Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a fontosabb? Hogy boldog...

Mi a fontosabb? Hogy boldog legyél, vagy hogy a kötelességek, elvárások szerint élj?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom ezen. Szerintetek mi a fontosabb az életben? Hogy olyan dolgokat tegyünk, amit a család, társadalom elvár tőlünk? Ami megszokott? Még akkor is, ha közben teljesen elveszted az életkedvedet?

Vagy fontosabb inkább, hogy boldog legyél? Akkor is, ha mások ezért elítélnek?

Hoztam egy döntést, és tudom, hogy ez mások szemében "rossz", talán meg is bánom egyszer. De évek óta most érzem magam először úgy, hogy talán ki tudok mászni az érzelmi gödörből, amiben olyan régóta benne vagyok. Ez olyan rossz lenne?

Mi a véleményetek?


2012. márc. 20. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy boldog légy, persze nem mások boldogságán keresztül gázolva. Röviden, ha önállóan meg tudod valósítani azt az életvitelt, amiben boldog vagy, és másoknak nem ártasz aránytalanul vele, akkor az jó. ha nem így van, akkor inkább az arany középút a jobb.
2012. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fontos (és nem fontosabb, hogy boldog legyek. Az elvárások meg a társadlom sosem izgattam. Olyat nem teszek ami másokat bánt vagy törvénytelen, de ezen kívül miért is kellene hozzájuk igazítanom magam? Engem nem érdekel más mit gondol. Sosem értettem, hogy másokat miért gátol a társadalom.
2012. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Boldog csak akkor lehetsz, ha a körülötted élők is boldogok.
2012. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!