Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen betegnek lenni? (pl....

Milyen betegnek lenni? (pl. depressziósnak, aspergeresnek)

Figyelt kérdés

Csak mert van, amikor azt mondják rám, hogy depressziós vagyok, amikor één ezt nem is érzem... persze kamasz vagyok, és vannak mélyebb pontok.

Én talán az aspergerrel és az üldözési-mániával egyezek meg... mármint.. olvastam ezek után, és az asperger-szindróma nagyon hasonlít rám, akárcsak az üldözési-mánia. Most mesélhetnék regényeket, hogy ezek miben nyilvánulnak meg, de szeretném megkérdezni, hogy milyen ilyen betegnek lenni? Ha én tényleg az volnék, akkor én fellelném magamon?


2012. márc. 9. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kb. 30 embert ijesztettem meg a mai napon, úgy, hogy 1 óra 29 perc van. Aztán hazajöttem, és egy lánynak ezt írtam facebookon, következő üzenetben írom. Ilyen a depresszió, ha sokáig benne vagy.
2012. márc. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A buszon is mindenkinek elmondtam, érezd magad jól a pokolban, éljük üres életünk,

van aki száguld, van aki baktat, nem a sebesség számít csak a mámor, amit beképzelsz magadnak.

A barátság, a gyűlölet mind illúzió, nem találsz mást, barátban csalódást, szeretetben konfúziót.

Gyűlölj mindenkit, és szeretni fogod a magányt, szeress mindenkit rendületlen és az erőd mindent szétdarál.

Élj a magad útján, és boldog leszel, ne adj senki szavára, és tiéd lesz az öröm országa.

Három boldogság létezik, az elképzelt boldogság, bíráló szavakon alapozva.

A szavak boldogsága, amit remény szül másokon át

És az őszinte boldogság, amit egyedül alkotsz, kizárva mindent, ami meggyűrheti elméd költeményét.

Egyedül vagy, egyedül, megtévesztő. Azt hinnéd számolhatsz, ez nem olyan egyszerű.

Keserű vagy édes, csak rajtad múlik, ha ízleled jön, ha fanyarogsz eltűnik.

Milyen élet az, amelyet te irányítasz, mégsem vagy parancsolója saját magadnak?

Hol az az erő, amely téged irányít, mindenki egyenes, csak te vagy az, ki sántít.

Ha hangosan kiáltasz, megölnek, nem értenek, ha halkan sóhajtasz, hát ki hallja meg!?

Miért ápol a doktor mérget adva, miért öl meg az élet orvossága?

Fejet hajtva nekimész a láthatónak, büszkén járva rajtad áthatolnak

2012. márc. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán nem érted, remélem nem érted, akkor te még abban a világban élsz, amiben én szeretnék. Csak hogy tudd, nem agyaltam ezen, szóval az egész spontán és kb 2 perc alatt írtam.
2012. márc. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Asperger betegség 1 mentális betegség, születési rendelenesség, nem hiszem hogy ez van neked ,a depresszió meg hangulat ingadozás.
2012. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el orvoshoz.
2012. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha deppis vagy, akkor az abban nyilvánul meg, hogy : -nincsen kedved semmihez

-mindig (állandóan..) fáradt vagy

-befordulsz önmagadba

-öngyűlölet

-gondolatok az öngyilkosság felé

-esetleg ( mint az Emo-soknál ) öncsonkítás

..és a többi. hidd el tudom...nálam sajnos jelen van ( vszínüleg :SS )

az üldözési mánia meg pl. ha bennt vagy az oszban , vagy a munkahelyen és nem mersz kimenni a szobából/teremből, mert félsz , hogy rólad beszélnek, vagy pl ha mész az utcán akk állandóan úgy érzed , hoyg követ valaki...pedig senki sem követ. de javítsatok ki , ha tévednék. :) )

2012. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Asperger-szindróma nem betegség, hanem állapot. Egyértelműen diagnosztizálható megfelelő szakemberek (pszichiáter) által. Kamaszkorban gyakran jár együtt depresszióval. Őszintén szólva én az írásod (stílusod, mondatszerkesztésed) alapján nem gondollak aspinak, de lehet, hogy tévedek... csak szoktam Aspergeresek írását olvasni (az én gyermekem is az), és nem ilyen... De attól még lehetsz, nem vonom kétségbe... Ha ilyen gyanúd van, keress egy pszichiátert.
2012. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha ez mind igaz amít írsz, akkor a szüleiddel vitesd el magad 1pszihologushoz vagy orvoshoz, és ő majd kideríti, hogy mi a bajod. Lehet hogy csak kamaszkori hangulat ingadozás, ha sportolnál rendszeresen akkor az javíthat rajta ,vagy meg is oldja a problémát. Sport jó a kikapcsolódásra is.
2012. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!