Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha választanod kéne, melyiket...

Ha választanod kéne, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

A szituáció: éhezel, nincs mit enned, egy erdőben, vagy lakatlan szigeten (a kérdés szempontjából nem ez a fontos) bolyongsz. A két lehetőség:

A: találsz egy gombát, ami elég nagy a valószínűsége, hogy mérges, tehát ha megeszed, meghalsz.

B: nem eszed meg a gombát, inkább vállalod a kockázatot, hogy 2 hét múlva éhen fogsz halni.


Ha akarsz, írhatsz mellé magyarázatot is! És kérlek, írd oda, hogy fiú vagy -e, vagy lány!

Jó töprengést!


2009. jún. 18. 12:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Én tüzet raknék, megsütném a gombát, úgy kevesebb a valószínűsége, hogy mérgez. De ha választanom kellene, akkor én is várnék 5 napot, addig kibírom kaja nélkül, és ha nem jön senki, akkor megeszem. Egyébként élesben úgysem tudnám megállni, hogy megegyem, ha annyira éhes lennék.


L/13

2009. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Már felvillantottad ezzel a fogalmazással:D ami biztos, az nem KOCKÁZAT.
2009. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem enném meg a gombát, várnék még, hátha jön vki.

14/L

2009. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Megeszem a gombát... méghozzá azért, mert ha 2 hét múlva éhen halok akkor addig szenvedek. De ha megeszem a gombát akkor valszeg nem fogok szenvedni jha és persze nemis biztos h. mérges :D
2009. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

ma 15:35-nek

igen, de a gombánál is csupán felvillantottam, hogy mérges.

Szóval ugyanott tartunk.


Egyébként azért nem akartam úgy fogalmazni, hogy "biztos halál", mert akkor abba kötöttek volna bele némelyek.

De a magyar ember ilyen: mindig próbál más lehetőséget keresni magának :D

2009. jún. 18. 20:38
 26/32 anonim ***** válasza:
Élelmesek vagyunk:D a gomba viszont VALÓSZÍNŰLEG mérges. Az éhhalál lehet 50-50%, de ha egész eddig csak egy nyamvadt gombát találtam a szigeten, lehet, hogy felül kell bírálni a dolgot...
2009. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
B L
2009. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ha tudnám, hogy az egyetlen táplálék az a gomba és nem mérgező, akkor sem enném meg:D
2009. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

élelem nélkül egy egészséges ember több mint 3 hétig bírja

vizet a tenger lepárlásával tudsz nyerni, vagy megiszod a kókusztejet, esetleg lyukas üres kókuszdióba levélből csövet formázol, beleöntöd a tengervizet, felforralod tűzön, és a csővel átvezeted egy másik kókuszdióba a gőzt, ahol lehűl és lecsapódik, és van vized!

2010. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nos akérdés szempontjábol lényegtelen de 3 fele gomba van

1 ehető

2 nem ehető

3 mérgező

Végig gondolva gombákat tudom,hogy sokkal több az ehető,és nem ehető mint a mérgező gomba,ezért meg hamizom.

2010. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!