura vágynak,mint te!!
2012. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagyok tisztaban azzal hogy a mernokok mennyi ideig tanulnak, de gyanitom, hogy most mar nem sok ideig fogsz oda jarni. Szerintem eleve rohadt buszke lehetsz magadra azert, mert mernok lesz beloled, valoszinu meg lesz az eselyed arra hogy kimenj kulfoldre (ha akarsz egyaltalan), es legalabb semmi sem fog visszatartani. Hidd el, nem csak olyan emberek vannak mint amilyenek a szuleid. Elottem kerdezte valaki, hogy nem szimpatikusak a csoporttarsaid vagy bunko modon bannak-e veled, nem mindegy(beszelek en.....)? Van valamilyen hobbid? En azt tanacsolom neked, hogy higgy Istenben, es minden oke lesz, kerd meg, hogy segitsen, hogy talalj valakit, aki igazan szeret, hogy legyen egy jo munkad,hogy jobb eletet elhess. 23 eves vagy, elotted az elet, lehetsz meg iszonyat jo csavo,olyan akiert doglenek a csajok(nem tudom peldaul testepites erdekel-e) miert elegedsz meg azzal,ha csak a penzed miatt fognak szeretni? Ja, es az ongyilkossagra: ilyen idoszakom nekem is volt. Aztan rajottem hogy mennyi ember harcolna azert hogy elhessen, en meg csak igy eldobnam? ezt tanacsolom neked is... Sok sikert. Szoritok neked és ne add fel! :-)
2012. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is: a családod mély sebet hagyott a lelkedben, DE ezt nem hozhatod fel ürügyként a viselkedésedre! Te önálló, magabiztos, felnőtt ember vagy, aki a saját belátása szerint cselekszik, dönt a saját életéről, nem pedig hagyja, hogy vigye az ár...


Másik dolog: mindenképp menj másik környezetbe, külföldre, de az a lényeg, hogy eltávolodj ettől a közösségtől. Ha most hirtelen nyitnál az emberek felé, biztos nagyon furcsállnák, pletykát csinálnának belőle, és ez még jobban a magányra fog késztetni. Neked ÚJ KÖRNYEZET-re van szükséged!


Még valami: Én rendes lány vagyok. 18 éves leszek júliusban, mégis szűz, és nem azért, mert nem volt még barátom (utolsó 14 évesen), vagy mert nem vagyok elég szép hozzá, hanem mert nem találtam rá az igazira! Ráadásul most volt egy reménytelen szerelmem, amit még nem hevertem ki! Rendes lány vagyok. És mint rendes és értelmes lány (orvosnak készülök) ki nem állhatom azokat az öreg kövér zsugori pénzeszsák vénembereket, akik 16-18 éves cicákkal hencegnek! Ez az egyik legundorítóbb dolog a világon! Ne ez legyen az életcélod!


Szerencsés vagy, el kell ismerned. Mérnöknek készülsz, és igen jó az átlagod is. Próbáld az életet pozitívan nézni. Nyiss az emberek felé, de légy mégis óvatos! És azt megint te választod meg, hogyan akarsz élni, magányosan vagy családdal, de jól jegyezd meg: Nem lesz kellemes érzés 50 évesen úgy hazamenni a gyönyörű otthonodba, hogy az ÜRES lesz! Úgy fogod érezni akkor, nem volt miért, kiért küzdened, minden fáradozásod, tanulásod, munkád FELESLEGES volt.


Már csak azért is mondom ezt, mert én is kitűnő vagyok (mondjuk még könnyű gimiben), és én is csalódtam már mind a családomban, mind a barátaimban. De ha magadba zárkózol, az nem megoldás, sőt, többet ártasz vele, erre már én is rájöttem. Inkább csalódok 1000x a világban, mint hogy örökre boldogtalan és magányos maradjak, üres.


Ez a TE döntésed!

2012. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére épp elég önsajnálat sugárzik a mondókádból ahhoz, hogy valóban komolyan gondold ezt a baromságot, amit jövőképként felvázoltál - a probléma persze valós, elbagatellizálni sem szeretném.


Én 25 vagyok, jelen pillanatban küzdök csak igazán a gátlásaimmal, amikor látom, mennyire nehéz egyébként is kapcsolatok hiányában "érvényesülni" az életben, eladni még az egyébként erős közepes tudásomat is. Olyanra esetre gondolok, mint pl. találkozom egy régi ismerőssel (idegenekről ne is beszéljünk), és szinte akaratom ellenére fejhangon kezdek el vele beszélni, mindenre bólogatok, amit mond, kényszeredetten nevetek, ha ő is nevet, iszonyú magas szintű megfelelni vágyás tör rám. Közösségben, több ember között egyenesen végem van, még ha szeretném is jól érezni magam. Ezt hiába tudom mára, nagyon nehéz megváltoztatni, mert hosszú éves bezártság, számítógépfüggőség, embergyűlölet hozadéka. Fejben úgy érzem, elég sok fontos dologgal, alapvető törvényszerűséggel tisztában vagyok már, mégsem érzem, hogy kellően hinnék magamban, pedig ez lenne a legfontosabb, mert ha magaddal jóban vagy, bármilyen rossz körülmények között is tudsz miből építkezni.


Bezárt életmódomnak köszönhetően barátnőmmel is egy társkereső oldalon ismerkedtem meg hosszú hónapos keresgélés után. 3 éve együtt vagyunk, ami egyébként szerintem hatalmas ajándék a sorstól, és csodával határos. Ő még szűz volt, amikor összejöttünk, én voltam neki az első (rengeteget tanul, gyógyszerészkar) talán épp ezért is nagyon ragaszkodik hozzám és túl sok mindent elnéz. Lányokkal én sem mertem élőben soha kezdeményezni, és mintha mostanában szeretném behozni ezt a lemaradásomat, ahogy kezdek kilépni a szellemi sötétségből a valós életbe.


Az én szüleim nagyon szeretik egymást, több, mint 30 éve vannak együtt, azonban borzasztóan rámtelepedtek egész életem során ("egyke" vagyok), minden meg volt helyettem csinálva, nem csoda hát, hogy kihívások hiányában egyre távolabb kerültem magamtól, borzasztó unalomba süppedtem. Ezekről hiába próbálok most beszélni velük, egyáltalán mintha meg sem próbálnának érteni, magukat sajnáltatják, hogy én miért nem szeretem őket, pedig csak azt szeretném látni, hogy valamicskét magukra vállalnak abból, amilyen roncs lettem mára. Lassan ismerek fel dolgokat, nagyon-nagyon nehéz egy ilyen jellemből építkezni - de lehet. És igenis motiváljon az, ha más nem is, hogy nincs más választásod. Maradhatsz ebben az állapotban, mint most, a nagyszerű kiégési és öngyilkossági terveddel, vagy megrázhatod magad és azt mondhatod, én többre is képes vagyok ettől. Harmadik út nincsen. Javasolnám egyébként, ülj le a szüleiddel beszélni. Őszintén, fájdalmasan, de önépítés szempontjából végül rendkívül eredményesen.

2012. jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én másodéves vagyok az egyetemen, programozó akarok lenni. Hála a tanáraimnak és a családtagjaimnak sokáig hiányzott belőlem az önbizalom, és depressziós lettem. A családom szintén mély depressziós, a szüleim, ha tehetik egymásnak ugornak, mivel máshogy nem tudják levezetni a munkahelyi stresszt. Barátaim se nekik, se nekem nincsenek, csak haverok, akik úgy ahogy elviselnek. Ami nekem segített: sport, új étrend, új környezet,közösségbe járás, emberi kacsoltatokkal foglalkozó filmek(pl Az állomásfőnök) és a Buddhizmus. Sok szerencsét a változáshoz!
2012. szept. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pozitív hozzáállás. Nem azon kell keseregni hogy hova születtél, vagy miken mentél keresztül mivel azok elmúltak, és nem tudsz rajtuk változtatni. Azt kell nézni amin tudsz.
2012. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!