Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen határozatla...

Miért vagyok ilyen határozatlan, például a szerelemben? (bővebben)

Figyelt kérdés

16L vagyok. Tudom, hogy fiatal, és mindenki ezzel jön, de légyszi ezt most hanyagoljuk. Nincs barátom, egy volt, pedig annyira csúnya sem vagyok, mondjuk szépnek sem tartom magam, de igényes vagyok, tiszta, nem vagyok büdös, szóval semmi ilyesmi. Nem is igazán vágyok rá, csak valahogy olyan zárkózott vagyok ilyen téren. Pedig egyébként nem, elég nagy a szám, szóval barátkozós vagyok, nyitott, nem visszahúzódó, de mégsem pasizok. Talán mert elhiszem, hogy nem vagyok szép, és senkinek sem kellek. Viszont (és tudom, hogy hülyeség ezzel jönni) csomó embernek körülöttem van barátja, ennyi idősen már nem is szüzek, se semmi. Tudom, hogy nem az a normális, hogy valaki 13 évesen már abortuszokon van túl, de valahogy mégis bennem van, hogy néha nagyon jó lenne. Vannak fiú barátaim, és vannak fiú ismerőseim, de mindenki csak haver, vagy van barátnőjük, stb... Meg ezzel szemben az is ott van, hogy például vannak körülöttem enyhén szólva is érdekes emberek, igénytelenek, koszosak, csúnyák(?)... Nem szoktam csúnyázni, és ő sem csúnya, viszont sz*rik rá, hogy hogy néz ki, és persze nem a külső számít, de az életszemlélete is elég gáz. Tudom, nem kell azért valaki, mert másnak van, csak mégis "szúrja a szemem", hogy ilyen embereknek van valakijük, eljátsszák, mintha akkora jó nők lennének 16 évesen, pedig borzasztóan néz ki, és gondolkozik, tényleg...


Lényeg: most néztem az előbb a 'What's my name' klippet Rihannától, és emiatt kezdtem el gondolkozni, hogy én miért nem vagyok ilyen... A klippben, meg sokan így a való életben is tök határozottak, a klipp csak jó példa, én meg nem vagyok semmilyen... Amikor volt az az egy szem barátom, akkor is bennem volt az, hogy nem is tudom, jó lenne ilyen vadnak lenni, de mikor megkérdezte, hogy adhat-e egy puszit, ültem mint egy kuka, körülbelül levegőt sem mertem venni... És ha lenne most bárki is, tök jó lenne ilyennek lenni, de nem vagyok semmilyen sem, és hiába gondolok bele, hogy de jó lenne így "rámászni" valakire, vagy bármi, úgysem tenném meg, mert hülyének érezném magam közben, hogy ez nem én vagyok, pedig nem neveltek így, nem ezt láttam, itthon nem tabu a szex, apa még viccelődik is vele folyamatosan, de valahogy mégis "zárkózott" vagyok ezzel kapcsolatban...


2012. márc. 16. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk, az ember személyiségét elég sok tényező befolyásolja, amit a környezeti és belső (genetikai) tényezőkre lehet osztani. Lehet épp belőled a genetikai tényező hiányzik, lehet a születésed előtt már eldőlt a génjeidben az, hogy olyan leszel, és vannak dolgok, amiken a környezet sem tud változtatni. Az is meghatározó, hogy életed hajnalán mennyi időt és milyen minőségben töltötted a primer kötődésed tárgyával (ez lehet anya, apa, nagyszülő, nevelőszülő, stb.) Az, hogy a szex nem tabu csak egy dolog, még nem jelenti azt, hogy attól sokkal szabadabb lenne a természeted, bár szabadabb annál, ahol kemény vallásos nevelés zajlik. Egy ember személyisége sokfelé ágazik. Az is közrejátszhat, hogy milyen volt a kapcsolatod a pasiddal, nem mindegy hogy ért véget. Kérdéses milyen az önértékelésed, ha csúnyának tartod magad és nem mersz interakcióba lépni a környezeteddel, ahol megfordulhatnak potenciális udvarlójelöltek, akkor ezt úgy értelmezhetik, hogy elutasító vagy és nem is próbálkoznak. Szóval itt valahol lehet a megoldás, szerintem.
2012. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát az tuti, hogy nem úgy járok-kelek, hogy ha ki jön oda elkérni a számom... Pedig annyira jó lenne ilyennek lenni... Csak bennem van, hogy a környezetem is biztos csúnyának tart, és hogy néznének rám osztálytársak, barátok, hogyha elkezdeném játszani a jó csajt a semmire... Meg egyszerűen nem tudnék olyan felszabadult lenni, érzem... Pedig nagyon sokat gondolkozol rajta, hogy mi lenne ha, de tudom, hogy még úgy megcsókolni sem "mernék" senkit, barátot sem, hogy csak úgy elkezdem nyalni-falni, kapcsolatban sem... Ezt a volt barátom fel is hozta egyszer, hogy sosem tudtunk olyan közel kerülni egymáshoz... De nekem ez a tipi-tapi, nyali-fali nem mennek, pedig "tetszik"...
2012. márc. 16. 22:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor itt a baj, hogy nem hiszed el magadról, hogy bármit elérhetsz, pedig tudatosítani kellene magadban, hogy ez nem így van. Biztos vagyok benne, hogy tudnál találni egy magadhoz való pasit, csak éppen mindig azon agyalsz, hogy mik lehetnek a hibáid, pedig szerintem sokkal kevesebb lehet, mint amennyire gondolsz. Az meg, hogy kevésbé vagy ilyen "mindent bele" típus nem baj, ha valaki szeret megfogja érteni, persze ehhez empátia és ész is szükséges.
2012. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!