Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növeljem az önbizalmam?

Hogyan növeljem az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Általános iskolában végig azt hallgattam szinte minden nap hogy mennyire csúnya és kövér vagyok (160 cm 75kg). Tényleg kövér vagyok, de az arcom nagyon sok mindenki szerint szép de én ezt nem tudom elhinni! Most 10.es vagyok és itt sokkal többen szeretnek és nem mondják hogy csúnya vagyok (sőt épp az ellenkezőjét), de régen annyira lerombolták az önbizalmam, hogy hányni tudnék ha a tükörbe nézek. Mit lehet ezzel kezdeni?

2012. ápr. 3. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk elkezdhetnél sportolni, odafigyelhetnél az étrendedre és lefogyhatnál.
2012. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is én totálisan meg tudlak érteni, mert hasonló cipőben járok, mint te: végig élvezhettem kicsi koromban a sértések minden formáját, most pedig legszívesebben szétszabdalnám a testemet, mert nem tudom elviselni, hogy ebbe a börtönbe zártak egy életre. De hamar rájöttem arra, hogy ebben a világban senki sem megfelelő és az sem létezik, hogy mindenkit mindenki szeressen, ráadásul a szép fogalma is teljesen mást jelent mindenkinek. Akik beletaposnak ilyenért mások lelkébe elég gyakran ők is valamilyen komplexusban szenvednek és még az intelligenciájuk is rendkívül alacsony, és csak így tudják önmagukat kompenzálni.

Mindig csak arra törekedj, hogy te jól érezd magad a bőrödben és ne foglalkozz azzal, aki bármit is mond neked, mert ez csak a saját primitívségét bizonyítja. Mint, ahogy írtad, vannak olyanok akik szeretnek. Ők biztosan segítenek majd abban, hogy megváltozz, ha meg akarsz. Ha fogyni akarsz, kezdj el diétázni, de ne valamilyen radikálisan, mindenből kevesebbet és kerüld a szén-hidrátokat, cukrot és felesleges zsírokat. Mindenképp mozogj mellette, mert akkor a bőröd is formálódni fog és nem nyúlik meg annyira.


A változás csak rajtad áll, nem másokon! Ha végre elfogadtad magadat, akkor biztosan nőni fog az önbizalmad is, mert az is belülről fakad!

2012. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kizcar ***** válasza:

Szia

Ezt egy másik kérdéshez írtam:

Én is önbizalomhiányban szenvedek, és sajnos nálam ez elég súlyos. Úgy képzeljétek el,

hogy nem bírom a szemkontaktust, már a saját rokonaimmal sem, a véleményemet nem

merem kimondani, pláne ha több ember társaságában vagyok, van úgy, hogy a szívem

szaporán elkezd verni. Mondjuk a szemkontaktust főként az önképzavarom miatt nem

tudom tartani, de ez is az önbizalomhiányból fakad. Az iskolában nem tudtam figyelni,

mert egyfolytában leköti a figyelmemet a gondolat, hogy csúnya vagyok, biztos engem

figyel mindenki, úristen mit gondolnak rólam. Az utcán, boltban, buszon, vonaton is

ugyanez történik.

Egyébként a poén az, hogy igen jóképű vagyok, edzek, így izmos is, de sajna hiába ha

ebben a rohadt szorongásban szenvedek. Ez a sors iróniája.

Úgy vettem észre, hogy lószart se ér a jóképűség és izmos test ha nem párosul fasza

dumával, ami meg csak akkor van, ha van önbizalom.

Voltam pszichiáternél évekkel ezelőtt, de amint javult a helyzetem, többé nem mentem, így

visszaestem.

Párszor utánaolvastam neten, hogy mit kéne tennem, és találtam egy cikket ahol az volt

írva, hogy meg kell erőltetnie magát az embernek, a negatív gondolatokat le kell cserélni

pozitívakra, nem szabad önsajnáltató gondolatokkal tetézni a már így sem rózsás

helyzetet, és a saját véleményt meg kell tanulni kimondani, a beszariságot és félénkséget

legyőzve. A cikk írója állítása alapján így le tudta küzdeni, ugyanis mint írta: az önbizalom

egy tanulható dolog.

Na amikor végiglolvastam az irományt, gondoltam másnaptól megpróbálom ezt én is.

Ha elég kitartó vagy akkor tényleg sikerül. Megdöbbentem amikor éreztem magamon a

változást, már csak a javulás eljöttének idejétől is, ugyanis pár napon belül jobban éreztem

magam. Elsőre baromi nehéz, nekem az volt, mert mint már írtam, nálam súlyos ez a

dolog.

Mégegyszer leírom: csak pozitív gondolatok járjanak a fejedben, a beszariságot és a félénkséget legyőzve mondd ki a véleményed

bátran, vegyél fel és tarts is meg egy bátor,

önbizalommal teli emberre illő testhelyzetet amikor emberek között vagy, vagy amikor

beszélgetsz valakivel. Ez úgy néz ki, hogy (terpeszállás olyan 40cm távolságú bokákkal,

kezek kint szabadon kiengedett laza ujjakkal) meg úgy az egész tested próbáld meg lazán

tartani görcsmentesen. Ja akkor gyakorolni és meg kell tanulni idegenekre rámosolyogni miközben a szemükbe nézel, és nem helo-t

hanem sziát köszönni:) meg akkor csak úgy nézz idegen emberek szemébe.

Kombinálni kell a leírt dolgokat, pozitív

gondolkodás, testtartás, véleménnyilvánítás és mosolygás, helo helyett szia, szembenézés. Bátorság,

kitartás, erő. Hinni kell magadban, meg kell tanulni és gyakorolni a leírtakat.

Mivel gyúrok, ez is olyan mint az edzés, ahhoz tudom hasonlítani. Az elején szar, mert

gyenge vagy, de aztán ha van kitartásod és képes vagy megerőltetni magad, akkor az

önbizalom is úgy növekszik majd mint az izom. Fizikailag csak akkor leszel erősebb ha súlyt emelsz. Az önbizalomnál a nem mert cselekedetek csakazért is megcsinálása a súly, amit szintén "emelgetni" kell. Ha egyre többet olyanokat teszel, amiket korábban nem mertél, növekedni fog az önbizalmad, és előbb-utóbb egyre könnyebb dolgod lessz.

Én pl. a javulást ott látom magamon, hogy a szeretném helyett mindig azt mondom, hogy akarom, emberekre gond nélkül rá tudok mosolyogni és szemükbe nézni, meg vadidegen csajt utcán leszólítok és tök jól eldumálok, ha meg visszautasít nem

csüggedek, mert hál' istennek baromi sok van belőlük:)

Sziasztok:D

2012. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!