Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Még jelenleg is gyűlölettel,...

Még jelenleg is gyűlölettel, haraggal tekintek a régi iskolatársaimra akik osztálytársaim voltak általános iskolában, mert sokszor vertek kiközösítettek megaláztak. Hogy próbáljam meg magamban leküzdeni ezt az erős gyűlöletet?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom őket még 30 évesen is. Szoktak köszönni ha találkozok velük most is csak én nem fogadom el a köszönésüket, és ha netán szóba állok velük egyszerűen elkezdem felhozni mit csináltak velem anno. Látom, hogy belátják hogy az amit velem műveltek az helytelen volt akkor és nagyon sajnálják és bocsánatot kérnek, de egyszerűen most is haraggal tekintek rájuk, mert tönkretették a gyerekkoromat.


30/F



2012. márc. 22. 22:16
 1/6 anonim válasza:

Hát hülye voltál/voltam (bocsi) hogy anno nem áltál ki magadért.

Velem is ez volt , Útáltam őket ma is és nincs semmi gondom.

Az én megoldásom: többet értem el az életben (szintekkel feljebb vagyok) és mikor köszönnek direkt leállok beszélgetni és a szemükbe vágom hogy milyen jó sorsom van és de örülök hogy piszkáltak így lett 1 célom.

És ilyenkor ég a pofájuk hogy nincs semmilyük.

2012. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az emberek azért változni szoktak,ennyi idő alatt megkomolyodnak,megtanulják mi az érték az életben mi nem az,megélik az empátiát és családot nevelnek.Ezután már más színben tűnik fel a gyerekkori kegyetlenkedés.Ha te nem vagy képes sok év után sem túllépni ezen és megérteni ezt akkor szerintem valamilyen pszichológiai probléma állhat a háttérben,talán kiforratlan,éretlen személyiség vagy.
2012. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy velem is csinálták ezt páran de ma ha találkozom velük már nem érzek valódi haragot.Megismertem a jelenlegi énjüket és látom rajtuk hogy sokat változtak,rég túlléptek a gyerekkori dolgaikon.Egyikükkel egy munkahelyen is dolgoztam és elmondhatom hogy fair-ebbül viselkedett velem szemben sok más kolegánál.Nem érdemes sokáig hordozni a haragot,csak falakat emel vele az ember maga körül.
2012. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Hát hülye voltál/voltam (bocsi) hogy anno nem áltál ki magadért. "



Aki ilyet ír, annak fogalma sincs arról, hogy ez milyen egy kamaszgyerek szemszögéből. Egy kamaszgyerek abban a korban van, amikor mindenben bizonytalan, keresi a helyét, és egy kétlábon járó céltábla. Ha esetleg kicsit kevésbé társas lény, kissé különc és a szülei sem állnak ki érte, akkor hogyan álljon ki magáért?? Nem 20-on évesekről beszélsz, ember! Egy gyerek se képes erre úgy, hogy egy csomóan rászállnak.

2012. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megjelölöm, mert később írok neked privátban.
2012. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 glock21 válasza:
100%
Kapd el őket és taposd ki a belüket:)))csak egyszer. Rögtön egyensúlyba kerül a lelked. Velem hasonló volt, csak nem az egész osztály, hanem egy c...nygyerek terrorizált, engem és az egész osztályt. Mindenki megalázkodott félt tőle. Eltelt 15év azóta és már el is felejtettem volna, ha nem lettek volna meg a sérüléseim nyomai. De végül a sors úgy akarta hogy találkozzunk, ő megváltozhatott, mert elmosolyodott és kezet nyújtott, de én gondolkodás nélkül ütöttem. Édes érzés volt. Semmiért nem adnám azt a pillanatot.
2012. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!