Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan nyerjem vissza a regi...

Hogyan nyerjem vissza a regi onmagam? Maganyos vagyok es semmirekello, mit csinaljak ezzel az egesszel?

Figyelt kérdés

Regen (altalanos iskolaban) kb 6. osztalyig en voltam az osztaly jotanuloja, nem volt sok haverom, ismerosom, majd megismertem egy embert, aztan kettot es igy tovabb, mindaddig mig kb en lettem a suli legnepszerubb lanya, es ez rengeteg onbizalmat adott, rengeteg haverom es baratom lett. Egy cserfes, eletvidam lany voltam, be nem allt a szam es folyton nevettem. Aztan jott a kozepiskola, olyan suliba mentem ahol senkit sem ismertem, egy lany odajott hozzam es kesobb nagyon joba lettem vele, de abba a suliba mar egyaltalan nem sikerult beilleszkednem, 2 haverom lett az osztalybol, de ha ok epp nem voltak bent egesz nap csondben voltam, massal nem is beszeltem, valakivel egesz evben egy szot sem valtottam, pedig volt aki szimpatikus volt, foleg masik osztalyokbol. Altalanosbol volt par baratom es delutanonkent neha voltam veluk de ha nem akkor egyedul voltam itthon vagy a baratnommel az uj sulibol. A tanulmanyom romlott, meghozza annyit, hogy ev vegen megbuktam harom tantargybol is, ezert evet kellett ismetelnem. Ez nagyon megviselt, mert nem hittem, hogy idaig eljutok. Ekkor ugy dontottem, hogy atmegyek masik suliba ev elejen es itt kezdem ujra a kilencediket. A baratnom az altalanos iskolabol is ebbe az iskolaba jott, mert o egy evfolyammal alattam jart, ugyhogy osztalytarsak lettunk. Ahogy elkezdodott a tanev megint nem sikerut beilleszkednem a baratnommel egyutt, folyton csondben vagyok es a baratnomon kivul senkivel sem beszelek, bar itt nem is olyan szimpatikusak az osztalytarsaim, van meg egy kozos ismerosunk a baratnommel az osztalyban es o rogton beilleszkedett, de annyira nem adja onmagat, egesz nap nevedgelnek de o valahogy nem ilyen, nekem ez a jopofizas nem megy. A tanulas most sem a legfenyesebb, legalabbis egy tantargybol elegge ruhell a tanar es mivel folyton elkesek megint fenyeget egy bukasveszely. Ev kozben atjott az osztalyba megegy kozos baratnonk a baratnommel aki teljesen nyilt, mindenkit ismer, a sulibol is van mar egy csomo ismerose, de az osztalybol o se jon ki sokmindenkivel. Regebben sok helyre mentem vele nagyobb tarsasagba de ott is ugy ismertek mar meg hogy en vagyok a szotlan, csendes lany. Azota nem jarok mar abba a tarsasagba, mert eleg zullotek. Mostanaban csak az egyetlen baratnommel vagyok vagy pedig egesz nap itthon ulok.

Folyamatosan faradt vagyok, motivalatlan, egyszeruen semmihez sincs kedvem, tanitas kozben vegig csak azt varom, hogy hazaerhessek es egyedul fekhessek az agyban. Az onbizalmam is a beka segge alatt van mar. Nagyon sokszor almodozok arrol es elkepzelem, hogy sok az ismerosom es vidan vagyok, veluk megyek sok helyre. Baratnommel annyi otletunk van, hogy milyen helyekre tudnank menni es miket tudnank csinalni ha lennenek barataink.. Ratalaltunk a Zold Kakas Liceumra (iskola), ami nagyon megtetszett nekunk, ott mar tenyleg ugy erezzuk, hogy baratokra lelhetnenk. Neki nagyon rugalmasak a szulei es nagyon megtetszett nekik az iskola, nemsokara mar be is mennek beszelgetni az igazgatoval. En apaval elek, nem szoktunk beszelgetni es egyaltalan nem jo a viszonyunk. Felhoztam neki, hogy megint iskolavaltast szeretnek, de azt mondta ha megbukok szo sem lehet rola, es hogy mert nem jo nekem ez a suli.. Sokszor mondogattam neki, megkerdezte, hogy baratnom is oda akar jarni? Azt mondtam nem tudom, de nagyon is tudom, egyutt szeretnenk atmenni de o nem akar nelkulem es en sem akarok egyedul maradni ebben a suliban. Mivel ott van 3tanitasi napos szak is, felvetettem neki azt az otletet hogy oda jarnek es a tobbi napon dolgoznek (fizetos suli, igy ki is tudnam fizetni, de ezt meg nem is mertem mondani neki) Ez az iskola pont ilyen embereknen van, mint mi vagyunk: Akik nem talaljak a helyuket, a tobbi iskolaban nem ertek el sok sikert, akarmennyire probalkoztak, nem tudtak jo viszonyba kerulni a tanarokkal pedig igyekeztek,kuloncnek erzik magukat. Vannak kulon onismeret es tobb ilyen kulonleges orak, aminek en kulon orulnek is, apukam ezt nem tudja a sulirol, nem is kerdezett rola semmit, mondtam neki, hogy nem is erdekli de csak annyit mondott, hogy ha meg bukok biztos hogy nem. Kerdesem az lenne, hogy hogyan tudnek motivaltabb lenni, megnyilni az emberek elott, ugyanaz az eletvidam lany lenni mint regen, es hogyan tudnam ravenni apukamat az uj sulira?


2012. márc. 28. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nagyon hosszú volt, de mivel én is jó passzban vagyok, elolvastam.


Nekem úgy tűnik, hogy van valami ami folyamatosan visszahúz, és ezért nem tudsz továbblépni. Igen, a barátnőd az. A talpraálláshoz szembe kell nézni önmagaddal, és olyan döntést hozni ami gyökeresen megváltoztatja az életed.


A fentiek alapján, meg kellene vele szakítanod a kapcsolatot teljesen, és a normális iskolában, normálisan tanulni úgy mint akkor régen... A ruhatárad teljesen kicserélni, hajat levágatni, mittudomén mit szoktak ilyenkor. Egyszóval egy teljesen normális életmódra térni. Nehéz lesz, de tedd neg, vagy beledöglesz.


Ajánlom szíves figyelmedbe a "tizenhárom" című filmet. em bírtam végignézni, de pont rólad szól!

2012. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, az elobbi valaszolonak igaza van. Ki kell tornod a mostani baratnod mancsai kozul, hogy valtoztass..
2012. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!